Портфоліо Бурова Олександра Миколайовича з теми
Зміст
Назва проекту
Речовина навколо нас
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика, технології
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Проект з предмету «Фізика», відноситься до розділу «Будова речовини», 7 клас. У процесі виконання проекту учні знайомляться з основними положеннями молекулярно-кінетичної теорії, з властивостями речовин в різних агрегатних станах, досліджують явище дифузії у повсякденному житті. Кінцевим продуктом діяльності буде презентація, учнівська вікістаття та учнівський блог, що буде роботою кожної з груп, за темою проекту.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Після завершення проекту учні зможуть: - називати агрегатні стани речовини, одиниці маси тіла, густини речовини, формулювати основні положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини, означення густини, записувати її формулу; - описати особливості руху атомів і молекул речовини в різних агрегатних станах, прояви пружності і пластичності тіл, ядерну модель атома; обґрунтувати залежність швидкості руху атомів і молекул від температури; характеризувати ознаки тіл у різних агрегатних станах, явище дифузії; пояснити атомно-молекулярну будову речовини в різних агрегатних станах, дослідні факти, що підтверджують рух і взаємодію мікрочастинок речовини; порівняти фізичні властивості тіл у різних агрегатних станах; Формуються навички: - пристосовування до різних ролей та рівнів відповідальності; - усвідомлення свої потреби до навчання; - ефективно використовувати час та розподіляти робоче навантаження; - критично оцінювати інформаційні ресурси; - відповідального ставлення до авторського права; - ефективного спілкування та співробітництва з іншими учнями, з експертами, викладачами; - публічного виступу; - аналізувати, узагальнювати та оцінювати факти, формулювати та аргументувати власну точку зору; - використовувати ІКТ.
Опис оцінювання
На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму. Форму З-Х-Д учні заповнюють під час вступної презентації вчителя. За допомогою даної презентації учні поділяються на групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході роботи над проектом учні заповнюють листи прогресу роботи над проектом, відповідають на контрольні питання, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Контрольні списки оцінювання надаються учнів на початку проектної діяльності, форми оцінювання використовуються всередині проекту. Проводяться консультації, під час яких використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція, де учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. По закінченню проекту проводиться конференція-презентація проектів учнів, взаємооцінювання та рефлексія. Оцінювання буде проводитись за допомогою заздалегідь розроблених критеріїв: 1. Критерії оцінювання брошури 2. Критерії оцінювання мультимедійного проекту 3. Критерії оцінювання для оцінювання 4. Критерії оцінювання роботи в блозі 5. Критерії оцінювання командної роботи.
Діяльність учнів та вчителя
Перед початком реалізації проекту учитель знайомить учнів із основними принципами та перевагами використання методу проектів у навчанні. Потім вчитель показує учням вчительську презентацію, виголошується тема проекту, зачитуються ключові та тематичні питання, на які буде потрібно дати відповідь у ході реалізації проекту. Для кращого осмислення теми, завдань проекту, учням пропонується переглянути презентацію вчителя. Учасники проекту будуть поділені на три групи з урахуванням попередніх знань учнів. Вчитель формулює завдання для творчих груп.
Група 1 «Шукачі»: Пошук інформації про будову речовини та агрегатні стани речовини на сторінках мережі Інтернет, результати дослідження представляють у вигляді вікістатті.
Група 2 «Опитувачі»: Скласти перелік запитань з теми, що вивчається, представляють результати свого дослідження у вигляді учнівського блогу.
Група 3 «Експерти»: Представляють оброблену інформацію про будову всіх тіл у вигляді презентації
Усі групи після збирання інформації проводять засідання за круглим столом, де систематизують та узагальнюють свої дослідження, які використовують для підготовки презентації. Для забезпечення спільної роботи, узгоджених дій під час проведення дослідження, розподілення обов’язків та надсилання проміжних матеріалів учні використовують Skype. Це відома усім послуга глобальної мережі Інтернет. Щоб не було непорозумінь з батьками учнів, вони повинні надати дозвіл. В проекті передбачено безперервне формуюче оцінювання, складовими яких є: - Оцінювання на початку проекту для виявлення учнівських потреб учасників проекту за допомогою форми оцінювання; - Оцінювання протягом роботи проекту дає можливість побачити якість виконання роботи, використовуючи метод З-Х-Д; - Підсумкове оцінювання проекту вчителем проводиться за допомогою оціночного бюлетеня.Оцінювання буде проводитись за допомогою заздалегідь розроблених критеріїв: Критерії оцінювання брошури, Критерії оцінювання мультимедійного проекту, Критерії оцінювання роботи в блозі.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Буров Олександр Миколайович
Фах, навчальний предмет
Фізика
Навчальний заклад
Кіровоградська гімназія нових технологій навчання
Місто\село, район, область
Кіровоград
Контактні дані
valenina.v@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
10.09.2012-05.10.2012
Місце проведення тренінгу
м. Кіровоград, Кіровоградська гімназія нових технологій навчання