Портфоліо Билинки Наталії з теми "Не зривай Первоцвіт!"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Рідний край.Збереження розмаїття рослинного світу"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство. Музичне мистецтво. Образотворче мистецтво. Інформатика

Вік учнів, клас

6 - 7 років, 2 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з природознавства, призначений для учнів 2 класу, виконується під час вивчення теми «Рідний край. Збереження розмаїття рослинного світу».Під час виконання проекту учні об’єднуються у групи для дослідження проблеми. Вони здійснюватимуть пошук інформацій з різноманітних джерел, аналізуватимуть,систематизуватимуть її, робитимуть висновки, які викладуть на учнівських презентаціях у блогах на вікі.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Проведення обговорення та опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Учні використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Попросіть учнів використати форму оцінювання презентації та зворотний зв'язок однокласників для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проекту. ЗХЯД таблиця, асоціативний кущ

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Попередньо до виконання проекту Згадати вивчене про рослини, підібрати літературу про рослини, віднайти дані про первоцвіти. Тиждень перший Поставити учням Ключове запитання – «Чи варто зберігати рослини?» та продемонструвати стартову презентацію Почати обговорення із запитання учням, чи усі вони знайомі з розмаїттям рослинного світу, з видами рослин. Більшість має знати, що рослини квітнуть в різні пори року, що вони відносяться до живої природи, бо ростуть, дихають, живляться, дають плоди. Поставити тематичні питання. Учні знайомляться з ними і обирають напрямки роботи. Діти об’єднуються для роботи у групи. Кожна група намагається з допомогою учителя намітити план подальшої роботи. Перша група готує презентацію по темі «Рослини первоцвіти». Друга група готує питання «Значення первоцвітів» і результати своєї роботи викладає у блозі. Третя група працює над темою «Чому зникають первоцвіти?» і викладає результати своєї роботи у вікі – статті.

Тиждень другий Під час вирішення своїх питань учні працюють з допоміжною літературою, відшукують необхідний для себе матеріал. З допомогою батьків виходять в інтернет, консультуються з учителем. Також пізнають природу рідного краю , знайомляться з її розмаїттям, зустрічаються з людьми, професії яких зв’язані з природою. з рослинами. Для задоволення різноманітних навчальних потреб і інтересів учнів, забезпечте учнів допоміжною літературою, таблицями. . Об’єднайте учнів у малі групи. Поставте завдання, щоб малі групи розробили мультимедійну презентацію для порівняння і зіставлення. Роздайте та перевірте форми презентації, щоб допомогти учням здійснювати моніторинг їхнього прогресу у ході роботи над презентаціями.

Тиждень третій Поставте учням Тематичне запитання « Чи варто зберігати розмаїття рослинного світу» Розгляньте Змістові запитання: Що таке первоцві? Коли вони з’являються в природі? Де вони зустрічаються? Які первоцвіти ви зустріли в наших лісах? Які з них занесені до Червоної книги? опитуванняОзнайомте учнів з презентацією «Рослини первоцвіти». Проаналізувати зібраний учнями матеріал. Провели зустріч з працівниками лісу, які поділилися проблемами сьогодення щодо збереження природи.

Підсумок Завершення навчального проекту відбувається на класному святі «Людина і природа», де знову звертаємося до Ключового запитання «Чи варто зберігати розмаїття рослин?» Кожна група демонструє результати своєї роботи. Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма. Також проведемо зустріч з людьми – працівниками лісу. Участь в оцінюванні шляхом використання асоціативного куща, таблиці З- -Х - Д «Знаємо – Хочемо – Дізнаємося», наприкінці використовуємо форми з критеріями оцінювання презентації та вікі-статті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Билинка

Фах, навчальний предмет

Учитель початкових класів

Навчальний заклад

Боромлянський НВК Тростянецької районної ради Сумської області

Місто\село, район, область

Село Боромля, Тростянецький район, Сумська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05-11.08.2013

Місце проведення тренінгу

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна