Портфоліо Білобрової Оксани Сергіївни з теми "«Люблю… Я ніколи їх не покину. Хоч я серед них і останній чередник» Б.Харчук «Планетник»"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Люблю… Я ніколи їх не покину. Хоч я серед них і останній чередник» Б.Харчук «Планетник»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література,етика,інформатика,світова література

Вік учнів, клас

7 клас,12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект із української літератури розрахований на учнів 7класу. Він є можливістю знайомства з творчістю Б.Харчука та особливостями його стилю при вивченні теми. Проект направлений на заохочення учнів до читання художньої літератури та формування вдумливого читача, розвиток творчих здібностей школярів, уміння аналізувати прозовий текст, художні образи, сприяти вихованню моральних якостей учнів, віри у велику силу добра. Даний проект створює умови для самостійного здобування знань, їх систематизації, можливості орієнтуватися в інформаційному просторі, бачити проблему і приймати рішення.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На всіх етапах роботи над проектом буде здійснюватися оцінювання на початковому, основному, підсумковому рівнях. На початку роботи над проектом з’ясовується рівень обізнаності учнів з пропонованої теми та вмотивування їх до участі в дослідницькій роботі проводиться опитування "З-Х-Д"відкрити,літературний диктант, щоб дізнатися про рівень уже набутих знань . Формуються групи дітей, які отримують своє завдання. Учитель контролює роботу над проектом, складає форми оцінювання роботи і продукту проекту. Після завершення роботи над проектом проводимо захист: показ презентацій, блогу, вікі-статті. Вчитель оцінює блогвідкрити, презентаціївідкрити,вікі-статтювідкрити за раніше виробленими формами оцінювання.В кінці проекту учні виконують роботу на картках com відкрити, що допомагають визначити рівень розуміння вивченого, навички учнів, які вони отримали в результаті роботи над проектом; а також заохотити учнів до подальшого пізнання своїх особливостей мислення, визначити подальші навчальні потреби учнів та спонукати їх до подальшого навчання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учитель знайомить батьків з методом проекту за допомогою буклетавідкрити та переконує батьківську громаду у необхідності його проведення. Оголошує учням тему проекту, демонструючи свою презентацію відкрити ,проводить діагностику навчальних потреб учнів, для цього використовуємо таблиця "З-Х-Д"відкрити. Після діагностики навчальних потреб учнів перевіряє засвоєння теми за допомогою літературного диктанту відкрити. Проводить фронтальне усне опитування для визначення рівня підготовки учнів до роботи з проектом, визначає позаурочні години для можливості учнями отримання додаткових консультацій чи корекції напрямку роботи та представлення результату. Учитель ставить завдання учням ознайомитись із рекомендаціями щодо авторського права і прийомами критичного оцінювання ресурсів Інтернету, пригадати інструкцію про роботу з комп"ютером відкрити ,рекомендує перелік сайтів, які будуть корисними у роботі над проектом. Вчитель оголошує склад груп, їх завдання (із вчительської презентації: 1 група – створюють вікі- статтю « Ми будемо шукати корінь….»(уроки діда Капуша); 2 група – виписують з тексту афоризми. Створюють блог «Життєві цінності Планетника і мої»відкрити ;3 група - створюють презентацію«Кожен має своє призначення»(життєві цінності Планетника та Маленького принца)відкрити, пропонує скласти план роботи групи, узагальнити та проаналізувати матеріали опитування. Між 2 та 3 уроком учні упоряковують свої плани, консультуються в учителя, вносять свої доповнення та зміни.Для того, щоб робота над проектом була ефективною, вчитель визначає орієнтовний час роботи над проектом відповідно до завдання і розприділяє його стосовно психологічних, вікових та інших особливостей дітей. Вчитель пропонує учням обрати форму для представлення своєї діяльності у проекті.На 3 уроці школярі презентують результати своєї дослідницької роботи

Відомості про автора

Білоброва Оксана Сергіївна

Вчитель, українська мова та література

НВО ЗОШ №17

м.Кіровоград

Контактні дані

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього"

13.01.14-31.01.14

КЗ "КОІППО" ім. Василя Сухомлинського

Буртовий Сергій Вікторович, Голодюк Лариса Степанівна