Портфоліо Волошиної Олени Вікторівни з теми "Віртуальне спілкування"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Віртуальне життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, основи здоров'я

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема "Інтерактивне спілкування"

Вік учнів, клас

13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Сьогодні глобальна мережа обернулася загрозою для реального життя дітей та підлітків. Чому віртуальний світ такий привабливий для дітей? В чому переваги та недоліки віртуального спілкування? Вирішенню цих питань присвячений проект «Віртуальне життя». Учасники проекту - учні 7 класу. В процесі роботи учні об’єднуються в групи: дослідники, віртуали та журналісти. Під час виконання завдань навчального проекту школярі набувають практичного досвіду аналізу, узагальнення, систематизації, інтеграції, оцінювання пізнавальної інформації з метою створення власного інтелектуального продукту та його презентації. Проект має на меті показати користь та шкоду віртуального спілкування, виробити психологічну стійкість до негативу, попередити віртуальну залежність серед молоді.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

По закінченні роботи над проектом учні зможуть:

- Представляти результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, буклету, блогу;

- Оцінювати, критикувати чи схвалювати ідеї однолітків у блогах;

- Аналізувати знайдену в Інтернеті інформацію та раціонально використовувати ресурси всесвітньої мережі;

- Проводити соціальне дослідження з подальшою обробкою, аналізом та інтерпретацією даних, отриманням обґрунтованих узагальнень, висновків і рекомендацій;

- Визначати позитивне та негативне у інтерактивному спілкуванні;

- Порівнювати та співставляти роботу у різноманітних програмах для обміну миттєвими повідомленнями;

- Усвідомлювати небезпеку захоплення віртуальним спілкуванням;

- Розуміти необхідність культури віртуального спілкування;

- Пропагувати ідеї проекту серед однолітків, батьків та вчителів.

Опис оцінювання

Оцінювання учнів проводиться упродовж всієї навчальної теми.

До початку проекту:

Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про віртуальне спілкування застосовується Опитувальник з теми «Інтерактивне спілкування». Окрім цього учні заповнюють в таблицях «ЗХД» 2 стовпчики: Знаємо та Хочемо дізнатися».

В ході реалізації проекту:

За допомогою Контрольного списку процесу дослідження учні оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи. Використовуючи Контрольний список: вклад у групову діяльність учні кожної групи оцінюють себе.

Після закінчення проекту:

Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють Форму оцінювання Wiki-статті та Лічильник балів для презентації. Учні закінчують заповнення таблиць «ЗХД». Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію та Wiki-статтю.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Учнівська wiki-стаття "Переваги та недоліки віртуального спілкування"

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність.

trumb Voloshina2.jpg

1 день. Для зацікавлення учнів проектом вчитель показує свою презентацію, в якій описана проблема проекту, сформульовані ключове та тематичні питання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту вчитель проводить опитування за допомогою Опитувальника з теми «Віртуальне спілкування».

Для визначення навчальних потреб учні заповнюють Таблиці «ЗХД».

Учні об’єднуються у три групи (за інтересом), в кожній групі по чотири учня. Кожній групі надаються ролі: Дослідники, Віртуали, Журналісти.

Дослідники: Використовуючи ресурси Інтернету та довідкову літературу, досліджують виникнення та розвиток різних способів спілкування. Результат оформлюють у вигляді блогу.

Віртуали: Проводять опитування серед однолітків щодо причин спілкування в режимі он-лайн, на основі отриманих даних будують діаграму та аналізують причини занурення людини у віртуальний світ. Матеріали дослідження узагальнити у формі мультимедійної презентації «Віртуальне спілкування…».

Журналісти: Порівнюють «живе» та віртуальне спілкування, розглядають переваги та недоліки віртуального спілкування. Особливу увагу слід акцентувати на шкоді, якої може завдати зловживання новітніми засобами спілкування. Результатом їх діяльності є Учнівська wiki-стаття "Переваги та недоліки віртуального спілкування".

1 тиждень. Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять соцопитування та пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, учитель роздає Критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації.

2 тиждень. Працюючи в групах учні створюють продукт своєї діяльності. Учням пропонується переглянути презентацію вчителя-фасилітатора, в якій чітко прописано чим повинна займатися кожна група та кінцевий інтелектуальний продукт. Вчитель організовує он-лайн консультації по групах. Групі віртуалів вчитель надає Шаблон презентації. Використовуючи Контрольний список: вклад у групову діяльність учні кожної групи оцінюють себе.

3 тиждень Учні завершують свої роботи. Презентують її. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до Форми оцінювання Wiki-статтіта Лічильника балів для презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Волошина

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики та інформатики

Навчальний заклад

Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 ім. П. П. Шумилова

Місто\село, район, область

м. Бобринець, Бобринецькй район, Кіровоградська область

Контактні дані

volevikt на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього". м. Кіровоград, 02 - 06 липня 2012

Дати проведення тренінгу

02 - 06 липня 2012

Місце проведення тренінгу

Кіровоградській обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського

Тренери

Литвиненко Ольга Валентинівна, Скрипка Ганна Володимирівна