Портфоліо Баєвої Галини Миколаївни з теми "Трикутники в навколишньому світі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Трикутники в навколишньому світі"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія,інформатика, історія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Геометрія 7 клас Тема 3. ТРИКУТНИКИ

Вік учнів, клас

12-13 років

7 клас

Стислий опис

Проект з геометрії в 7 класі. Тема «Трикутники».

Учні будуть виконувати дослідницьку роботу по збору інформації про рівнобедрені та рівносторонні трикутники та застосування в повсякденному житті, аналізувати знайдену інформацію та адаптувати матеріал для розміщення в презентації або буклеті. Вони будуть дослідниками, проектувальниками та дизайнерами

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учень буде знати: означення рівнобедреного та рівностороннього трикутника,їх ознаки

Буде вміти: розрізняти на малюнках види трикутників, застосовувати вивчені означення і властивості до розв’язування задач, розв´язувати прикладні задачі

Буде мати:вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично оцінювати знайдену інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. Приймати відповідальність за результати спільної роботи .

Учні зможуть:

1) Розвивати, впроваджувати та доносити нові ідеї до інших

2) Ефективно формулювати думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання

3) Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.

4) Використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації

5) Використовувати сильні сторони інших для досягнення спільної мети.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Перед початком проекту для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні учні отримують таблиці 3-х-Д. Оцінюються попереднізнання учнів і того чого вони прагнуть досягнути.

Під час роботи в групах учні виконують самооцінювання та взаємооцінювання за допомогою форми оцінювання для дослідження трикутників та форми взаємооцінювання групової роботи, конторольного списку «Свій внесок в групову роботу»

Наприкінці роботи на другому уроці учні оцінюють всю свою роботу за допомогою форми оцінювання мультимедійних презентацій та буклетів. Вчитель оцінює роботу учнів за допомогою форми оцінювання аналізу завдання.

Все оцінювання здійснюється за допомогою заповнення форм, таблиць та контрольних списків.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

До початку проекту треба проінформувати батьків про участь учнів у проекті, поширюючи буклети для батьків сторінка1 сторінка 2.

Вчитель демонструє вступну презентацію проекту. Учні,об´єднуються в малі групи за жеребкуванням. На початку проекту на першому уроці надається дітям анкетадля визначення початкових знань та тест Авторське право. Для того щоб з´ясувати які ролі у проекті в середині групи вони будуть виконувати, тобто вибрати дослідників, проектувальників та дизайнерів та надати кожному функціональні обов´язки кожен учень отримує таблицю 3-х-Д. На дошці вивішується організаційна діаграма для обговорення.

І група досліджує трикутники в природі Учні знаходять зразки природнього матеріалу, складовими яких є геометричні фігури схожі на трикутники.Роблять паперовий макет правильної трикутної піраміді та досліджують його. Виміряють сторони та кути бічних граней. Роблять висновки стосовно властивостей сторін та кутів рівнобедреного трикутника. Вимірюють сторони та кути основи піраміди. Роблять висновки стосовно властивостей сторін та кутів рівностороннього трикутника. Свою роботу презентують у вигляді презентації або буклету.

ІІ група досліджує чи кожен трикутник можна побудувати Учням надаються шматочки проволоки різної довжини та намагаються скласти з будь-якої трійки відрізків проволоки трикутники. Вимірюють довжину кожного шматочка проволоки за допомогою лінійки. Роблять висновки стосовно довжин сторін отриманих трикутників. Роблять висновки стосовно властивостей сторін рівнобедреного та рівностороннього трикутників. Свою роботу презентують у вигляді презентації або буклету.

ІІІ група досліджує трикутники в історії Учні спочатку знаходять інформацію про те як і де з´явилися перші трикутники, як древні люди будували трикутники для своїх потреб. Намагаються побудувати трикутники так само як робили в давні часи: прямокутний трикутник,рівнобедрений, та рівносторонній. Роблять висновки стосовно властивостей сторін рівнобедреного та рівностороннього трикутників. Свою роботу презентують у вигляді презентації або буклету. На початку роботи над проектними завданнями учням пропонується тест про авторське право шаблон списку використаних ресурсів та список рекомендованих сайтів, покрокова інструкція роботи в Інтернеті.

У кожній групі обговорюють тему проекту шукають інформацію в бібліотеці, підручниках, Інтернеті. Вони планують дослідження, формулюють гіпотезу, виконують дослідницьку роботу, адаптують матеріал до розміщення в презентації. За необхідністю групам видається макет презентації, або буклету та інструкція для пошуку інформації в інтернеті Між першим та другим уроком проводиться консультація, на якій діти показують свої доробки, виправляють помилки та вирішують проблеми На початку другого уроку для оцінювання роботи учнів їм видаються для заповнення форми для дослідження трикутників, взаємооцінювання групової роботи та контрольний список «Свій внесок в групову роботу». Наприкінці другого уроку діти оцінюють свої проекти за допомогою форми оцінювання мультимедійних презентацій та буклетів. Демонструють кінцевий продукт сторінка 1 сторінка 2 на класній конференції.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Галина Баєва


Фах, навчальний предмет

учитель математики


Навчальний заклад

Жданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2


Місто\село, район, область

місто Жданівка

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.06.12 - 09.06.12

Місце проведення тренінгу

місто Донецьк

Тренери

Стрига Марія Валеріївна