Портфоліо Басової Ольги з теми: "Історія розвитку обчислювальної техніки"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Історія розвитку обчислювальної техніки"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, українська мова, математика.

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект відноситься до державного стандарту «Технологія» навчального предмету «Інформатика», 9 клас, можна використати при вивченні апаратного забезпечення; розглядаються питання пов’язані з розвитком комп’ютерних технологій. Ознайомити учнів з місцем і роллю інформаційно-комунікаційних технологій в сучасному виробництві, науці, повсякденному житті та їх підготовка до раціонального використання комп'ютерних засобів при розв'язуванні задач, пов'язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням, передаванням. Учні працюють з інформацією з підручника, виконують пошук в Інтернеті. Учні поділені на 3 групи, які отримують індивідуальне питання для опрацювання. Завдання учнів зібрати інформацію щодо питання, опрацювати та проаналізувати її. Кожній групі пропонується обрати один з видів кінцевого продукту (комп’ютерна презентація, блог, вікі-стаття). Кожна група визначає керівника, який розподіляє обв’язки між учасниками і слідкує за виконанням поставлених завдань.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається в 3 етапи: самооцінювання, взаємооцінювання, оцінювання вчителем. Перед вивченням теми вчитель з учнями обговорює основні питання теми, для мотивації можна використати «Асоціативний кущ» центральний елемент якого напис «обчислювальна техніка» або набір відповідних зображень, ЗХД. Протягом роботи учні отримують консультації, проводиться самооцінка роботи групи. Наприкінці роботи над проектом підводяться підсумки та робляться висновки. Проводиться опитування за підготовленою формою, яке передбачає само оцінювання і оцінювання роботи учня вчителем: презентації, блогу, підсумкове оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початковому етапі проекту учитель ініціює обговорення з класом проблемного питання «До чого ми йдемо у розвитку обчислювальної техніки?» Учні переглядають учительську презентацію та методом «Асоціативного куща» або бесіди діти визначають майбутні напрями своїх досліджень, за допомогою вчителя об’єднуються у проектні групи, обираючи їх переважно з урахуванням своїх інтересів. 1. Група досліджуватиме питання «Вклад українських вчених у розвиток обчислювальної техніки» та вестиме блог, у якому викладатиме інформацію про хід та результати своєї роботи. 2. Група з’ясовуватиме, які були перші обчислювальні засоби і як їх застосовували «Перші обчислювальні засоби». Учні знаходитимуть інформацію про перші способи обчислень домеханічного періоду розвитку та відображають свою інформацію на вікі-статті "Перші обчислювальні засоби". 3. Група працюватиме над питанням «Які етапи в своєму розвитку пройшли ЕОМ?», здійснить пошук в Інтернеті, у довідниках створить за результатами своєї роботи мультимедійну презентацію. Результати своїх досліджень учні представляють на підсумковому уроці з теми, де відбудеться обговорення проблеми проекту та з’ясування питання «До чого ми йдемо?»

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Басова Ольга

Фах, навчальний предмет

учитель інформатики

Навчальний заклад

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеів №27, м. Суми, Сумської області

Місто\село, район, область

місто Суми

Контактні дані

basova.o.m@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 27.08.2013 по 01.09.2013

Місце проведення тренінгу

Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27,м. Суми, Сумської області

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Лабудько Степан Пилипович