Портфоліо Биби Світлани з теми "Походження назв тварин і рослин" 3-4 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
[[

Назва навчальної теми

Походження назв тварин і рослин твоєї місцевості

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство. Літературне читання

Вік учнів, клас

8-10 років, 3-4 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Тварини і рослини як об’єкти живої природи. Щодня ми так чи інакше стикаємось з ними. Але як і звідки виникли іх назви… Проект націлений на дослідження зв’язку казок, легенд пов’язаних з походженням назв рослин, а також вплив способу життя рослин і тварин на їх назву. Даний проект розрахований на учнів 3- 4 класу. Навчальний предмет природознавство, тема «Жива природа». Учні об’єднуються в групи відповідно до предмета дослідження: «Знавці рослинного світу», «Знавці тваринного світу», «Знавці народної творчості».

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання для допомоги учням розвитку навичок мислення вищих рівнів, здійснювати контроль за своїм навчанням. На початку дослідження проводиться оцінювання методом «Дошка запитань».

За допомогою якої учні описують свої побажання шляхом запитань. Впродовж дослідження проводиться Анкетування учнів на предмет їх знань про природу і ставлення до неї.

Учні використовують Таблиця ЗХД для оцінювання рівня набутих знань, а також висвітлюють свої думки про те що вони хотіли б знати після вивчення теми. Учні використовують Контрольний список презентації або повідомлення в залежності від того яку форму представлення результатів роботи вони виберуть.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні в кінці проекту показують результати своєї діяльності у вигляді повідомлень.

Урок 1.Навчальна тема розпочинається з оголошення ключового запитання: Звідки походить назва рослин і тварин моєї місцевості? Можна запропонувати учням подумати над запитанням і спробувати дати на нього відповідь. Дати учням зрозуміти що над даною темою вони будуть працювати на протязі декількох уроків. Повісити на дошці ватман з написом «Дошка запитань» і запропонувати учням записати на ній ті запитання і очікування чого б вони бажали дізнатися при вивченні даної теми. Обговорити ці запитання. Учні повинні довільним шляхом об’єднатися в групи по 5 чоловік і обрати одну з тем для дослідження за напрямками Знавці рослинного світу», «Знавці тваринного світу», «Знавці народної творчості».

Урок 2. Обговорити з учнями тематичні запитання:  Які легенди про походження назви рослин і тварин можна почути у твоїй місцевості?  Чи впливає життєвий цикл рослин на їх назву?  Як впливає спосіб життя на походження назви тварин? Кожній групі роздається своє запитання записане на окремому аркуші паперу. Розказати учням що відповідно до запитання кожна група повинна створити повідомлення або презентацію. Ознайомити учнів з правилами створенні повідомлень і презентацій. Обговорити з групами попередні ідеї щодо виступів.

Урок 3-5. Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом, літературними джерелами, переказами своїх родичів відповідно до своїх тем. Провести консультування учнів, або груп у випадку виникнення забруднень при дослідженні теми. Пояснити їм як можна уникнути забруднень в роботі. Провести оцінювання за допомогою анкетування.

Урок 6. Учні завершують свої дослідження, роблять висновки з обробленої ними інформації. Провести оцінювання за допомогою таблиць ЗХД

Урок 7. Учні створюють публікації, повідомлення або презентації. Обов’язково нагадати учням про правила створення презентацій.

Урок 8. Проведення Учнівська презентація або перегляд Публікація, представлення повідомлень та їх обговорення.

Презентація для учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Биба

Фах, навчальний предмет

учитель початкових класів

Навчальний заклад

Магдалинівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

смт Магдалинівка

Магдалинівський район

Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.02.2015 - 21.02.2015

Місце проведення тренінгу

Магдалинівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів

Тренери

Теліпко Наталя Дмитрівна]]