Портфоліо Винник Дарії з теми "The Impressionism at the end of the XIX century"
Зміст
The Impressionism at the end of XIX ctntury
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет: англійська мова
Другорядні предмети: зарубіжна література
Вік учнів, клас
10 клас, 16 років
Стислий опис проекту
Проект спрямований на вивчення учнями теми: «Живопис», а саме напрямку Імпресіонізм. Актуальність обраної теми пояснюється необхідністю вивчення даного напрямку французького мистецтва з метою зрозуміти культурну цінність імпресіонізму і оцінити його культурну спадщину з сучасної точки зору. Імпресіонізм як напрямок з’явився у кінці ХІХ століття у Франції. Група молодих художників зробила для себе правилом писати не в своїй майстерні, а під відкритим небом: на березі річки, в полі, на галявині в лісі. Це і були майбутні «імпресіоністи». Важливим принципом імпресіонізму був відхід від типовості. У мистецтво увійшла миттєвість, випадковий погляд, складається враження, що полотна імпресіоністів написані простим перехожим, які гуляють по бульварах і насолоджується життям. До групи імпресіоністів, як правило, об'єднують тих художників, які брали участь у виставках імпресіоністів в 1870-х - 1880-х роках в Парижі. Це Клод Моне, Едгар Дега, Едуард Мане, Огюст Ренуар, Альфред Сіслей та ін
План вивчення теми
Оцінювання
Оцінювання учнів повинно відбуватися впродовж всього проекту. Оцінювання ґрунтується на матеріалах, які попередньо записані вчителем для учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями матеріалу, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання. Визначення попередніх знань та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допомогою Таблиці ЗХД. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план своєї діяльності. На останньому занятті-захисті учні оцінюють як самі себе (самооцінювання з використанням Контрольного списку самооцінювання), так і вчитель, котрий керуються своєю Формою оцінювання. Впродовж роботи доцільно використовувати Онлайн опитувальник знань учнів. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання та презентують свої презентації.
Діяльність учнів та вчителя
На початку проекту вчитель ознайомлює учнів з темою проекту, формулює мету навчального проекту, готує список доступної в бібліотеці школи літератури з теми проекту, ознайомлює батьків із темою проекту, з публікацією про переваги методу проектів та ознайомлює учнів з авторським правом, про те, як вони можуть використовувати інформацію взяту з мережі Інтернет.
Учні знайомляться з основними відомостями про Імпресіонізм кінця ХІХ століття. Вчитель проводить опитування учнів за допомогою таблиці З-Х-Д пропонує заповнити діаграму. Навчальна тема розпочинається з того, що учні ознайомлюються з ключовими запитанням з презентації вчителя, у якій визначає творчу назву проекту, проводить діагностику, яка повинна переконати дітей, що вони хочуть знайти відповіді на запитання, але їм не вистачає знань, умінь і навичок, оголошує тематичні запитання. При перегляді презентації вчителя:
учні беруть участь у мозковому штурмі,ознайомлюються і обговорюють ключові і тематичні запитання, отримують завдання на виконання учнівських проектів. Учитель об’єднує дітей у малі групи (3-5 учнів)та показує презентацію для фасилітації, що допоможе учням виконати проект. Учні обирають одне з запропонованих тематичних запитань для розробки своєї презентації. Вони знаходять сайти, які їм допомагають в виконані завдань, та протягом цієї роботи оцінюють сайти за допомогою «Контрольного списку для оцінки веб сайтів. Старші класи». Створюють список сайтів для використання за «Списком використаних джерел». Протягом виконання проекту учні ведуть «Щотижневий Журнал», у якому вони описують все, що зробили за тиждень, про проблеми, які виникали, про висновки, які зробили та планують свою діяльність на наступний тиждень.
Учитель протягом дії навчального проекту систематично заносить бали за діяльність учнів у проекті у відомість оцінювання. Учні постійно консультуються з вчителем і обговорюють один з одним питання з теми дослідження.
Завершення: Учні представлять результати своїх досліджень у вигляді створених презентацій та оцінюють роботи один одного.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Фах: вчитель англійської мови
Навчальний предмет: англійська мова
Навчальний заклад
Харківська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 124 Харківської міської ради Харківської області
Місто\село, район, область
м. Харків, Харківська область
Контактні дані
Vinnik289@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
12 - 25 квітня 2013 року
Місце проведення тренінгу
Харківська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 56 Харківської міської ради Харківської області