Портфоліо Волошин М.В. з теми "«ДВАНАДЦЯТЬ МІСЯЦІВ». "

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

ДВАНАДЦЯТЬ МІСЯЦІВ».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

світова література, Ця тема зачіпає уроки, природознавства, світової літератури, української літератури.

Навчальна тема (як записано в програмі)

світова література, 5 клас. Тема: С. МАРШАК. «ДВАНАДЦЯТЬ МІСЯЦІВ». ОСОБЛИВОСТІ ДРАМАТИЧНОГО ТВОРУ ».

Вік учнів, клас

5 клас, 11 років

Стислий опис проекту

Під час виконання даного проекту аналізує казкові мотиви у п’єсі. Протиставлення образів пасербиці — з одного боку, та мачухи і її рідної дочки — з другого, як втілення конфлікту добра та зла. Підлабузництво підлеглих та необмежена влада — головні причини спотворення характеру принцеси. Особливості драматичного твору. Розглядають діалог як засіб розкриття змісту та ідеї п’єси.

Повний План вивчення теми

[1]

Навчальні цілі

В результаті проекту учні повинні сформувати початкове поняття про драматичний твір, простежити спільне та відмінне в прозовому та драматичному варіантах казки; розвинути навички порівняльного характеру творів різного характеру, творчі здібності; сформувати навички самостійної роботи; сформувати вміння й навички ро¬боти з довідковою літературою, комп'ютером, Інтернетом; сприяти розвитку творчого й ло¬гічного мислення учнів; прищепити навички роботи в групах, уміння та бажання виступа¬ти, відстоювати свою думку; формувати навички пошукової та дослідної діяльності; Розвивати навики роботи з додатками Microsoft Office. В результаті цього проекту в учнів повинні сформуватися навички колективного навчання.

Опис оцінювання

Оцінювання учнів буде проходити рейтинговим способом, на основі розроблених критерій оцінювання.

Діяльність учнів

Модуль 3: Інструктування o Учитель повідомляє учням мету, по¬слідовність дій і кількість часу на ви¬конання завдань, висуває пропози¬ції щодо виконання проекту група¬ми учнів. Модуль 4: Розподіл обов’язків учнів у групі. o Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми. o Учні самі виявляють бажання стати членами групи, визначають керівни¬ка групи, розподіляють обов'язки. Слід зазначити, що під час робо¬ти в групах учитель разом з учня¬ми розподіляє «ролі» в групі: допо¬відач, консультанти, експерти, які оцінюватимуть якість підготовле¬них завдань та відповіді. Як пра¬вило, у таких ситуаціях спливають на поверхню й загострюються сим¬патії та антипатії. Але відчуття від¬повідальності за успіх, що виникає в учнів, дає змогу покращити атмо¬сферу стосунків. Модуль 5: Пошукова робота o Записати, як здійснюється з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Як вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів. o Учні самостійно шукають проблему для розв'язання, самостійно проектують те, чим ма¬ють займатися, самі виконують про¬ект, керуючись власною діяльністю, і захищають саме таке його виконан¬ня. Тому вчитель повинен плекати самостійність учнів. Робота за тех¬нологією проекту потребує великих витрат часу, спонукає учнів до необ¬хідності мислити, пошуку. Хотілося, щоб члени груп не лише обмежува¬лися збиранням інформації, не лише роботою «заради оцінки», а й керу¬вались бажанням залишити добрий слід після себе. Учитель планує їх ді¬яльність таким чином, щоб отрима¬ною інформацією могли скористати¬ся учні інших класів. Модуль 6: Систематизація знань Модуль 6: Висновки зроблені на основі опрацьованих матеріалів та пов’язані з поставленою проблемою. Модуль 7: Розробка презентації.[2] Модуль 8: Оформлення публікацій Модуль 10: Захист робіт

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Волошин Марія Василівна

Фах, навчальний предмет

вчитель світової літератури

Навчальний заклад

Топорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

С.Топорівці, Городенківського району, Івано-Франківської області.

Контактні дані

voloshynmariyavas@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

7-13.08.2012

Місце проведення тренінгу

Топорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Попович Мирослав Михайлович