Портфоліо Баско Альони з теми Підприємницька діяльність

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Підприємницька діяльність

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Економіка

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Стислий опис проекту

Даний проект розрахований на учнів 11 класу з предмету «Основи економіки». Учні знайомляться з принципами функціонування ринкової економіки та принципами підприємницької діяльності. Учні мають визначити власний рівень хисту до підприємництва . Працюючи над проектом з економіки, учні одночасно будуть закріплювати знання та вміння з інформатики. Це необхідно їм для розрахунків показників діяльності підприємства.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання

Перед початком проекту було проведено анкетування, в ході якого виявлено початковий рівень знань учнів, також використовувалась така форма оцінювання як ЗХД, метою якої є з’ясувати те, що учні знають, що хочуть дізнатися, виконують тренувальну вправу Доповніть діаграму
Протягом всього терміну виконання проекту використовуються форми оцінювання та контрольні списки для самооцінки власної та спільної роботи над проектом, що дозволить їм оцінити свої вміння аналізувати дані, вміння робити висновки, оцінити свій внесок в групову роботу, вміння співпрацювати з іншими, оцінити свої навички ведення дискусій, оцінити результати своїх досліджень (вікі-стаття). Для оцінювання вікі-статті учні можуть скористатися формою оцінювання вікі-статті. Щоб самостійно оцінити свої вміння і навички та керувати своїм навчанням, учням проонується Контрольний список самоспрямування у навчанні.

Діяльність учнів та вчителя

Вивчення теми починається з демонстрації учням та батькам буклету "Метод проектів", щоб дати їм загальне уявлення, яким чином вони будуть вивчати тему.Потім слід зібрати дозволи від батьківна роботу учнів в Інтернеті.Учитель демонструє вступну вчительську презентацію та пропонує учням для обговорення ключове запитання: Як стати успішним? Проходить обговорення презентації методом мозкового штурму. Після обговорення виконують завдання, які визначають вхідні знання та уміння учнів. Учням запропоновано таке завдання для дослідження: Визначення власного рівня хисту до підприємництва.

Під час виконання проекту учні заповнюють таблицю Список використаних джерел. Протягом всього проекту вчитель контролює діяльність учнів.


Наступне завдання розробити бізнес-план підприємства. Розробляючи бізнес-план, учні повинні врахувати як зменшити витрати виробництва, як підвищити попит на свою продукцію, які технології використовувати та які спеціалісти потрібні на підприємстві. Таким чином, учні дадуть відповіді на всі тематичні запитання.


Для цього учні отримують шаблон бізнес-плану, у якому містяться "підказки" для заповнення.


Протягом цієї роботи учні виконуватимуть різні ролі.

Перша з них – Рада Директорів.

На першому етапі учні працюють над першою частиною бізнес-плану – Опис підприємства та галузі (назва, юридична адреса підприємства, логотип, форма власності, характер діяльності, характеристика галузі, в якій має намір функціонувати підприємство, аналіз особливостей галузі, на базі чого оцінюється привабливість сфери бізнесу).

Заповнити відповідну частину бізнес-плану.

На цьому етапі учні працюють з Інтернет-ресурсами для пошуку інформації про сферу бізнесу, із сервісами онлайн спілкування для обговорення ідей підприємства, графічним редактором для створення логотипу фірми.

Учитель демонструє приклад учнівського проекту, який дозволить вірно оформити звіт про свій проект.


Наступний етап присвячений наступній частині бізнес-плану − опису товару (послуги), який фірма має намір виробляти, за такою схемою:

1. Назва товару.

2. Характеристики товару.

3. Наочне зображення товару (фотографія або малюнок).

4. Які потреби (першочергові і потенційні) покликаний задовольняти товар (послуга)?

5. Наскільки мінливий попит на даний товар (послугу)?

6. Наскільки даний товар (послуга) відповідає вимогам законодавства?

Заповнити відповідну частину бізнес-плану.


Наступна роль учнів – «Маркетологи». Аналіз ринку – один з найважливіших розділів бізнес-плану. Адже треба не просто представити концепцію, але “продати” бізнес як привабливу можливість для інвестицій, як кредитний ризик з привабливими перспективами.


«Маркетологам» необхідно знайти відповіді на наступні питання:

1. Яка цільова аудиторія споживачів вашого товару (послуги)?

2. У чому переваги товару вашої фірми в порівнянні з аналогічними товарами конкурентів?

3. Що впливає на попит на товар (послугу)?

4. Які перспективи зміни потреб покупців і як передбачається реагувати на ці зміни?

Для відповіді на ці питання учні, використовуюють Інтернет ресурси для пошуку та аналізу інформації про товари фірм-конкурентів.

Учні опановують нову роль: – Відділ виробництва на підприємстві, працюємо над розділом «План виробництва» і відповідаємо на запитання:

1. Наскільки вдало вибране місце розташування фірми, виходячи з близькості до ринку, постачальників, доступності робочої сили, транспорту і т.д.?

2. Які основні засоби потрібно для організації виробництва? Яка динаміка їх зміни на перспективу?

3. Які можливі перешкоди при організації виробництва?

4. Де, у кого і на яких умовах закупляється сировина?

5. Чи передбачена охорона навколишнього середовища?


Завершальний етап роботи над проектом. Учні упорядковують матеріали, дані досліджень які отримали, готуються до захисту свого проекту (презентація бізнес-плану, буклет з інформацією про підприємство, розроблений засобами Учні публікують свої роботи у вигляді вікі-статті, переконують «інвестора» надати кошти саме їм, стисло презентуючи свій проект, роздають буклети. Для цього вони повинні отримати дозвіл батьків.

Протягом всього часу роботи над проектом вчитель проводить консультації, перевіряє плани робіт, надає додаткові завдання обдарованим учням, а у слабких учнів перевіряє щоденні плани роботи, вносить в них корективи.

Для перевірки та засвоєння нового матеріалу учням пропонується розробити Вікі-стаття та пройти онлайн-опитувальник На звершення пропонуэмо переглянути Публікація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Баско Альона

Фах, навчальний предмет

Економіка

Навчальний заклад

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Місто\село, район, область

Чернігівська область, місто Ніжин

Контактні дані

alena__1993@list.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

лютий-травень 2015 рік

Місце проведення тренінгу

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Тренери

Головіна Наталія Олександрівна