Портфоліо Бондаренко Олени з теми: "Поет - це медіум історії""
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Поет – це медіум історії.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література, інформатика, історія
Вік учнів, клас
8 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект розрахований на учнів 8 класу. За програмою, тема: Леся Українка. «Ви щасливі, пречистії зорі…», «Давня весна», «Хотіла б я піснею стати...», «Давня казка». Життя поетеси, її мужність і сила духу. Потужне ліричне начало, романтичність, волелюбність, оптимізм, мрія і дійсність як провідні мотиви її поезії. Тема гармонійного єднання людини з природою. Ідея вільної творчості, вільнолюбства людини. Проблеми і мотиви: роль митця в суспільстві, служіння музі й народові, суть людського щастя, вдячності (ліро-епічна поема «Давня казка»). Паспорт проекту містить наступну інформацію: за формою проведення – груповий, за тривалістю – короткостроковий, за предметною галуззю – міжпредметний, за основною діяльністю – інформаційний. Під час роботи над проектом учні повинні досконало вивчити біографічні відомості з життя Лесі Українки на основі яскравих фактів, життєвих історій; познайомитися з поетесою як з людиною, неповторною особистістю; навчитися працювати творчо, вміти не тільки добирати потрібний матеріал, а й презентувати його
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Робота над проектом розпочинається з того, що вчитель пропонує учням переглянути презентацію, ознайомитися з темою, епіграфом та ключовим питання «Чи потрібно знати біографію поета для розуміння його творів?», а також структурою проекту. За допомогою метода асоціативного куща під керівництвом учителя планують основні напрямки роботи над проектом. Ще одним етапом роботи є заповнення "Таблиць ЗХД", які дають учням можливість відмічати те, що вони вже знають, що хочуть дізнатися, і нарешті те, що вони вже дізналися, і що ще потрібно дізнатися. Вони дозволяють учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом, що вивчається, до початку роботи. Упродовж роботи над проектом учні повинні досконало вивчити біографічні відомості з життя Лесі Українки на основі яскравих фактів, життєвих історій; познайомитися з поетесою як з людиною, неповторною особистістю; навчитися працювати творчо, вміти не тільки добирати потрібний матеріал, а й презентувати його. Використовуючи самооцінювання і рефлексію, учні вчаться оцінювати власне навчання і покращувати його, однією з форм оцінювання є заповнення таблиці "Підсумкове оцінювання презентації". Наприкінці роботи над проектом учні мають довести, що біографія поета є ключем до розуміння його творів. Результатом творчої роботи має стати презентація продукту діяльності у вигляді мультимедійної презентації, наукової доповіді, буклету тощо.
Таблиця "Підсумкове оцінювання презентації"
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком роботи вчитель зустрічається з батьками для обговорення основних умов участі дітей 8 класу в проекті. Проектна робота з учнями розпочинається ознайомленням з основними положеннями проектної технології, демонстрацією вчительської стартової презентації. Далі відбувається обговорення ключового та тематичних питань, покрокове планування дослідницької діяльності учнів. Учням пропонується заповнити таблиці «ЗХД», створити «асоціативний кущ». Учні класу об’єднуються у групи, які отримують завдання відповідно до напрямку дослідження: 1 група – створити учнівську вікі-статтю "Тридцятилітня боротьба Лесі Українки з хворобою" , 2 група - створити учнівську презентацію «Становлення Лесі Українки як особистості», 3 група – створити учнівський блог «Кохання Лесі Українки: фіаско чи тріумф?» Кожна група, отримавши завдання, під керівництвом учителя планує свою дослідницьку діяльність, здійснює пошук необхідної інформації в Інтернеті, попередньо ознайомившись із правилами, інструкціями та витягом із Закону про авторське право. Учитель координує роботу груп. Наприкінці проекту вчитель проводить опитування. Завершується навчальний проект обговоренням тематичних і ключових питань. Учитель корегує та уточнює відповіді учнів, сприяє розвитку і формуванню навичок високого рівня мислення, вміння точно висловлювати власні думки та ідеї. На заключному етапі учням пропонується пройти опитування, щоб з'ясувати рівень засвоєння учнями програмового матеріалу.
Учительська стартова презентація
Вікі-стаття «Тридцятилітня боротьба поетеси з хворобою»
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Олена Бондаренко
Фах, навчальний предмет
Учитель української мови та літератури
Навчальний заклад
КУ ССШ №9
Місто\село, район, область
М.Суми
Контактні дані
olena.b.ko@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
07/10/2013-11/10/2013
Місце проведення тренінгу
СОІППО
Тренери
Герасименко Наталія Вікторівна Лабудько Степан Пилипович