Портфоліо Буртового Сергія Вікторовича з теми "«Єлисаветград - невелике місто з великою історією»"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Найчастіше люди залишають маленьке місто, щоб мріяти туди повернутися...

«Єлисаветград - невелике місто з великою історією...»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Під час реалізації проекту використовувалися знання учнів з:

• інформатики;

• історії;

• історії рідного краю;

• української мови.

Вік учнів, клас

Над проектом працювали учні 7-9 клас, віком 13-16 років

Стислий опис проекту

Один з найпростіших способів любити місто, в якому живеш, - час від часу дивитися на нього очима чужинця...

Якщо поставити людині запитання: - «Чи любите Ви місто в якому ви живете?», то переважна кількість відповідей буде: - «Звичайно ж так!», але якщо потім спитати: «А за що саме Ви любите своє місто», то більшість людей, як з’ясувалося, не готові одразу дати чітку, аргументовану відповідь.
Коли людина кожного дня проходить повз будівлі рідного міста, його краєвиди, пам’ятки архітектури, розглядаючи місцевість «звичним оком» вона не помічає ту красу, наприклад, яку бачать одразу туристи. Один з найпростіших способів полюбити місто, в якому ти живеш, - час від часу дивитися на нього очима туриста.
Якщо театр починається з вішалки, то враження про місто повинно починатися зі знайомства з його історією та видатними подіями, діячами минулих століть які тісно пов’язані з містом. Мало хто замислюється над тим, що саме події минулих віків сформували нас такими, як ми є. Найчастіше люди залишають рідне місто, щоб потім все життя мріяти туди повернутися…
Метою проекту «Єлисаветград - невелике місто з великою історією» є популяризація історії рідного краю серед жителів та гостей нашого міста та області.
Загальним результатом роботи над проектом є створення Інтернет-сайту присвяченого історії нашого міста та області.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Пам’ятник “Янгол-охоронець Кіровограда-Єлисаветграда” Високу стелу з фігурою янгола нагорі встановлено в центрі площі Незалежності у 2004 році — до 250-річчя міста Єлисаветграда-Кіровограда. Ідея монумента — Василь Мухін, автори втілення проекту — скульптор Анатолій Гончар та архітектор Віталій Кривенко. По периметру фундаменту колони напис «Храни, Боже Україну».

Під час роботи над проектом учні формують свої естетичні смаки та уявлення, розширюють національно-патріотичний світогляд, проникаються любов’ю до рідного краю, традицій, культури, мови нашого народу… По закінченню роботи над проектом учні зможуть:

• шукати необхідну інформацію в мережі Інтернет;

• вміти її аналізувати, систематизувати, оцінювати та робити відповідні висновки;

• обмінюватися інформацією з іншими учасниками та збирати необхідні дані;

• розуміти та усвідомлювати «свою роль» у проекті;

• самоорганізовуватися для вирішення навчальних завдань та ефективно працювати індивідуально та в групах;

• працювати із сучасними сервісами інтернет-технологій web 2.0;

• краще працювати із офісним пакетом комп’ютерних програм (створення презентацій, обробка даних, побудова діаграм, тощо).

Опис оцінювання

Під час роботи над навчальною темою проекту проводиться опитування та оцінювання учнів з метою ефективного розвитку навичок мислення 21-століття, та здійснення постійного моніторингу навчальної діяльності учнів у проекті. У своїй роботі учні користуються: контрольними списками, публікаціями та вікі-статтями. В залежності від обраної форми роботи в проекті вони обирають відповідну, найбільш оптимальну форму представлення результатів. Впродовж всієї роботи вчитель здійснює оцінювання, нагадування, підказки, загальну координацію роботи. Робота та отриманні знання та навички учнів оцінюються вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду відповідних продуктів діяльності учнів. Проводиться постійний моніторинг блогу дослідження, на відповідних етапах здійснюється тестування учнів. Наприкінці всієї роботи над проектом, після публікації всіх матеріалів на сайті проекту кожним учнем здійснюється самооцінювання своєї частини роботи у проекті за допомогою контрольного списку запитань, також проводиться рефлексія щодо своєї роботи у проекті.

Шаблони документів до блоку "Опис оцінювання":


Вступне опитування --- Лист самооцінки --- Таблиця З-Х-Д --- Оцінювання Вікі-статті --- Контрольний список до блогу проекту --- Контрольний список запитань (рефлексія наприкінці проекту) --- Контрольний список групової роботи --- Нагадування та підказки ---


Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери