Портфоліо Білоконь Надії з теми "Перетворення площини"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Перетворення площини"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту

Проект «Симетрія навколо нас» : 9 клас, розділ перетворення площини, тема осьова та центральна симетрія учні розбиваються на групи по 4 – 5 осіб та створюють презентації за інструкціями на теми симетрія в різних науках (музика, архітектура, фото, образотворче мистецтво, фізика, хімія). Після цього перегруповується клас в групи по одному учню з кожної попередньої групи і кожна група створює продукт (wiki сайт, блог та інше) на вибір, що демонструє прояви та застосування симетрії в усіх науках і відповідає на питання «Яким би було життя без симетрії?».

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Використовується Форма оцінювання відповідальності за власне навчання, Контрольний список самоспрямування у навчанні для підтримки учнівської самоспрямованості. Мій журнал досліджень учні використовують в якості скафолдінгу. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації, контрольний список для вікі та контрольний список для інформаційного бюлетеню, форма оцінювання комп’ютерної роботи в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Використовується Форма оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання та Контрольний список Учнівської презентації ходу та результатів проекту використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня (чи вікі).

Діяльність учнів та вчителя

1. На уроках інформатики учні розглядають тему Пошук та оцінювання веб-ресурсів (фасилітація).та дотримання законів про авторське право для пошуку необхідної інформації, обміну інформацією.

2. На попередньому уроці д/з : Зайти в опитувальник за адресою та відповісти на вхідне опитування.

3. Перед уроком вчитель вже має сформовані групи по даті народження.

4. Вчитель демонструє презентацію про проект.

5. В ході презентації учні відповідають на Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося та завдання з діаграмою, та обговорюють тематичні питання проекту.

6. Роздає роздрукований План вивчення теми.

7. Учні, розбиті на групи по 4-5, отримують завдання на роздатковому матеріалі та інструкцію по роботі з комп’ютером.

8. Кожна група має розробити презентацію про симетрію в певній галузі.

9. За певним графіком учні кожної групи можуть звернутися до вчителя за консультацією через спеціально створений чат.

10. На наступному уроці учні демонструють презентації, проводиться попереднє оцінювання.

11. Учні перегруповуються, отримують чітко сформульоване завдання, інструкцію, бланк з формуючим оцінюванням по наступному виду роботи, а саме кожна група створює продукт (wiki сайт, блог та інше) на вибір, що демонструє прояви та застосування симетрії в усіх науках і відповідає на питання «Яким би було життя без симетрії?».

12. За певним графіком учні кожної групи можуть звернутися до вчителя за консультацією через спеціально створений чат.

13. На останньому уроці групи представляють свої проекти, проводиться підсумкове оцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Надія Білоконь

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Спеціалізована школа №155

Місто\село, район, область

Київ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25 листопада-30 листопада 2013 року

Місце проведення тренінгу

місто Київ, Оболонський район, СЗШ №168

Тренери

Шевчук Лариса, Скрипка Анна