Портфоліо Біленької Вікторії з теми "Листівки - вид декоративно-ужиткового мистецтва"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Тема: "Листівка - вид декоративно-ужиткового мистецтва. Проектування та виготовлення листівок"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Математика, українська мова та література.
Вік учнів, клас
11 клас 16-17 років.
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
В ході роботи над проектом буду розкривати тему: "Листівка - вид декоративного-ужиткового мистецтва", 11 клас. Під час виконання проекту учні ознайомляться з одним із найдавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва - листівки. Вивчення технології виготовлення листівок передбачається через проектно-технологічну діяльність. Як результат роботи учні мають виконати проект. Вони поділяться на три групи, як будуть ставити завдання для виконання та шукати вирішення проблем, які будуть виникати в роботі. Учні будуть досліджувати історію появи перших листівок, ескізи майбутніх виробів, підбиратимуть матеріали, технології з якими працюватимуть. В кінці учні будуть захищати проект за таким планом: чи відповідає готовий виріб задуму, розробленим критеріям; які орієнтовні матеріальні затрати, скільки часу виготовлювався виріб; що нового внесено у технологію виготовлення подібних виробів; що потрібно робити для того, щоб мати кращ результати роботи.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж всього проекту проводиться оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням розроблену ним презентацію , а також таблицю для визначення рівня знань учнів щодо листівки та її структури Таблиця З-Х-Д та обговорення основних питань теми, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях використовуючи карту знань. Також учні будуть використовувати Т-схему для опрацювання вивченого матеріалу. На кожному з етапів роботи над проектом учні шукають та опрацьовують інформацію з різних джерел мережі Інтернет, заповнююють при цьому Контрольний список для оцінки веб сайтів (Приклад 1, Приклад 2). Під час роботи над завданнями учні періодично заповнюють Форму аналізу виконання завдання, документ, призначений для самостійного оцінювання своїх вмінь і навичок керування своїм навчанням - Форма оцінювання самоспрямування у навчанні, Форму оцінювання виконання групового завдання. Учні під час роботи над проектом здійснюють самооцінку свого просування у навчанні за допомогою розробленої вчителем Форми самооцінювання блогу. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі опитування, для визначення обізнаності учнів з питань проекту та перегляду продуктів діяльності учнів. Для оцінювання створених учнями листівок вчителем створено спеціальну Форму оцінювання листівок. Наприкінці роботи над проектом проводиться оцінювання діяльності учнів вчителем за допомогою "Форми оцінювання блогу вчителем" та "Форма для оцінювання презентації", робота з контрольними списками та захист створеного блогу під час проведення свята. Також учнім пропонується опрацювати Форму оцінювання вікі-статті
Форма для оцінювання обраних стандартів, програм та сформульованих навчальних цілей Форма самоспрямування у навчанні
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
До початку навчання за цією темою потрібно: переглянути терміни та основні поняття у довідковому документі та виконати завдання по даній темі, які ми можемо переглянути на Вчительському блозі. Перевірити, чи учні знають як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та редагувати. За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру (сторінка1, сторінка2) з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі та визначає рівень знань і вмінь з даної теми за допомогою презентації. Також обов'язковим на даному етапі проекту є Форма батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет
Тиждень 1.
Спочатку поставте перед учнями ключове питання: Як подарувати радість близьким? Учні ознайомляться із презентацією вчителя, після чого варто провести з класом наступних запитань: Чи може бути виріб своїми руками гарним подарунком? Чи є необхідним використання професійного обладнання у рукоділлі? Чи може використовуватись квілінг при виготовленні власного виробу?
Учні об’єднуються у групи по 5-6 чоловік і визначаються із назвою груп, девізом, напрямками дослідження – Історики, Дизайнери, Технологи. Для того, щоб учнів згрупувати і зробити справжньою командою вчитель пропонує створити візитку кожної групи.
Перед тим, як учні приступлять до роботи в групах їм потрібно пройти вхідне опитування, тому для групи "Історики" створене опитування №1, для групи "Дизайнери" створене опитування №2, і групі "Технологи" опитування №3. При цьому вчитель користується документом Стратегії фасилітації.
