Портфоліо Воловика Сергія з теми "Ми любимо футбол"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Ми любимо футбол!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

11 клас, 16-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект із технологй, призначений для учнів 11 класу. Виконується під час вивчення варіативного модуля:Тенологія дизайну предметів інтерꞌєру. Під час виконання проекту учні об’єднуються у групи для дослідження проблеми: « Проектування та виготовлення предметів інтерꞌєру». Діти здійснюватимуть пошук інформації з різних джерел, зокрема інтернету, аналізуватимуть, систематизуватимуть її, робитимуть висновки, які викладуть на учнівських презентаціях у блогах та на вікі.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. Короткі відповіді учнів допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, забезпечують інформацію про те, як учні розуміють певні поняття та дають можливість використовувати поняття на практиці. Учитель проводить декілька разів оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми. Зокрема, за допомогою З-Х-Д таблиці та асоціативного куща.

Форма оцінювання для блогу описує критерії для його написання з різних точок зору, використовується під час практичної роботи по етапах проекту, а потім знову для оцінювання кінцевого продукту. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цей зворотний зв'язок для перевірки своїх кінцевих продуктів. Учні використовують контрольний перелік запитань для вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі. Контрольний список оцінювання учнівської презентації допомагає їм самоспрямовуватись у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем поетапно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання.

Набуті у проекті знання учитель перевіряє за допомогою он-лайн опитувальника. Для оцінювання свого внеску учні використовують форму для самооцінювання спільної роботи.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 Тиждень

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Що можна залишити на згадку? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Методом мозкового штурму визначте можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних, які дозволять розкрити ключове питання проекту. Почніть проект зі стартової презентації. Обговоріть та оцініть ідеї учнів, які вони пропонують.

Обговоріть друковані та електронні ресурси для збору даних.

Попередні знання учнів з проблеми проекту оцініть за допомогою З-Х-Д таблиці та асоціативного куща. Об’єднайте учнів у групи. Спрямуйте їх для пошуку необхідних даних в Інтернеті, кожна група має знаходити та аналізувати джерела зі свого питання:

  • 1 група - Які ви знаєте види футбольних сувенірів?
  • 2 група - Яку історію має всесвітнє футбольне свято EVRO?
  • 3 група – Яким має бути футбольний сувенір?

Дозвольте учням об’єднуватися в групи за власним бажанням. Членство в команді може бути сформоване на основі теми, до якої вони мають інтерес.

2 Тиждень

Запросіть учнів обговорити хід та результати їх дослідження. Повідомте учням, що вони створюватимуть продукт свого проекту у вигляді:

Роздайте учням Контрольний список до презентації, або вікі чи блогу в залежності від типу публікації, яку обирає кожна команда. Обговоріть з учнями Контрольні списки і попросіть їх використовувати ці списки моніторингу свого прогресу під час роботи. Проведіть консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів.

3 Тиждень

Учні обробляють зібраний матеріал при допомозі вчителя. Учні створюють мультимедійні презентації та вікі.

Індивідуально кожен учень створює на основі зібраних даних власний сувенір «EVRO 2012» та захищає свій проект на підсумковому уроці з теми. Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій) результатів дослідження ключового питання відбувається під час предметного тижня в школі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Воловик Сергій Іванович

Фах, навчальний предмет

Учитель трудового навчання

Навчальний заклад

Боромлянський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ Тростянецької районної ради

Місто\село, район, область

село Боромля, Тростянецький район, Сумська область

Контактні дані

volovik.vsi@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.08-18.08.2013 р.

Місце проведення тренінгу

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна