Портфоліо Войтович Тетяни Вікторівни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Буклет

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Назва навчальної теми

Ці дивні числівники

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова. Міжпредметні зв’язки: культура, література, історія, математика,інформатика.

Вік учнів, клас

6 клас, 11-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект для учнів 6 класу за темою «Числівник як частина мови». Під час роботи над проектом учні поширять свої знання з історії формування числівників, удосконалять свої навички в узгодженні числівників з різними частинами мови, особливо з іменниками.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Для оцінювання використовується формуюче оцінювання, яке проводиться протягом усіх етапів роботи над проектом з метою спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки, розвитку критичного мислення. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу підготовки проекту. На початку проекту – перегляд презентації вчителя та обговорення основних питань та завдань, робота з таблицями ЗХД для визначення навчальних потреб учнів, доповнюючи відповіді вправою «Карусель». Впродовж роботи над проектом проводяться консультації, самостійна робота з формами оцінювання, моніторинг планів індивідуальної роботи. Наприкінці роботи над проектом проводиться демонстрація проекту, оцінка проектів, підводяться підсумки роботи із З-Х-Д-таблицями.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту вчитель демонструє учням вступну презентацію, учні об’єднуються у дві групи. Учасники кожної робочої групи між собою обирають «теоретиків», «дослідників», «митців». «Теоретики» опрацьовують теоретичний матеріал. Результатом є узагальнена таблиця-характеристика числівника як частини мови та складання блок-схеми «Стилі мовлення». «Дослідники» працюють з інтернет-ресурсами та друкованими джерелами з питання історії формування числівників. «Митці» добирають ілюстративний матеріал щодо особливостей вживання числівників в текстах різних стилів мовлення. Результатом буде електронний довідник «Числівники в народних творах». Учасники груп отримують практичне завдання, яке дасть можливість з’ясувати рівень засвоєння учнями теми «Числівник». Проаналізувавши виконані завдання, з’ясувавши прогалини у знаннях, кожна з груп заповнює таблицю «З-Х-Д», яку учні заповнюють у ході роботи над проектом, доповнюючи відповіді один одного вправою «Карусель». Впродовж роботи над проектом учитель проводить обговорення основних питань і завдань, надає консультації, працює з таблицями З-Х-Д, проводить моніторинг планів індивідуальної роботи учнів. Результатом роботи будуть презентації кожної групи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Войтович Тетяна Вікторівна

Фах, навчальний предмет

Філолог, учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

КЗО НВО № 28

Місто\село, район, область

Дніпропетровськ

Контактні дані

voytovichtatyanushka@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Дніпропетровськ, 17 червня - 23 червня 2013 р.

Місце проведення тренінгу

м. Дніпропетровськ

Тренери

Гошкадор Наталія Олександрівна