Тиждень 2. Відповідно до напрямку дослідження (груп) учні визначають для себе перші завдання: Завдання для групи «Історики»: - проаналізувати історію виникнення та еволюцію перших листівок, їх призначення та види. Вчитель пропонує переглянути і ознайомитися з інформацією про Карти знань. І перед початком роботи ознайомлює учнів із презентацією «Авторське право та правомірне використання джерел», для проведення самооцінювання пропонує учням пройти «Тест про авторське право»
Група «Історики» під час цього тижня має розв’язувати такі завдання:
1. Складіть список років появи листівок у різних країнах, встановіть дату найпершої. Після роботи з джерелами оцінють їх важливість за допомогою Контрольного списку для оцінки веб сайтів
2. Відтворіть історію про виникнення найпершої листівки, доведіть її правдивість фактами.
3. Назвіть перше згадування про вітальну листівку, запитайте учнів чи знають вони інші. Виконавши завдання опрацюйте Таблицю З-Х-Д
Завдання для групи «Дизайнери»: - проаналізувати різні види матеріалів та технік для оздоблення листівок.
Група «Дизайнери» під час цього тижня має розв’язувати такі завдання:
1. Організуйте обговорення вигляду листівок, які будуть виготовлятись та створіть ескізи. Для цього вам пропонується переглянути Інструкцію створення листівок у Photoshop
2. Протестуйте різні техніки виконання, застосуйте на практиці найбільш зручні.
3. Обговоріть засоби, якими будете користуватись про створення ескізу, складіть список необхідних, використавши Т-схему.
Завдання для групи «Технологи»: - проаналізувати загальні відомості про технологію виготовлення листівок, вивчити правила безпечної праці під час виконання робіт та навчитись проектувати та виготовляти листівки.
Група «Технологи» під час цього тижня має розв’язувати такі завдання:
1. Впізнайте техніку виконання листівки, покритикуйте її.
2. Визначіть плюси виконання листівок за допомогою техніки квілінг, виправдайте використання цієї техніки. Під час роботи ви можете працювати з Інструкцією по витоговлені листівки у стилі квілінг.
3. Чи можна вказувати учневі в процесі роботи, та зібрати виріб за малу кількість часу?
Вчитель перед початком роботи ознайомлює учнів із презентацією «Авторське право та правомірне використання джерел», для проведення самооцінювання пропонує учням пройти «Тест про авторське право», проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із Формою оцінювання Інтернет-ресурсів, прикладами заповнення форми (Приклад1, Приклад 2), пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі. Наприклад, група Технологи може заповнювати Таблицю з проаналізованими означеннями поняття «Виготовлення листівок» та з аналізом того, які матеріали використовуються для виготовлення листівок.
Тиждень 3. На цьому етапі дослідження учні проводять різноманітні опитування відповідно до обраного напрямку дослідження – група «Історики» має скласти анкету і провести опитування у вчительському колективі щодо збору інформації про використання різних технік вчителями. Проаналізувати результати за допомогою діаграм. – група «Дизайнери» має скласи анкету і провести опитування в класному колективі щодо збору інформації про методи та матеріали оздоблювання, які використовувались учнями цього класу. Проаналізувати результати за допомогою діаграм. – група «Технологи» має скласти анкету і провести анкетування щодо інформації про те, які програми вони знають і можливо вже використовують про створення ескізів. Проаналізувати результати за допомогою діаграм. А для перевірки знань кожного учня будуть роздані індивідуальні документи. Для групи "Історики" - це форма, для групи "Дизайнери" - це шаблон, для групи "Технологи" - це документ Exel. А завдання на даному етапі будуть такими:
Група «Історики» під час цього тижня має розв’язувати такі завдання:
1. Поясніть чому листівку називають вітальною, порівняйте її з іншими видами.
2. Перерахуйте всі відомі вам види листівок, зберіть відомості про кожний вид.
3. Опишіть вигляд перших листівок, сформулюйте їх плюси і мінуси.
Група «Дизайнери» під час цього тижня має розв’язувати такі завдання:
1. Застосувати в обговоренні вираз «артистична картка», висунути гіпотезу, чому саме так називали листівки в кінці XIX - на початку XX століття.
2. Проаналізуйте виконані ескізи, використайте найбільш вдалі.
