Портфоліо Барна Ольга "Мій шлях до успіху"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми (творча назва)

Мій шлях до успіху

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Це проект з економіки, інформатики та технології для 10 класу

Навчальна тема (як записано в програмі)

  • Економіка «Попит, пропонування, ринкова ціна та гроші у функціонуванні економіки»
  • Інформатика «Аналіз даних засобами табличного процесора»
  • Технології «Маркетингові дослід¬жен¬ня проекту. Поняття маркетингу як до¬слід¬ження ринку певного регіону. До¬слідження потреб ринку. Прямі продажі. Ан¬ке¬тування як метод дослідження по¬треб ринку», «Технології приготування страв»

Вік учнів, клас

10 клас, 15 років. Елітна школа, у якій навчаються діти із забезпечених сімей або є класи із економічним профілем

Стислий опис проекту

Це проект з економіки, інформатики та технології для 10 класу, у ході якого учні шукаючи відповідь на ключове запитання Хто або що впливає на мій успіх? у процесі групової взаємодії засобами Інтернет-технологій досліджують принципи діяльності підприємств в ринкових умовах, виявляють у себе якості підприємництва та будують стратегію самовдосконалення, будують оптимізаційну модель навчальної підприємницької діяльності, створюють бізнес-план, ефективність якого перевіряють при створенні продуктів харчування на уроці з технологій та під час реалізації їх на шкільному ярмарку. У процесі реалізації проекту учні формують знання та уміння, передбачені навчальними програмами зазначених навчальних предметів, у них розвиваються навички 21 століття та навички мислення високого рівня. Результати досліджень представляють на батьківських зборах «Бізнес-форум: як курчата навчають курей»

Повний План вивчення теми

План вивчення теми знаходиться за посиланням:План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

• Учні розвинуть навички з’ясування причинно-наслідкових зв’язків та розуміння ідей.

Учні зможуть обґрунтовано пояснювати мотиви спрямування ринкової економіки на потреби споживачів, зменшення витрат та зростання якості продукції на прикладі обраного напрямку підприємництва (програма, економіка) (21)

• Учні з’ясують кількісні та якісні показники власної діяльності та навчаться порівнювати їх (програма економіка, навички 21 ст)


• Учні навчаться перевіряти свою готовність до виконання різних ролей у суспільстві, брати на себе різні ролі та відповідально ставитись до виконання завдань (21 ст)


• Учні на основі таблиці ЗХД розвинуть усвідомлення своїх потреб щодо навчання(21 ст), розвинуть навички самостійного планування свого розвитку (21 ст)


• Учні розвинуть навички узагальнення та синтезу (НМВР)

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Формуюче оцінювання відбувається впродовж підготовки, виконання та презентації проекту. Щоб визначити навчальні потреби учнів та встановити навчальні цілі, використовуються таблиця ЗХД, асоціативна карта, карта досягнень учня, відслідковується процес навчання із щоденника досягнень та записів у блозі, просування учнів у їх цілях фіксується у журналі спостережень за учнем. При оцінюванні використовуються графічні схеми та карти знань, нотатки у щоденнику, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники, форми оцінювання, контрольна та практична роботи. Вчитель буде оцінювати звіт про пошук, учнівське есе про підприємництво, виконання дослідницького групового завдання у блозі, контрольну та практичну роботу, оцінювання яких здійснюватиметься за розробленими формами оцінювання із подальшим переведенням у 12-ти бальну систему. Кожен учень отримає індивідуальну оцінку з інформатики з використання ІКТ на основі результатів спостереження учнів за їх діяльністю. Окремі учні будуть оцінені за індивідуальну роботу. Оцінювання проходитиме на основі само оцінювання, взаємооцінювання групами та за оцінкою вчителя. Результати оцінювання будуть публікуватись на вікі-сторінці проекту «Результати» упродовж проекту. Очікується, що загальний результат роботи класу над проектом отримає винагороду у деякій формі (наприклад, організація поїздки учасників проекту на екскурсію у бізнес-центр за рахунок спонсорських коштів батьків)


Контрольний список для оцінювання учнівського блогу група учнів отримує до початку проведення групового дослідження

Форма для оцінювання блогу групи, яку вчитель пропонує усім групам після того, як вони розпочали роботу за день до призначеної консультації групи

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Описати етапи проекту, що роблять учні та вчитель, хто ще залучений до проекту, як відбувається диференціація, як відбувається оцінювання, як і для кого учні презентують продукти проектів.


