Портфоліо Бойчук Ольги з теми
Зміст
Назва проекту
Г.Сковороди - знавець людської душі
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література, Історія
Навчальна тема (як записано в програмі)
Г.Сковорода
Вік учнів, клас
9 клас 14-15 років
Стислий опис проекту
Взявши на себе роль вчених кожна мала група учнів обирає питання для дослідження, що представляє для них інтерес. Учні збирають статистичну інформацію щодо обраної теми протягом певного періоду часу. Використовуючи зібрану інформацію учні складають перелік літературних джерел, які допоможуть розкрити сутність питання, складають порівняльні таблиці творчості письменників, їх основні напрямки творчості та вплив народної творчості, визначають спільні та відмінні ознаки, визначають, які афоризми, прислів’я присутні у піснях та байках та розкривають народний характер. Результат своїх досліджень учні представляють певній цільовій аудиторії, яка зацікавлена в їх обраній темі.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Проект спрямований на досягнення належного рівня сформованості вміння визначати та аналiзувати творчість українських письменників та вплив на розвиток літературознавства та української мови, розширення її культурно-пізнавальних інтересів, виховання в учнів прагнення до самовдосконалення та вміння аналізувати та систематизувати отриманні знання. Під час роботи в проекті учасники формулюють гіпотези та досліджують; продовжують вчитися відбирати необхідну інформацію, аналізувати її, порівнювати та класифікувати. Учні також мають навчитися робити соціальні дослідження, аналізувати та узагальнювати їхні результати. Серед очікуваних результатів – формування у дітей вміння висувати і формулювати гіпотези, оцінювати певні явища, відстоювати власну думку. При створенні презентації, публікації та веб-сторінки продовжувати формувати вміння планувати роботу, стисло подавати результати досліджень, добирати відповідний ілюстративний матеріал, робити висновки Належне використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для успішного функціонування в суспільстві економіки знань.
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається впродовж вивчення всієї теми, враховуючи усі етапи виконання проекту, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях, під час розгляду учнівської презентації учні заповнюють схему З-Х-Д, заповнюють Форму для опитування. Оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. В процесі виконання проекту учні використовують Форму оцінювання проекту(презентації, публікації, блогу), яка допомагає їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня (чи вікі) і учнівських письмових відповідей на запитання до есе.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
На першому етапі учні ознайомлюються з темою, заповнюють схему З-Х-Д, обговорюють питання, консультуються із учителем. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, узагальнюють його, планують свою роботу, створюють мультимедійну презентацію
На другому етапі проекту учні отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять соціологічні дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати
Учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські публікаціі.
Ознайомити учнів з офіційними документами на авторське право Переглянути презентацію з посібника щодо об’єктів авторського права Розглянути ситуації несанкціонованого використання матеріалів та наслідки На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм, оцінювання вчителем, учнями та само оцінювання за сформованими шаблонами. В ході роботи вчитель використовує навички фасилітатора, спрямовує діяльність, створює шаблон з підказками для виконання проекту.
[Діаграма]
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Вчитель Української мови і літератури
Навчальний заклад
Делятинський НВК
Місто\село, район, область
смт. Делятин, Надвірнянський район, Івано -франківська область
Контактні дані
03475 - 4-31-63
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
05.06.2012 - 13.06.2012
Місце проведення тренінгу
Делятинський МНВК
Тренери
Поліщук Артур Петрович