Портфоліо Білоус Світлани з теми "Річки - кровоносна система планети"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
«Гідросфера»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Географія. Дотичні предмети: інформатика, біологія, природознавство.
Вік учнів, клас
11-12 років, 6 клас.
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект виконують учні 6 класу в розділі «Географічна оболонка та її складові» під час вивчення теми «Гідросфера»
Учні виконують проект об'єднавшись у 3 групи. Кожна з груп виконує певні види діяльності: опрацьовує різні джерела інформації, зустрічаються з працівниками водного господарства села, вивчають стан місцевої водойми, її використання. Результати роботи представляють у вигляді презентації, статті, блогу.
Захист власних напрацювань, досліджень по закінченню теми.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку роботи над проектом з учнями обговорюються основні запитання, складається асоціативний кущ. Учні виконують тест, де вони показують свої попередні знання про поверхневі води. Оцінювання здійснюється протягом всіє роботи над проектом. Учні постійно працюють над таблицею З-Х-Д (заповнюють поступово). Її аналіз допомагає вчителю прослідковувати процес навчання. До того, як учні почнуть працювати над створення блогу, презентації та вікі-статті, учні розробляють план роботи групи для того, щоб спрямувати своє навчання та дослідження. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форми для надання зворотного зв’язку, Форми оцінювання для роботи в групах та самооцінки, Форми для оцінювання продуктів проекту, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проекту. Для перевірки набутих знань і вмінь у проекті учитель організовує онлайн-опитування, проводить самооцінювання спільної роботи. Учні використовують контрольний список учнівської презентації, для аналізу свого прогресу в роботі над нею.
Коли проект буде завершено, учні напишуть рефлексію щодо вивченого. Їх кінцеві продукти будуть оцінені за Формою оцінювання. Таблиця «З-Х-Д» допоможе з'ясувати як ми досягли поставленої мети.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
На початку роботи над навчальним проектом учитель демонструє стартову презентацію, де окреслює завдання та проблемне – ключове питання.
Учні повинні в мережі Інтернет знаходити необхідну інформацію, фото, обмінюватися ними з однолітками.
Учні класу об’єднуються в 3 групи. Якщо перші групи можуть працювати більш самостійно, то 3 група здійснює під керівництвом учителя екскурсії до водойми – місцевої річки, управління меліоративних систем.
Учням різних рівнів навчальних можливостей можуть знайти для себе поле діяльності.
Для оцінювання учнівського проекту учні використовують форми для оцінювання продуктів діяльності.
У ході виконання всіх видів діяльності учні отримують допомогу вчителя у вигляді консультацій, порад, ознайомлення з власними надбаннями.
Діти представлять свої напрацювання: це Учнівська вікі-стаття "Вплив режиму річок на довкілля", учнівська презентація, Блог "Сучасний стан річки Боромлі.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Світлана Білоус
Фах, навчальний предмет
Географія і біологія, географія
Навчальний заклад
Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області
Місто\село, район, область
Село Боромля, Тростянецький район, Сумська область
Контактні дані
ms.svetlana.belous@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
12.08.2013 - 18.08.2013