Портфоліо Верба Михайла Миколайовича з теми " Світло. Джерела світла. Закон розповсюдження світла."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Світло. Джерела світла. Закон розповсюдження світла.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, російська література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Оптичні явища в природі. Джерела і приймачі світла. Світловий промінь. Прямолінійне поширення світла. Сонячне і місячне затемнення.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Під час проектної роботи учні створюють окремі групи, які вивчають окремі розділи теми. Необхідна інформація подається вчителем на уроці. Підсумком проекту являється презентація, зроблена учнями на своєму сайті.

Повний План вивчення теми

План проекту

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Сформувати уявлення учнів про світло, як фізичне явище; Сформувати уявлення про штучні та природні джерела світла; Сформувати поняття прямолінійного розповсюдження світла. На конкретних прикладах показати вплив світла на життя людини, тваринного та рослинного світу, передати зв'язок фізики та російської літератури, має мету розвинути інтерес до предмета, виховувати в дытях прагнення оволодівати новими знаннями та цікавими фактами

Діяльність вчителя

Вчитель доводить до відома батьків та учнів інформацію щодо зберігання персональних даних під час проведення учнями робіт в Інтернеті та правила публікації, а також має надію отримати дозвіл на Інтернет - публікації, пропонує учням сайти з яких вони можуть застосовувати інформацію з теми.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію [1] та пропонує форму З-Х-Д [2]. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення самооцінювання. В процесі роботи над проектом учні записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. Вчитель проводить аналіз записів учнів з точки зору відповідності їх дій до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації проекту. Учні проводять постійне самооцінювання роботи над проектом шляхом перегляду і порівняння власних дописів у блог та Журнал спостережень з дописами свої товаришів.

Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника.

Для визначення самоспрямування учнів використовується відповідний контрольний список.

Діяльність учнів

Під час проектної роботи учні розбиваються на групи, які вивчають окремі розділи теми. Необхідна інформація подається вчителем. Група №1 працює над питанням:Що таке світло? Група №2 працює над питанням: Які джерела світла бувають? Група №3 працює над питанням: Як світло розповсюджується? Учні знаходять інформацію і створюють презентації, які розкривають тематику кожної групи. Наприкінці створюють сайт та захищають його зміст.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Верба Михайло Миколайович

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики

Навчальний заклад

ОЗОШ №15

Місто\село, район, область

Контактні дані

Адреса :

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08.2012 - 17.08.2012

Місце проведення тренінгу

Одеська ОСШ №40

Тренери

Желязкова Світлана