Портфоліо Безуглої Світлани Анатоліївни за темою "Рух-це життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Рух-це життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, Фізичне виховання, Біологія, Інформатика

Вік учнів, клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Рух може за своєю дією замінити любі засоби, але усі лікувальні засоби світу не зможуть замінити вплив руху Здоров'я, здоровий спосіб життя - проблема, актуальна у різний час, особливо в останні що людство зрозуміло наскільки безцінне наше здоров'я, і від нього залежить майбутнє. Це негучні слова, а об'єктив на реальні строки.. В цьому проекті ми постараємося систематизувати знання про здоров'я і фізичну активність, його складову, про те, що спричинює погіршення здоров'я дітей; як спорт, туризм можуть допомогти зберегти здоров’я Для реалізації даного проекту необхідно володіти опорними знаннями з основ здоров'я (5-8 класи) біології (8-9класи), знаннями з фізичного виховання; для пошуку шляхів розв’язання ключового та тематичних питань необхідно вивчити додаткову літературу, висновки науковців та лікарів, провести власні досліди.

План вивчення теми (вставити файл)

вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою.Впродовж роботи над проектом: •Вчитель проводить консультації та проміжне оцінювання попередніх результатів; •Учні по мірі проходження основних етапів проектної роботи заповнюють контрольний список прогресу роботи (електронна таблиця, Google-документ); •Учні систематично проводять самооцінку своєї роботи, користуючись відповідними формами для оцінювання. Наприкінці роботи над проектом: •Учні проходять підсумковий тест-контроль за завданнями вчителя для перевірки набутих знань •Учні демонструють виконані роботи (інтернет-сайти, веб-сторінки, блоги), після чого відбувається їх само оцінювання, оцінювання вчителем та іншими групами (згідно критеріїв оцінювання) •В процесі роботи з таблицями «ЗХД» відбувається самооцінка учнями власних набутих знань та вмінь Підсумкова оцінка була виставлена з урахуванням самооцінки, оцінки групи, оцінки вчителя.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком виконання проекту Приблизно за тиждень-два до початку роботи над проектом "Рух – це життя" учні ознайомлюються з публікацією вчителя про метод проектів, дізнаються про його переваги та можливості, відмінності від методів традиційного навчання. Тоді ж вчитель пропонує їм для ознайомлення і попереднього оцінювання інтернет-ресурси, на яких розміщено результати проектних робіт попередніх груп чи класів, рефлексія учнів, що займались проектною діяльністю. Впродовж виконання учнями проектів В перший день роботи над проектом учні переглядають презентацію вчителя про проект, знайомляться з ключовим та тематичними запитаннями і приймають рішення про роботу в одній з трьох груп (кожна група шукатиме відповідь на одне з трьох тематичних питань); об'єднавшись у групи, методом мозкового штурму проводять початкове обговорення шляхів пошукової діяльності (це обговорення вони продовжать в позаурочний час, коли основні стратегічні лінії вже будуть вироблені), розподіляють свої обов'язки в межах групи (хто яку частину роботи буде виконувати); знайомляться з порадами вчителя щодо організації роботи учнів та документами, підготовленими вчителем, що стосуються їх проектної роботи: допомога в плануванні проекту, допомога у проведенні рефлексії, інструкціями, контрольними списками, формами для оцінювання робіт та самооцінювання, шаблонами робіт; проходять вхідне тестування за інтернет-опитувальником, заповнюють таблиці ЗХД та Т-схеми тощо. Учні отримують адреси інтернет-ресурсу, де розміщені всі ці документи (щоб продовжити ознайомлення та роботу з ними в позаурочний час), а також бланки Дозволу батьків на публікацію учнями своїх робіт в мережі Інтернет (які вони приносять заповненими на наступний урок). Робота передбачає проведення практичних досліджень. Учні за допомогою вчителя та за інструкціями створюють презентацію для представлення результатів своїх досліджень. Вчитель проводить групові консультації, контролює процес роботи з допомогою контрольного списку прогресу роботи, допомагає провести проміжне оцінювання результатів роботи (з допомогою форм та контрольних списків), звертає увагу на контроль відповідності діяльності учнів Основним запитанням проекту, знайомить обдарованих учнів з додатковими завданнями.

 В після урочний час учні завершують роботу над дослідженням та оформленням результатів досліджень, ще раз проводять оцінку своєї роботи за формами само- та взаємооцінювання.

На прикінці виконання проекту На останньому уроці проводиться Конференція, на якій учні демонструють отримані результати своїх досліджень, здійснюють оцінку робіт своїх однокласників (за розробленими формами) та самооцінку своєї участі у дослідженні (за формами для оцінювання робіт та співробітництва). З допомогою таблиць ЗХД учні оцінюють набуті знання та вміння, здійснюють рефлексію. Учні проходять тест-контроль вчителя для оцінки набутих знань.

В після урочний час повідомлення про виконання проектної роботи та адреси створених інтернет-ресурсів з результатами учнівських досліджень розміщуються на шкільному сайті для подальшого ознайомлення всіх бажаючих з цими роботами та їх оцінюванням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Безугла Світлана Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

Фізкультура

Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7

Місто\село, район, область

Павлоград

Контактні дані

sveta.bezugla20042007@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Павлоград на базі Павлоградського міського ліцею, 07 - 19 грудня 2015 року


Дати проведення тренінгу

07-19 грудня 2015 року

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Шевченко Галина Володимирівна