Портфоліо Бортнік Тетяни Василівни з теми «Мова - то найкращий скарб»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Мова - то найкращий скарб

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Даний проект охоплює навчальні предмети: навчання грамоти,читання,українська мова.Розкриває тему з навчальної програми «Мова і мовлення»

Вік учнів, клас

1-2 класи,7-9 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект для 1-2 класів. Охоплює навчальні предмети: навчання грамоти,читання,українська мова.Розкриває тему з навчальної програми «Мова і мовлення»

  • Перший тиждень. На початку вивчення теми учні з"ясовують яка мова є рідною, чи спілкуються вони своєю мовою у повсягденному житті: у родині,в школі,при спілкуванні з друзями. Це дає можливість з"ясувати ставлення учнів та їх родин до української мови, визначити рівень володіння рідною мовою, для цього учні працюватимуть з опитувальником. Учні знайомляться з буклетом про проект, ознайомляться з графіком популярності користування рідною мовою.
  • Другий та третій тижні.

Під час роботи над проектом учні проведуть пошукову роботу-Збірка віршів про мову. Проведуть дослідження усної народної творчості-прислів»їв та приказок. Учні впродовж усієї роботи над проектом постійно працюють над таблицею З - Х - Д, поступово заповнюють її.Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. Також використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проектів . Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів, їх міркування. Учитель разом з батьками створить блог-журнал"Мова наша – серце наше", де учні прийматимуть активну діяльність у створенні нових публікацій, виконуватимуть завдання запропонованих у журналі.

  • Четвертий тиждень

До закінчення проекту всі його учасники беруть участь в підготовленні та презентації проекту гостям класу. Проведуть обговорення,нададуть коментарі та поставлять питання відносно теми проекту, використовуючи формулювання та критерії з форми оцінювання, яку учні використовували впродовж усієї роботи над проектом.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми. Мова-то найкращий скарб.

План впровадження пректу

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні будуть виконувати слідуючі роботи: досліджуватимуть прислів»я та приказки; читатимуть, декламуватимуть ,обговорюватимуть поезію; здійснюватимуть пошукові роботи, виконають творчі завдання по групах; Учні разом з батьками здійснюють пошукову роботу-підбірку прислів"їв та приказок про мову. Вчитель має віднайти достатню кількість віршів українських поетів про мову до відповідного віку дітей та скласти їх збірку. Підготувати закладки для використання учнями та їх батьками під час читання поезій,народної творчості для спрямування їх критичного мислення на розуміння запропонованих творів. Для проведення демонстрації результату проекту буде використана робота в групах та віртуальна демонстрація за допомогою батьків.

З’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок здійснюватиметься за допомогою обговорення та опитування,анкетування. Під керівництвом батьків, за наданою формою вчителем, діти разом з дорослими будуть шукати певний матеріал за допомогою ресурсів google,blogger.За допомогою комунікаційних сервісів здійснювати спілкування,обмінюватимуться матеріалами з іншими учнями. Створювати разом з батьками невеличкі презентації

Учні використовуватимуть вчительський приклад учнівської роботи за зразок, яким чином можна проводити обговорення певної теми у мережі,ділитися думками, висновками,висвітлювати свої ідеї,аналізувати думки друзів Використання учнями за допомогою дорослих інформаційнокомунікативних технологій демонструє,що учень достатньо глибоко розуміє важливі моменти даної теми,щоб побудувати змістовні зв"язки.Використання комп"ютерних технологій у проекті допоможуть учням бути більш продуктивними та творчими.Протягом виконання робіт учні задіють ряд навичок 21 століття, а саме :самоспрямування, аналіз, синтез. Постановка Ключового запитання та визначення початкових знань учнів. Перед учням ставиться Ключове запитання: Чи потрібно знати рідну мову? Учні обговорять це запитання в малих групах та наведуть приклади, які ілюструють їх ідеї. Запишемо ідеї учнів на великому аркуші паперу і нехай цей аркуш висить впродовж всього вивчення теми, що вони час від часу до нього поверталися і доповнювали, чи спростовували свої думки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бортнік Тетяна Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів. Читання,українська мова.

Навчальний заклад

Школа №84

Місто\село, район, область

М. Київ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери