Портфоліо Беренсон Наталія Леонідівна для учнів 6 класу, тема проекту "Уроки Маленького принца"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Уроки Маленького принца

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література

Вік учнів, клас

6 клас 11-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект, присвячений вивченню казки-притчі «Маленький принц» та глибокого аналізу уроків, зкладених автором в оповіді. Учні досліджують та визначають людські вади та чесноти по групах, створюють презентацію, інсценізують деякі уривки, створюють презентацію та буклет.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують:


1. До початку проекту проводиться діагностика:


а) навчальних потреб учнів Таблиця ЗХД


б) рівня їх фактичних знань учнів з теми;


в) рівня сформованості навичок роботи з технологіями та створення презентацій. компетенції.учнів.


2. Під час проведення проекту проводиться:


а) анкетування для групування учнів та розподілення по групах з урахуванням інтересів учнів та психо-фізіологічних можливостей кожної дитини;


б) оцінювання навичок використання інтернет-ресурсів


На початку навчального проекту ознайомлення учнів з учительською презентацією, проведення бесід з учнями щодо знань та здібностей учнів, заповнення форм опитування, проводить обговорення питань, які цікавлять учнів стосовно теми, заповнення схем, таблиць. Під час роботи обговорення проведених досліджень вібувається обмін знаннями та власними думками за допомогою сервісів, проведення оцінювання робіт колег та самооцінювання, пропонування власних способів вирішення проблемних питань На прикінці проекту захист власних проектів, оцінювання результатів кожної групи, обговорення отриманих результатів та запропонованих ідей

Діяльність учнів та вчителя

При вивченні теми учні можуть на основі раніше вивчених творів дослідити прояв людських вад та чеснот, визначити поняття «дружба». Напердодні уроку проводиться анкетування учнів щодо вивченого твору, оголошується тема проекту, роздаються буклети з інформацією про проект та демонтрується вчительська презентація, щоб учні мали уявлення про предмет дослідження. За результатами анкетування учні розподіляються на 5 груп та отримують план роботи групи. 1 – БІОГРАФИ: роблять огляд життя Маленького принца та створюють буклет. 2 – ДОСЛІДНИКИ: досліджують подорож Маленького принца, роблять презентацію. 3 – АКТОРИ: інсценізують уривки, в яких показана дружба. 4 - ПИСЬМЕННИКИ: пишуть ессе про «Уроки Маленького принца» (можна оформити в вигляді плакату, газетної статті, книги). 5 – БІБЛІОГРАФИ: На основі попередньо вивчених творів (А. Чехова «Товстий, Тонкий», «Хамелеон», Ч. Діккенса «Різдвяна пісня», Р. Бредбері «Усмішка», Ж. Верна «15-річний капітан») аналіз моральних якостей людини. За допомогою інтернету вони можуть знайти малюнки, енциклопедичні відомості про «людські вади», «чесноти», «мораль», «дружбу».

Інформаційні матеріали

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайденоДодаткові матеріали

[З-Х-Д]

Анкета "Хто такий справжній друг?"

Вчительскька презентація

Оцінювання групової роботи

Оцінювання мультимедійного проекту

Макет презентації для учнів

Учнівська презентація

Відомості про автора

Беренсон Наталія Леонідівна

фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури і світової літератури

навчальний заклад

гімназія-інтернат №299

місто, область

м. Київ

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього". м. Київ, Оболонський район, 10-15 червня 2013 року

дата проведення

10-15 червня 2013р.

місце проведення

Ліцей №157

Тренери

Дармограй Вероніка Анатоліївна

Васяніна Олена Анатоліївна