Портфоліо Бондарєвої Людмили Григорівни з теми "Населення та політична карта Африки"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис проекту
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Населення та полiтична карта Африки
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Географiя, iнформатика, IсторIя.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Африка
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту
Кількість населення Африки становить більше 800 млн. чоловік. Велика частина материка населена негроїдами, а менша частина - європеоїдами і монголоїдами. Населення Африки становить приблизно 1/10 населення земної кулі. На території Африки нараховується 55 держав і тільки чотири з них ніколи не були колоніями. Це Єгипет, Ефіопія, Південно-Африканська республіка, Ліберія.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
1.Учні зможуть з`ясувати причиннонаслідкові зв`язки, грунтове доведення та розуміння взаємозв’язків між природою та народами Африки. 2.Учні навчаться ефективно шукати інформацію, оцінювати цю інформацію, навчаться вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем, поставлених перед проектом.
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Починаючі проект, учитель буде використовувати такі форми оцінювання роботи: 1.Вхідне оцінювання за допомогою таблиці ЗХД, анкетування або усного опитування. 2.Форма оцінювання для командної роботи, де враховуються наступні показники: управління власним навчанням, активне слухання, виконання завдання, участь в обговореннях. 3.Форма оцінювання щодо участі в обговореннях за допомогою наступних критеріїв: залученість до обговорення, підтримка думки, співпраця, поводження з розбіжностями, внесок, самооцінювання в участі. Учитель в процесі роботи буде використовувати наступні форми оцінювання: 1Форма вміння оцінювати, вміння аналізувати з наступними показниками: опис частини системи, опис взаємозв`зків системи, формулювання висновків. 2Форма оцінювання критичного мислення учнів при оцінюванні ними інформаційних ресурсів. 3Форма оцінювання виконання групових завдань. 4Форма оцінювання дослідження, де проходить оцінювання дослідницьких вміннь вході виконання проектів. Також учні будуть займатись оцінкою власної роботи та роботи груп, дослідницьких вміннь вході виконання проектів. Також учні будуть займатись оцінкою власної роботи та роботи груп. На завершення учитель буде використовувати: 1.Форма оцінювання з вміння робити висновки з даних. 2.Форми з оцінювання буклетів, презентацій, електронних публікацій.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
Що повинно бути зроблено на початку проекту вчителем: - роз`яснення для учнів що таке « навчальний проект»; - уточнить список навчального устаткування;; - продумає інтернет-ресурс, в якому учні зможуть працювати. На початку проекту учитель проводить вхідне анкетування, щоб з`ясувати для себе початкові знання учнів з даної теми. Далі учні знайомляться з презентацією вчителя, знайомляться з питаннями, над якими їм доведеться працювати, яким чином потрібно буде об`єднатись в групи та як їх робота буде оцінена. Учні відповідають на питання первісної анкети для з`ясування рівня знаннь та прогалин у навчанні, які потрібно заповнити під час виконання проекту. Далі учитель розподіляє учнів на три групи і вони отримують домашнє завдання – створити план роботи групи. Таким чином всі залучаються до спільного планування дослідження. Потім групи обговорюють план дій на майбутнє та за допомогою вчителя намагаються правильно його оформити та розподілити ролі і час виконання окремих питаннь. Кожна група складає окремий орієнтовний план реалізації проекту. Учитель проводить бесіду про безпечне використання Інтернету, про авторське право та стратегію плагіату. Під час проекту учні об`єдналися за особиснісними та психологічними характеристиками у три групи. 1 – група - вчені – дослідники, які готують презентацію з теми: «Які характерні ознаки кожної з рас? 2 – група – журналісти, котрі, використовуючі різні джерела інформації, проводять дослідження на тему:»Які народи населяють Африку?» 3 – група – режисери – сценаристи, які готують відеоролик на тему:»Як сформувалася сучасна політична карта Африки?» Групи під час роботи консультуються з учителем, обмінюються набутим досвідом. Перший тиждень: кожна група шукає інформацію (відеоінформацію, малюнки, статті) в інтернеті, газетах, журналах. На об`єднаних уроках переглядаються матеріали з тематики проекту. Це допоможе учням побачити внутрішні якісні характеристики своєї роботи через оцінювання робіт інших учасників, аналізувати власні досягнення та досягнення кожної групи. Другий тиждень: систематизація інформації та знайденого матеріалу. Проведення анкетування в ході досліджень, що допоможе знайти відповідь на поставлені питання. Потім учні збираються у групи і обговорюють участь проекті кожного. Коригуючі учнів, учитель після уроків проводить консультування по певному графіку. На цьому етапі здійснюється самооцінювання. Третій тиждень: це тиждень завершення проекту. Учні оформлюють презентацію, публікацію та відеоролик, в яких відповідають на поставлені запитання, захищають свої проекти, а також ставлять запитання іншим учасникам групи. Завдяки формам оцінювання презентації оцінюються всі види роботи. По закінченню – рефлексія проекту: учні складають тест по програмному матеріалу, а потім обговорюють проблемні питання. По завершенню учитель підбиває підсумок виконаної роботи і всі учасники проекту отримують остаточні оцінки.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Бондарева Людмила
Фах, навчальний предмет
географ, вчитель географiї
Навчальний заклад
Мар'їнська загальноосвітня школа-інтернат №3 http://internat-mar.ucoz.ua/
Місто\село, район, область
м. Мар'нка, Донецька обл.
Контактні дані
0958661949
Відомості про тренінг
Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"
Дати проведення тренінгу
27.08.2012 - 31.08.2012
03.09.2012 - 03.09.2012
Місце проведення тренінгу
м. Мар'їнка, Мар'їнська загальноосвітня школа-інтернат №3