Портфоліо Бондар Ольги Іванівни за темою: "Здоров`я – найцінніший скарб людини"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Здоров`я – найцінніший скарб людини"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, фізичне виховання, інформатика

Вік учнів, клас

9 - 10 р., 4 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні мають дослідити, що впливає на стан їхнього здоров`я. З’ясувати, які хвороби найпоширеніші серед дітей, які причини їх виникнення та їх наслідки. Клас буде поділено на групи, кожна з яких буде досліджувати свій напрямок:вплив навколишнього середовища на здоров’я та як себе захистити, вплив харчування на здоров’я та як уникнути небезпеки. Свої дослідження представлять у вигляді колажів та презентацій.

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом з метою визначення навчальних потреб учнів вчитель пропонує учням заповнити мережевий опитувальник. На основі переглянутого та з опорою на раніше набуті знання діти створюють асоціативний кущ, заповнюючи запропоновану вчителем діаграму Вена. До початку проекту вчитель пропонує дітям презентацію основних запитань проекту, які можна обговорити ще до виконання роботи. Це так само допоможе вчителю оцінити рівень знань учнів на початок роботи над проектом. З метою встановлення зворотного зв’язку впродовж роботи над проектом, вчитель пропонує кожній групі дітей заповнити анкети, які допоможуть йому визначати рівень заглибленості дітей у роботу та направити дітей у потрібне русло діяльності. Під час консультацій вчитель навчає дітей, як співставляти свою роботу з формами оцінювання та пояснює, яке вони мають значення в роботі над проектом. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя. Контрольний список самоспрямування у навчанні використовується учнями початкових класів для оцінювання того, як вони можуть контролювати власне навчання. У разі виникнення труднощів вчитель може поставити проблемне запитання, розв’язання якого активізує діяльність учнів і направить іх на подальшу роботу. По завершенню роботи над проектом учні створюють презентації, користуючись формою оцінювання мультимедійної презентації. На основі найголовніших тез проекту та висновків кожної групи, які містяться у презентаціях груп, учні створюють інформаційний бюлетень. Його створення допоможе оцінити весь проект в цілому і поставити загальну оцінку всій роботі.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На першому занятті проводиться вхідне оцінювання за допомогою [1] таблиці ЗХД, яка виявить знання учнів про здоров’я і поставить завдання для подальшої роботи в групах , ставить учням ключове запитання «Як життя впливає на здоров`я людини?» та тематичні запитання, для відповіді на які учні класу створюють 4 групи, кожна з яких має своє завдання. Група «Експерти» мають дізнатися, які дитячі хвороби найпоширеніші в Україні, які їх причини та наслідки, та дослідити стан здоров’я однокласників. Група «Соціологи» мають визначити вплив спадковості на стан здоров’я дітей, провести дослідження стану здоров’я у декількох поколінь своїх сімей, підібрати поради, як уникнути розвитку спадкових захворювань. Група «Екологи» повинна розкрити вплив навколишнього середовища на здоров’я дітей та добирає рекомендації для його захисту. Група «Дієтологи» має визначити вплив харчування на здоров’я та підібрати рекомендації по правильному харчуванню. Група «Консультанти» має створити рекомендації щодо здорового способу життя. До початку роботи над проектом вчитель показує дітям відеофрагмент, обговорення якого активізує мислення дітей, зацікавить їх до виконання проекту та зосередить на ключовому запитанні проекту. [2] Мережевий опитувальник, створений вчителем, допоможе оцінити рівень знань учнів з теми та визначити ступінь розуміння учнями поставленої перед ними проблеми. Вступна [3] вчительська презентація допоможе учням наочно зрозуміти завдання їхньої роботи. При дослідженні своїх питань учні з допомогою батьків здійснюють пошукову діяльність в мережі Internet, консультуються з медпрацівником школи, батьками класу, що працюють у медичних закладах міста. Учні планують свої дії по роботі самостійно, складають план. Вчитель перевіряє та спонукає роботу учнів на кожному етапі, відслідковує прогрес у навчанні згідно розроблених форм оцінювання, надає консультації, пропонує [4] перелік друкованих видань і сайтів для збору необхідної інформації.

[5] Буклет


[6]Діаграма Вена
[7] Презентація учня
[8]Батьківський дозвіл
[9]Документ фасилітації
[10]Форма оцінювання учнівської роботи
[11] Форма самоспрямування
[12]Контрольний список самоспрямування
[13] Шаблон презентації учнів з потребами
[14] Кросворд для сильних
[15]План впровадження

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Бондар

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5

Місто\село, район, область

м. Павлоград, Дніпропетровська область

Контактні дані

ol4ikbond32@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Павлоград на базі Павлоградського міського ліцею, 07 - 19 грудня 2015 року


Дати проведення тренінгу

07-19 грудня 2015 року

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Шевченко Галина Володимирівна