Портфоліо Вільшанецької Тетяни Ярославівни за темою: Якою є ціна життя?

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Якою є ціна життя?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Учні 7 класу в колективній дослідницькій роботі складуть читацький коментар до повісті Івана Франка «Захар Беркут», проведуть порівняльний аналіз характеристик головних героїв (натура, вчинки, особистісна мотивація), обговорять морально-етичні проблеми, вивчаючи історичні джерела, наблизяться до розуміння суспільної атмосфери епохи, змальованої у повісті, визначать цінність такого явища як патріотизм

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя людей, про яких вони прочитали.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

учнівська презентація

1. До початку проекту проводиться: а) діагностика навчальних потреб учнів б) діагностика рівня фактичних знань учнів з теми (Опитувальник)

2. Під час проекту проводиться а)анкетування для групувааня учнів для розподілення ролей,Опитування учнів для розподілу на групи, Результат анкетування учнів б)критичне оцінювання інтернет-ресурсів в)відслідковування виконання ходу роботи г) контроль до дотримання вимог до блоґу або веб-сайту

3.По завершенню проекту проводиться: а)визначення самоспрямованності навчання б)/

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Після вивчення повісті Івана Франка «Захар Беркут» учні обговорюють життєві ситуації головних героїв. Далі переглядають вчительську презентацію. Проводять обговорення усім класом про цінність людського життя та як це питання висвітлюється в літературі. Проводять мозкову атаку з питань вибір та зрада героя. Всім класом заповнюють три колонки таблиці З-Х-Д, аби зрозуміти, освідомити та оцінити свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають. Наприкінці вивчення теми та завершені створення проекту вони знову отримають цю таблицю і переглянуть результати. Вчитель обговорює з дітьми життєву позицію Івана Франка, його нелегкий творчий та життєвий шлях. Багато уваги приділяється образності повісті та схожості її із повістю Миколи Гоголя «Тарас Бульба». Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед тими Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Оцінюють популярність творчості Кафки та його роль в літературі. Обговорюється питання вибору в житті кожної людини. Багато уваги надається такій життєвій ситуації, коли необхідно поступитися власними інтересами. Аналізуються можливі шляхи вирішення даної проблеми. Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав. Учні збирають інформацію щодо біографії письменника, працюють з образністю повісті, відстежують інформацію в Інтернеті та інших засобах масової інформації (при цьому керуються Інструкцією користувацького пошуку), систематизують інформацію. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Показує як вести читацький щоденник (блог). Обговорює з учнями питання про те, що блог надає можливість документування їх читання, запису своїх думок та творчих наробок, відповідей на важливі запитання, котрі їх бентежать. Знайомить учнів з Формою оцінювання блогу Для того, щоб допомогти створити свій власний, цікавий та неповторний блог. Кожного дня вчитель переглядає ці блоги для можливості відстеження як саме учні розуміють основну проблему, композицію та образність повісті Івана Франка «Захар Беркут».

Учні ділять на чотири групи для проведення ефективного проектного дослідження. «літератори» - котрі аналізують текст твору, з’ясовують його головну ідею, детально описують дії героїв повісті. «критики» - працюють з образами та вчинками головних героїв. Аналізують основну ідею та композицію повісті. Описують внутрішній стан головних героїв. «історики» - вивчать історичні віомості стосовно описуваної доби, розкривають атмосферу життя тухольців та їх ворогів. «консультанти» - досліджують психологічні фактори, які слугували умовою та причиною для певного вибору головних героїв. Актив Проекту розробляє сценарій презентації проекту, зокрема блогу. Обговорюються учнівські проблеми та потреби. Які методи вони застосовували на кожному етапі свого дослідження. Розповідають які висновки вони зробили, їх рішення щодо даного літературного твору, що винесли особисто для себе. Також оцінюють свою роботу з веб-ресурсами. В результаті даної діяльності школярі переконуються у цінності людського життя і необхідності його берегти. Очікувані результати: розвиток навичок, необхідних для адаптації до проблем сучасного життя; навички креативного мислення, рішення соціальних проблем, комунікативні навички, формування вміння співпереживати, нести відповідальність за тих, хто тебе оточує, формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вільшанецька Тетяна Ярославівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови і літератури

Навчальний заклад

навчально -виховний комплекс №139

Місто\село, район, область

місто Дніпропетровськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.08.2012 - 04.09.2012

Місце провведення тренінгу

навчально-виховний комплекс № 139

Тренери

Гончарова Галина Валентинівна