3. Продемонструйте листівку, яка виконана за допомогою квілінгу, дайте оцінку її вигляду використавши Форму оцінювання листівок.
Група «Технологи» під час цього тижня має розв’язувати такі завдання:
1. Розпізнати техніки виконання вже готового виробу та правильно розцінити її. За приклад можна використати Інструкцію створення листівки
2. Складіть звіт з виконаної роботи, проведіть оцінювання, в результаті виконання завдання опрацюйте Порожню схему.
3. Передбачити які проблеми будуть виникати в процесі роботи та вирішити їх раніше, зосередившись на документі Форма самоспрямування у навчанні.
Вчитель пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, форм опитувальників тощо) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі. Наприклад, група Техніки може заповнюватиТаблицю опитування Усі проміжні та результуючі матеріали учні підключають до блогу групи! Під час роботи учні використовують розроблені для них оцінювальні документи:Форма аналізу виконання завдання,Форма оцінювання виконання групового завдання тощо.
Тиждень 4. На цьому етапі дослідження учні визначають наступні завдання: - група «Історики» має зробити висновки з дослідження історії виникнення листівок та еволюції їхнього розвитку. А також використання інструментів під час виникнення перших листівок та зміну їх з часом розвитку та еволюцією.
Група «Історики» під час цього тижня має розв’язувати такі завдання:
1. Протиставте вигляд листівки видавництва і виготовлену своїми руками, оберіть ту, яка вам більше до вподоби, визначіть цінність обраної вами листівки.
2. Обговоріть все почуте по темі, виберіть найголовніше. В результаті виконаних завдань група має можливість вирішити Кросворд.
- група «Дизайнери» має розробити приклади листівок та ескізи листівок, які мають виготовлятись учнями. Також має бути готова презентація з різними прикладами оздоблення листівок та використанням різних технік та форм створення виробів.
Група «Дизайнери» під час цього тижня має розв’язувати такі завдання:
1. Оцініть листівки, які виконані за допомогою скетчів, запропонуйте як можна її модифікувати.
2. Підрахуйте витрати на виконання виробу, розсудіть чи є доцільним виконувати їх в подальшому. Після виконання всіх завдань, результатом роботи будуть "Слова із букв"
- група «Технологи» має розробити лекала, знайти вироби-аналоги, попрацювати над клаузурами. Створити за допомогою програм майбутній вигляд нашого виробу, розробити етапи його виготовлення та прослідкувати над тим, щоб усі групи були забезпечені матеріалами щодо дотримання правил безпечної праці під час виконання ручних робіт та виконання санітарно-гігієнічних норм.
Група «Технологи» під час цього тижня має розв’язувати такі завдання:
1. Встановіть різницю у виконанні вітальної листівки та листівки-закладки, порівняйте вже готові.
2. Самостійно оцініть одне одного та відзвітуйте зі своїми висновками. Результатом виконаних завдань буде "Вікторина з вводом правильної відповіді"
Тиждень 5. П'ятий тиждень - це завершальний тиждень проекту, під час якого будуть представлені результати діяльності учнів та створених ними груп. Отже, група "Історики" представляють розроблену ними презентацію форма для оцінювання презентації, група "Дизайнери" - Вікі статтю форма оцінювання вікі-статті, а група "Технологи" - учнівський блог"(Приклад блогу "вчительський блог") форма для оцінювання блогу. По завершенню проекта учні будуть працювати з анкетуванням, щоб визначити рівень зацікавленості у проекті та роботі в групах. Результатами діяльності учнів під час проекту будуть створенні такі ресурси:
група "Історики" - Вікі статтю
група "Дизайнери" - Презентацію
група "Технологи" - Блог
Після здачі проекту учні пропонують переглянути ресурси, які використовували протягом всього проекту, поради та майстер-класи яких допомагали у створенні виробу Посилання на використанні ресурси Інтернету
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Студентка ОКР "Спеціаліст". Спеціальність "Технологічна освіта". Спеціалізація "Інформаційні технології".
Навчальний заклад
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Місто\село, район, область
м.Вінниця
Контактні дані
vikysinika@ukr.net
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього".
Дати проведення тренінгу
17.02.2014 – 14.05.2014
Місце проведення тренінгу
Вінниця, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Тренери
Кобися Алла Петрівна