Портфоліо Безбах Тетяни з теми "Технологія вирощування лікарських рослин та догляд за ними"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

тема: "Технологія вирощування лікарських рослин та догляд за ними"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

біологія, географія

Вік учнів, клас

7 - 9 клас, 13 - 15 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект "Купити можна все, не можна купити здоров’я" розроблено відповідно до навчальної програми варіативного модуля з трудового навчання для учнів 7 - 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Проект має на меті: - розширити і поглибити наявні знання учнів з теми:"Технологія вирощування лікарських рослин та догляд за ними"; - познайомити учнів з роллю лікарських рослин в житті людини. Учні досліджують роль лікарських рослин в медицині у ХХІ столітті, їх вирощування та догляд за ними. Учні працюють в малих групах, щоб планувати та розробляти проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання. Вони досліджують потреби та ресурси сучасної медицини та визначать план дій, досліджують проблему та шукають шляхи її вирішення та презентують свої результати цільовій групі з місцевої спільноти (батькам, одноліткам, громаді).

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання

Оцінювання відбувається на протязі всієї роботи над проектом. На початку проекту для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань вчитель організовує обговорення ключового запитання, а також вчитель пропонує учням розроблену ним презентацію. Наступним етапом попереднього оцінювання є робота учнів над таблицею З-Х-Д та Т-схемою, які допоможуть краще виявити наявний рівень знань учнів. Під час роботи над проектом учні аналізують і опрацьовують інформацію з різних доступних їм джерел інформації, зокрема з Інтернету, при цьому заповнюючи таблицю Контрольний список для оцінки Веб-сайтів (Приклад 1, Приклад 2) та Форму аналізу виконання завдання. Роботу над проектом учні супроводжують постійним проведенням самооцінки навичок самостійної роботи, заповнюючи схему Форма самоcпрямування роботи у проекті. При цьому вчитель проводить оцінку роботи учнів в вигляді усних опитувань. Наприкінці роботи над проектом проводиться оцінювання діяльності учнів вчителем за допомогою форми оцінювання вікі-статті, форми оцінювання блогу, оцінювання презентацій.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом потрібно перевірити чи учні знайомі з основними поняттями, які будуть розкриватись у проекті; чи учні знають основи роботи в Інтернеті та роботи з текстовими документами і презентаціями. За тиждень до проекту вчитель роздає брошуру по проектній діяльності батькам та визначає рівень знань і вмінь з даної теми Презентація.

Тиждень 1. На початку роботи вчитель ставить перед учнями ключове запитання: "Чи варто нехтувати тим, що росте у нас під ногами?". Обговорення цього питання можна провести у вигляді дискусії, мозкового штурму. Для правильного та чіткого усвідомлення учнями сутті проблеми вчитель знайомить учнів з презентацією, в якій вказано тематичні питання: 1.Як правильно доглядати та вирощувати лікарські рослини? 2.Яку роль відіграє народна медицина? 3.В яких місцевостях краще вирощувати лікарські рослини? Після розгляду і обговорення питань учні діляться на 3 групи: Біологи, Медики, Географи (за інтересами). Для того, щоб учнів згрупувати і зробити справжньою командою вчитель пропонує створити візитку кожної групи Приклад візитки та свій блог. Учні дають відповіді на запитання опитувальника

Тиждень 2. Перед початком роботи вчитель ознайомлює учнів із презентацією Авторське право та правомірне використання джерел та пропонує учням пройти Тест про авторське право, проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із Формою оцінювання Інтернет-ресурсів, прикладами заповнення Приклад 1, Приклад 2, пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі. Учні заповнюють схему класифікації лікарських рослин. Результати дослідження учні подаватимуть у вигляді сторінки на Вікі. Відповідно до напрямку дослідження (груп) учні визначають для себе завдання:

Біологи - визначити та проаналізувати різні означення поняття "лікарська рослина"; проаналізувати та описати біологічні властивості лікарських рослин; дати визначення поняттю "рослина" та зобразити схематично дозрівання ромашки лікарської.

Медики - визначити та проаналізувати які рослини вважаються лікарськими, а також ті, які входять до складу лікарських засобів; навчитися розпізнавати лікарські рослини за їх зовнішніми ознаками.

Географи - дослідити у якій частині України зосереджена найбільша кількість лікарських рослин; встановити чому саме ті чи інші рослини ростуть в тій чи іншій місцевості.

Результатом учнівських досліджень є концептуальні карти Карта знань для медиків, Карта знань для гегорафів, Карта знань для біологів

Тиждень 3. Перед початком виконання завдання вчитель пропонує учням переглянути відеоматеріали для групи медиків, географів, біологів. На цьому етапі учні працюють над такими завданнями:

Біологи - дослідити та описати як правильно вирощувати лікарські рослини та доглядати за ними в домашніх умовах; зібрати та заготовити такі рослини як подорожник та калина. Перевірити свої знання учні можуть за допомогою кросворду.

Медики - дослідити та описати властивості лікарських рослин та способи вкиористання рослин при певних хворобах; провести опитування та визначити серед лікарів які рослини найчастіше використовуються при виготовленні заспокійливих засобів. Результати опитування будуть представлені у вигляді діаграми. Після опрацювання матеріалу учні перевіряють свої знання за допомогою кросворду

Географи - дослідити та аргументувати що сприяє кращому вирощуванню лікарських рослин; провести дослідження та описати які лікарські рослини ростуть на їхній вулиці. Свої знання учні можуть закріпити за допомогою кросворду.

Вчитель пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, форм опитувальників тощо) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі. Під час роботи учні використовують розроблені для них оцінювальні документи: Форма аналізу виконання завдання, Форма оцінювання виконання групового завдання, заповнюють форму.

Тиждень 4.Відбувається заключний етап роботи. Групи працюють над такими завданнями:

група біологів - дослідити та дати визначення хімічним властивостям лікарських рослин.

група медиків - порівняти та оцінити «Клятву Гіппократа» і зміст сучасної «Клятви лікаря».

група географів - назвати та продемонструвати (картинка чи рослина) лікарські рослини, які ростуть у Вашій місцевості.

Для створення кінцевого результату вчитель дає шаблон для створення буклету, інструкцію створення вікі-статті та відео-інструкцію для створення блогу

Під час роботи учні використовують розроблені для них оцінювальні документи: Форма оцінювання блогу, дають відповіді на запитання опитувальника По закінченню кожна з груп презентує свої результати роботи у вигляді буклету, блогу, вікі-статті Заготівля лікарських рослин.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Безбах Тетяна Василівна

Фах, навчальний предмет

ОКР "Спеціаліст", спеціальність "Технологічна освіта"

Навчальний заклад

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Місто\село, район, область

місто Вінниця

Контактні дані

bezbahtatyana@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього".

Дати проведення тренінгу

17.02.2014 – 14.05.2014

Місце проведення тренінгу

Вінниця, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Кобися Алла Петрівна