Портфоліо Вікторії Кондратьєвої з теми «Таємниці каменя»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Таємниця каменя»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

«Я і Україна», українська мова (розвиток мовлення), читання, трудове навчання, малювання.

Навчальна тема

Вік учнів, клас

3-ій клас, 8-9 років

Стислий опис проекту

Проект для учнів 3-ого класу з предмету «Я і Україна» буде здійснюватися під час вивчення теми «Мій рідний край». Передбачає роботу у двох групах. Учні ознайомлюються з пам’ятниками видатним людям, встановленими у нашому місті та вулицями, названими на їхню честь, з’ясовують їхній вік (відвідування музею Яворівщина), користуючись інтернет – ресурсами з допомогою учнів-консультантів, порівнюють їх з аналогічними в Україні, створюють гумористичні оповідання «Очима пам’ятників» та карту «Двійників наших пам’ятників», які виставляють у публікаціях блогу. Продуктом діяльності буде збірка оповідань, яку можна буде використати на уроках української мови та позакласного читання.

Робота у проекті буде сприяти розвитку логічного мислення, навичок спостереження, ефективного спілкування, розвитку зв’язного мовлення.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі

 Розвивати мовлення, пам’ять, увагу, спостережливість, мислення.

 Активізувати словниковий запас учнів і навички самостійно робити висновки.

 Навчаться описувати і об’єкти, процеси на основі власних спостережень.

 Участь у проекті буде сприяти розвитку емоційності дитини, спостережливості, мислення, творчих здібностей, самостійності, активності та пізнавального інтересу.

 Учні розвинуть вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично її оцінювати, навчаться ефективно формулювати свої думки шляхом чіткого та зрозумілого висловлення та написання.

 Навчаться будувати свою діяльність відповідно до своїх інтересів. та замисляться над роллю конкретної людини в конкретних обставинах, будуть вчитись надавати допомогу один одному, Розвинуть свої комунікативні навички та навички співробітництва,

 Усвідомлять роль ефективного спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах

Опис оцінювання

На початку роботи над проектом учні заповнюють анкету, в якій наводять відомості про те, що вони знають, розуміють, показують свої попередні знання, щодо історичних пам’яток нашого міста. Учні ведуть щоденник спостережень впродовж всього проекту та постійно працюють над таблицею З-Х-Д, поступово заповнюючи її та створюють асоціативний кущ і діаграму Вена Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. До того, як учні почнуть працювати над Проектом, батьки повинні ознайомитися зі змістом буклету1, 2 вчитель пропонує виявити свої здібності з допомогою контрольного списку оцінювання творчості, учні розробляють план роботи групи, для того, щоб спрямувати своє навчання на дослідження, яке можна перевірити за формою оцінювання дослідження. Впродовж роботи над проектом учні використовують Форму самооцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання. Коли учні завершать частину роботи, вчитель перевірить їх записи, запропонує рольову гру, щоб дізнатися чи потребують учні додаткових інструкцій для збору інформації та правильного їх запису. Щоб поділитися із своїми здобутками, учні створюють блог і ведуть в ньому записи з допомогою учнів-консультантів, самооцінюючи їх з допомогою списку. Для його оцінювання вчитель пропонує заповнити і перевіряє форму оцінювання блогу.

Діяльність учнів та вчителя

Крок 1.

На початку роботи над проектом учитель демонструє учням презентацію, метою якої є викликати інтерес до навчальної діяльності та з’ясувати навчальні потреби учнів. Учитель об’єднує дітей у групи. Для кожної з них формулює завдання проекту і навчальні цілі. Учні вирішують організаційні моменти роботи групи та яким чином вони зможуть реалізувати поставлені завдання. Навчальні завдання груп базуються на тематичних запитаннях навчального проекту. Спільним проблемним запитанням для двох груп є третє тематичне запитання. Кожна з груп укладає план роботи над своїм тематичним запитанням, який погоджується з вчителем і відповідає часовим рамкам роботи над проектом.

Крок 2

Перша група займається пошуковою діяльністю. Учні повинні знаходити пам’ятники, які стоять у їхньому місті та вулиці, які названі іменами знаменитостей. Друга група шукає аналогічні пам’ятники в Україні, виставляє їх на карті України і порівнює свою роботу з роботою першої групи. На даному етапі педагог надає учням фасилітаційну допомогу щодо правил пошуку інформації в музеї Яворівщина.

Крок 3

Результати своїх досліджень група виставляє на блозі. Після презентації продуктів дослідницької діяльності учнів в ході мозкового штурму заповнюють діаграму Вена стосовно спільних вулиць та пам’ятників. Керівник проекту пропонує учасникам виконати орієнтовне практичне завдання на свій вибір, керуючись своїми враженнями та вподобаннями із матеріалу теми. Дана робота виставляється на блог. Вчитель оцінює презентацію досліджень груп, усні відповіді та спільну роботу учнів над діаграмою Вена. Пропонується учням оцінити вклад кожного учасника у спільний результат групи. Кінцевим етапом формуючого оцінювання є оцінка графічних робіт учнів, в якому висловлюється ставлення до теми та даються відповіді на ключове запитання проекту.

За результатами оцінювання різних етапів роботи виставляється підсумкова оцінка. Ознайомлення з презентацією книжки, створеної дітьми, у якій будуть подані усі дослідження та твори, написані учнями, на задану тематику.

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.09 - 25.10.2012

Місце проведення тренінгу

Яворів

середня загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №2 міста Яворова

Тренери

Надія Манько

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кондратьєва Вікторія

Фах, навчальний предмет

Початкові класи

Навчальний заклад

середня загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №2 міста Яворова

Місто\село, район, область

місто Яворів Яворівський район Львівська область

Контактні дані

vkondratyeva na gmail.com