Портфоліо Брюхович Олени для учнів 6 класу з математики за темою:"Казкові відсотки"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Казкові відсотки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика

Вік учнів, клас

6 клас

11-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект реалізують учні 5- 6 класів. Учні узагальнюють та систематизують поняття відсотка, вчаться знаходити відсоток від числа, число за його відсотком, процентне відношення двох чисел. Учні розв’язують різноманітні задачі, які передбачають використання даних дії. Внаслідок цього вони об’єднуються у групи: • істориків, які досліджують історію виникнення відсотків, • економістів, які розраховують найбільш раціональне використання ресурсів, • математиків, які виконують різноманітні обчислення, • інформатиків , які виконують пошук інформації. Проект задумано у формі казки . Учні приймають активну участь на уроці допомагаючи Червоній шапочці у розрахунках. Учні створюють свій веб-сайт, на якому поміщають результати своїх досліджень, різноманітні задачі на проценти; розробляють газету, де поміщають цікаву інформацію про історію виникнення відсотків. Презентацію готують для звіту на позакласному заході. Учні набудуть навиків організації колективної роботи.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом. По закінченню учні повинні зробити висновок про те, що математика оточує нас скрізь і застосовувати знання набуті на уроці можна в різних сферах повсякденного життя. Знання та вміння учнів будуть оцінюватися і традиційним шляхом ( написання самостійних робіт,усні відповіді), і з використанням спеціальних форм.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Публікую буклет про метод проектів:

B11.jpg B12.jpg

На початку учні обговорюють хід проекту. Учні поділяються на малі групи та організовують розподіл завдань для виконавців. Дальше вони досліджують матеріали бібліотек, друковані та електронні публікації. Добирають ілюстрації відповідно змісту. Під керівництвом вчителя вчаться розробляти презентації. Створюють презентацію в режимі Power Point. Учні планують створення публікації у вигляді інформаційного бюлетеня. Знаходять інформацію із мультимедійної енциклопедії та здійснюють опитування своїх однолітків. Навчаються створювати публікацію у програмі Publisher. Роздрукована публікація поміщається на інформаційному стенді за два тижні до закінчення проекту. Хід створення проекту відображається у блозі Приклад учнівської роботи Учні розвинуть навики спілкування та використають комп’ютерні технології для засобів зв’язку та обміну інформацією. Учні вчитимуться переводити одиниці вимірювання величин. Учні порівняють зміст теми з критеріями, запропонованими вчителем. Формулюємо завдання і розробляємо план дій.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Брюхович Олена Олегівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Криворізький Жовтневий ліцей Криворізької міської ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг

Контактні дані

e-mail: aljonaalexeeva@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18 лстопада-29 листопада 2013

Місце проведення тренінгу

Криворізький Жовтневий ліцей Криворізької міської ради Дніпропетровської області

Тренери

Пєтухова Світлана Іванівна