Портфоліо Вишняков Дмитро Володимирович

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Розробити критерії та визначити який саме принтер потрібно купити для школи

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас

16-17 років 11 Клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект призначений для дітей 11 класу. В цьому проекті вони будуть розробляти критерії та визначати який саме принтер потрібно купити для школи

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів, розроблених в електронній тестовій оболонці з теми «Принтер для школи», діаграми Вена. Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи та картки успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Для успішного та вчасного оцінювання створено графік оцінювання. Учні використовують розроблену форму оцінювання приклад учнівської презентації та блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію вони отримують до того, як робота буде завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над темою вчитель рекомендує учням познайомитися з Буклетом по методу проектів та Презентацією основних запитань проекту "Принтер". Ми живемо в інформаційному суспільстві. Величезні об’єми інформації ми отримуємо з різних джерел, а особливо з Інтернет. Як не загубитися в цих потоках інформації? Як навчитися швидко і правильно аналізувати отриману інформацію? Для отримання відповіді на поставлені запитання, після перегляду презентації вчителя, учні проводять підготовчу роботу: об’єднуються в групи «Дослідники», «Експерти», .Група «Експерти» створюють анкету «Використання Інтернету в навчальному процесі» і проводять анкетування 45 учнів, 50 батьків та 35 вчителів. Крім того, за допомогою анкети «Місце Інтернету в твоєму житті» проводять опитування серед своїх однокласників. Створюють діаграми за допомогою MS Excel. Згідно з отриманими результатами, вони складають список найбільш популярних сайтів серед однокласників і для яких цілей вони їх використовують. Група «дослідники» - шукають корисну інформацію на цих сайтах і чи достатній об’єм цієї інформації. Група «Експерти» - шукають «шум» на цих сайтах і який відсоток складає цей «шум». Група «експерти» за результатами судового засідання роблять висновки відносно корисності і інформативності цих сайтів та дають рекомендації, на що треба звертати увагу при оцінці сайту, як можна правильно «фільтрувати» інформацію і як не потрапити в інформаційні «тенета». Процес створення проекту постійно висвітлюється на блозі. Вчитель консультує, направляє і допомагає учням в процесі дослідження. Для більш успішного виконання учнями проекту вчитель створює форми само- і взаємооцінювання блогу, контрольний список для блога та контрольний список самоспрямування у навчанні. Документи з фасилітації допомагають учням більше зануритися в проблему і викликають їх на спілкування, на постановку цікавих запитань. Висновки, які зроблять учні, допоможуть їм в майбутньому більш відповідально ставитися до інформації з Інтернету, реально і швидко оцінювати інформацію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вишняков Дмитро Володимирович

Фах, навчальний предмет

Вчитель,трудове навчання та інформатика

Навчальний заклад

Павлоградська ЗОШ І-ІІІ ст.№ 15

Місто\село, район, область

Дніпропетровська обл., Павлоградський р-н., с. Межиріч вул. Центральна 192

Контактні дані

dimavishnyakov0707@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12-24 червня 2017 року

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна