Портфоліо Боднаровської Наталії на тему "Ліси - найцінніше багатство людства"
Зміст
Назва проекту
Ліси – найцінніше багатство людства
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Біологія, народознавство, економіка, інформатика.
Навчальна тема
Організми і середовище існування.
Вік учнів, клас
13 - 14 років, 7 клас
Стислий опис
Проект передбачає узагальнення знань про природу рідного краю, різноманітність і значення лісових рослин в житті людини, харчування й здоров”я людей. Досліджуються лікарські рослини, гриби ( біологія); здійснюється пошук та записи старовинних рецептів (народознавство); вивчення сімейного бюджету і його поповнення за рахунок лісових ресурсів(економіка); результати оформляють за допомогою діаграм (навики з інформатики). Кожен учень займається пошуком інформації для доповіді, яку потім разом об’єднували в одне ціле. Працювало 4 групи – колективів. В кожну групу входив художник-оформлювач, комп’ютерщик, дослідник і керівник. Вони шукали інформацію по заданій темі, робили свої висновки, комп’ютерно і естетично все оформлювали.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Уміння проводити біологічні спостереження і прості експерименти, оформляти дослідження, аналізувати отримані дії, висловлювати припущення, робити розрахунки показників об”єкта вивчення, будувати графіки.
Діяльність учнів
Учні обирають тему проекту, обговорюють хід проекту, поділяються на малі групи та організовують розподіл завдань для виконавців. Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед тими Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Обговорюється питання агресії людей до природи. Багато уваги надається такій життєвій ситуації, коли люди ігнорують ліси та зовсім не приділяють уваги. З’ясовуються та аналізуються можливі шляхи вирішення даної проблеми.
Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав.
Учні збирають інформацію щодо лікарських рослин, працюють з інформаціїю про їхні властивості.
Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах.
Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Показує як вести читацький щоденник (блог). Обговорює з учнями питання про те, що блог надає можливість документування їх читання, запису своїх думок та творчих наробок, відповідей на важливі запитання, котрі їх бентежать. Знайомить учнів з Формою оцінювання блогу Для того, щоб допомогти створити свій власний, цікавий та неповторний блог. Кожного дня вчитель переглядає ці блоги для можливості відстеження як саме учні розуміють основну проблему. Учні ділять на деякі групи для проведення ефективного проектного дослідження. Актив Проекту розробляє сценарій презентації проекту, зокрема блогу. Обговорюються учнівські проблеми та потреби. Які методи вони застосовували на кожному етапі свого дослідження. Розповідають які висновки вони зробили, їх рішення щодо даного літературного твору, що винесли особисто для себе. Також оцінюють свою роботу з веб- ресурсами. В результаті даної діяльності школярі переконуються у цінності людського життя і необхідності його берегти. Очікувані результати: розвиток навичок, необхідних для адаптації до проблем сучасного життя; навички креативного мислення, рішення соціальних проблем, комунікативні навички, формування вміння співпереживати, нести відповідальність за тих, хто тебе оточує,формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її.
wiki-сторінка учня школи-інтернату 4
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Боднаровська Наталія Анатоліївна
Фах, навчальний предмет
Біологія
Навчальний заклад
Верховинська ЗОШ - інтернат І - ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
смт. Верховина, Верховинський район, Івано-Франківська область.
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
04.06.2012р. - 08.06.2012 р.
Місце проведення тренінгу
Верховинська ЗОШ - інтернат І - ІІІ ступенів
Тренери
Дідушко Василь Петрович