Портфоліо Вучкан І.О. з навчальної теми "Вода"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вода

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство 2 клас. Змістовна лінія: «Природа восени». Кругообіг води у природі. Я і Україна.

Вік учнів, клас

2 клас, 8- 9 років

Стислий опис проекту

Проект «Вода» розрахований на учнів 2 класу. В центрі уваги є засвоєння знань з теплових процесів, які відбуваються в природі. Вихованню шанобливого ставлення до природи. Проект побудований не лише на знаннях про природні явища, але і на збереженні водних ресурсів та правильному її використанню. Проект вчить дітей знаходити теоретичний матеріал для проекту, щоб на підсумковому уроці можна було зробити презентацію проекту.

План вивчення теми

План вивчення теми План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початковому етапі проекту доцільно використати такі методи оцінювання як опитування і перегляд презентації вчителя. Саме ці методи сприяють зацікавленості учнів та дозволять вчителю врахувати потреби та інтереси дітей. Фасилітація навчального процесу буде здійснюватися за допомогою покрокової інструкції від вчителя, що полегшить взаємодію під час спільної діяльності. Учні ведуть журнали спостереження протягом всього проекту, які перевіряв учитель та оцінював їх хід роботи. Під час проекту застосовувалися такі методи, як ««Асоціативний кущ» і робота з таблицями «ЗХД», які дозволяють учням мислити креативно та робити логічні висновки. В кінці проекту на основі опрацьованої літератури учні роблять презентацію.

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність вчителя: На першому етапі вчитель знайомить учнів з темою проекту застосовуючи презентацію. Пояснює актуальність даної теми. На другому етапі вчитель застосовує інтерактивний метод «Асоціативний кущ» за допомогою якого актуалізує попередні знання учнів. Знайомить з основним, тематичним та ключовими питаннями проекту. Учасники проекту вивчають різні аспекти означених проблем. Для цього формуються творчі осередки учнів за інтересами, які об’єднуються у дослідницьку групу. Кожен учасник проекту працює за планом реалізації завдань творчої групи, що дозволяє враховувати здібності і нахили учнів із різним рівнем навчальних досягнень, розвивати комунікативну компетентність, сприяти виробленню пізнавальної потреби, розвитку креативності мислення. На третьому етапі вчитель тримає під контролем пошуку учнями інформації в інтернеті. Вчитель навчає учнів правилам роботи в інтернеті. Диференціація навчального процесу роботи над проектом була зумовлена поділом учнів за якістю знань. Учні, які мали проблеми у навчанні могли користуватися шаблонами, прикладами вчителя, консультаціями вчителя протягом всього проекту. Обдаровані учні мали виконати творчі завдання з підвищеною складністю, для активізації їх знань та спонукання їх до творчої діяльності. На четвертому етапі вчителі керує процесом створення учнівської презентації. Допомагає та вносить корективи. На п’ятому етапі вчитель використовуючи контрольний список, оцінює виконання плану проекту. Аналізує розкриття всіх поставлених питань проекту учнями. Діяльність учнів: На першому етапі учні дізнаються від вчителя тему проекту та її актуальність в даний час. На другому етапі учні продивляючи вчительську презентацію дізнаються , які питання повинні розкрити в проекті. Та знайомляться з цілями проекту. На третьому етапі учні опрацьовують теоретичний матеріал на сторінках інтернету. Та вчяться правильно користуватися інтернетом. На четвертому етапі учні на основі зібраних матеріалів роблять власну презентацію опираючись на приклади інших учнів. На п’ятому етапі учні працювали в залежності від ступеню своєї теоретичної підготовки. Обдаровані учні самостійно шукали інформацію в інтернеті, робили логічні висновки. Працювали над презентацією без шаблона вчителя. Учні, які мають проблеми у навчанні виконували презентацію за шаблоном, користувалися допомогою вчителя. Фасилітація навчального процесу буде здійснюватися за допомогою інструкції у вигляді презентації з вказівками щодо роботи над проектом. Це допоможе учням уникнути труднощів, які можуть виникнути в ході проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Інна Вучкан

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів, фізичне виховання та трудове навчання.

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №67

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Інгулецький р-н, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Робочий телефон: 403-78-11

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.01.2015 – 31.01.2015

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №67

Тренери


Вікторія Олегівна Дервенкова