Портфоліо Бондаренко Ірини Іванівни з теми "Схід і Захід: протистояння або діалог культур?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Схід та Захід: протистояння або діалог культур?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет Художня культура, дотичні навчальні предмети – всесвітня історія

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту

При вивченні теми «Схід і Захід: протистояння або діалог культур?» учні 9-го класу досліджують рівень розвитку та особливості культур Заходу та Сходу на основі порівняння творів мистецтва західних та східних країн. Учні визначають проблему проекту, придумують назву проекту, складають ключове та тематичне питання, визначають форму захисту проекту-презентації. Учні об’єднуються у групи, кожна з яких отримує для дослідження конкретні завдання

План вивчення теми

План вичення теми

План проведення проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На першому етапі створення проекту повідомляю тему, мету проекту та проблеми ,над якими учням доведеться працювати за допомогою вступної презентації,підготовленої мною. Далі учні об’єднаються в групи методом жеребкування. Вийшло три групи. Кожній групі дається питання для роздумів. Провожу мозкову атаку. Учні придумують відповіді та висловлюють ідеї, пов'язані із заданою темою або запитанням і пов'язують ці ідеї з попередніми знаннями і новими можливостями. Визначається план проекту - учні визначають цілі, виробляють стратегії для їх досягнення, створюють часовий графік роботи, визначають критерії оцінювання. На другому етапі створення проекту провожу консультації з учнями, наштовхую їх на правильний шлях, провожу тестування в письмовій та усній формі, веду спостереження за роботами в групах та надаю оцінку отриманим знанням. Учні в свою чергу заповнюють анкету, ,де вони оцінюють себе та своїх товаришів.Занотовую свої спостереження за роботою як групи так і окремих особистостей, що дає більш повно зрозуміти вклад кожного учня та відслідкувати роботу всієї групи. Консультації за проектом провожу на протязі всього проекту, щоб правильно сконструювати роботу групи, допомагаю групі поставити правильні цілі та вибрати форми роботи. Неформальні опитування – на протязі проекту опитую учнів на засвоєння вирішуваних ним завдань. Учні дають перші відповіді на такі запитання, це допомагає їм прояснити ідеї, визначити свої погляди, або розширити власне мислення. Самооцінювання і рефлексія – за допомогою контрольного списку для рефлексії виконання проекту Наприкінці роботи над проектом кожна група надає презентацію своєї роботи в формі презентацій, звітів, рефератів.. Оцінювання проводиться за шаблонами та критеріями оцінювання різних видів робіт (Оценочный лист, Лист учета готовности отчетных материалов,Таблица оценки проектов) відповідно до контрольного списку для оцінювання ,внеску учасника до роботи групи та форми для оцінювання .

Діяльність учнів та вчителя

На першому етапі створення проекту повідомляється тема, мета та проблема, над якими учні будуть працювати. Далі учні об’єднуються у малі групи за випадковим збігом. Вийшло три групи: Схід, Захід та Експерти. Кожна група отримує завдання по підготовці проекту за такими напрямками:

1.Постановка проблеми: вибір і тип проекту. Оголошення теми. Формулювання пропозицій щодо їх обговорення (круглий стіл, конференція, захист проектів, тощо), вибір визначальних характеристик проекту (дослідницький) та способів оформлення кінцевих результатів (презентація, захист, творчій звіт)

2.Планування та організація роботи. Розподіл ролей та обов’язків, визначення конкретної участі кожного у виконанні колективного проекту, постановка індивідуально-практичних завдань.

3.Збір даних щодо вивчення особливостей історичного та культурного розвитку країн Заходу та Сходу, витоки світосприйняття народів Заходу та Сходу, аналіз різних видів мистецтва країн Заходу та Сходу за різних часів. Обговорення літературних і художніх матеріалів, узагальнення інформації.

4.Проміжне обговорення підготовка презентацій.

5.Презентація проекту групи Схід(захист).

6.Презентація проекту групи Захід(захист).

7.Порівняльний аналіз культури Заходи та Сходу (тільки для Експертів)

В ході роботи над проектом вчитель проводить консультації з учнями, тестування в письмовій та усній формі, ведеться спостереження за роботами груп. Учні заповнюють анкету, де вони оцінюють себе та своїх товаришів. Неформальні опитування – на протязі проекту опитуються учні на засвоєння вирішуваних ним завдань.Учні дають перші відповіді на такі запитання, які допомагають їм прояснити ідеї, визначити свої погляди, або розширити власне мислення. Самооцінювання і рефлексія – за допомогою контрольного списку для рефлексії виконання проекту Наприкінці роботи над проектом кожна група надає проект своєї роботи в формі двох презентацій та звіту. Оцінювання проводиться за шаблонами та критеріями оцінювання різних видів робіт відповідно до контрольного списку для оцінювання ,внеску учасника до роботи групи та форми для оцінювання

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Бондаренко

Фах, навчальний предмет

вчитель історії

Навчальний заклад

Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №50

Місто\село, район, область

м. Макіївка, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

01.04-06.04.2013

Місце проведення тренінгу

Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №50

Тренери

Прилуцька Наталія Василівна