Початок проекту

• Учні вивчили розділ теми з економіки «Раціональна поведінка споживача та виробника» та на першому уроці з наступної теми «Попит, пропонування, ринкова ціна та гроші у функціонуванні економіки» висувають проблему чи можуть пригодитись наші знання та уміння з навчальних дисциплін уже зараз та що слід змінити у собі, щоб добитись максимального результату у становленні професійної кар’єри?» Тоді вчитель пропонує самостійно знайти відповіді на поставлені питання у ході виконання навчального проекту, переглянувши презентацію вчителя (О3) про Основні питання проекту.


• Учні переглядають презентацію [1]та обговорюють ключове питання проекту, методом Мозкового штурму висувають власні міркування щодо напрямків пошуку відповіді на нього. Вчитель при цьому спостерігає за роботою класу, зазначаючи активність, ініціативність, влучність пропозицій та спрямованість учнів на пошук рішень у листку спостереження за класом (О5). Підсумовуючи результати обговорень пропонує як напрямок досліджень до розв’язування Тематичні питання.

• Учні працюють з таблицею ЗХД (О2), яку завантажують з презентації вчителя. Заповнюють перший та другий стовпець таблиці.


• Окремі (обдаровані) учні за допомогою учня 11 класу створюють вікі-сайт проекту.


• Займаються на додаткових заняттях з інформатики, на яких вивчають основи роботи із документами Гугл, блогах

Вчитель пропонує до розгляду перше тематичне питання «Чи можна сьогодні стати мільйонером, не народившись ним?»


• Учитель пропонує до перегляду фільм «Пірати Силіконової долини». Учні будують асоціативну карту «Чим потрібно володіти, щоб бути успішним підприємцем?» (О4)


• Вчитель на основі карти проводить бесіду з учнями, під час якої вони узагальнюють основні критерії успішного підприємця. Використовуючи опитувальник схильності до підприємництва (О1) визначають, що потрібно змінити у собі, щоб стати успішним підприємцем. Шукають у своєму оточенні, в літературі, Інтернеті «героя-підприємця», виділяють його професійні якості, вивчають біографічні дані та порівнюють свої якості з обраним героєм. Будують та сплановують особисту карту досягнень, використовують при цьому шаблон «Мій журнал самовдосконалення».

Вчитель пропонує до розгляду друге тематичне питання «Як я можу вплинути на розвиток свого міста?»


• Група учнів «Кореспонденти» (належність до групи вибирається за бажанням учнів у заданій кількості) обговорюють та спільно складають запитання для опитування щодо потреб громади у нових товарах та послугах. Група учнів «Програмісти» створюють онлайнову форму, повідомляють її адресу для розміщення на вікі-сайті навчального проекту.


• Вчитель надсилає повідомлення батькам через електронну пошту публікацію (документ для Фасилітації) з проханням посприяти навчальному дослідженню учнів.


• Група учнів «Аналітиків» (належність до групи визначає вчитель – це обдаровані діти) узагальнюють результати опитування, самостійно обирають метод та інструмент та визначають найвищий попит громади. Вчитель проводить скайп-консультацію «Як ставити запитання та генерувати гіпотези»


• Усі учні шукають відомості та дані для свого проекту в Інтернеті. На основі інструкції пишуть звіт(О7) про виконання пошуку, який розміщують на сторінці Пошук навчального вікі-сайту. Здійснюють пошук бізнес-довідників регіону, вчитель при цьому надає їм різнорівневу інструкцію для пошуку (О6) (для учнів із просунутими навичками роботи в Інтернеті, для учнів, які відчувають затруднення, для учнів, які не уміють працювати в Інтернеті). Вибір інструкції здійснюється учнями самостійно на основі Форми самооцінювання роботи в Інтернеті (О8). Упродовж проекту заповнюють таблицю ЗХД (О2).


• Заповнюють Контрольний список для оцінки Веб сайтів (О9), обирають сайт для отримання даних для свого дослідження, оцінюють інформацію та навчаються приймати рішення про ступінь довіри до Інтернет-джерела.


• Використовують Контрольний список підготовки до проекту (О10). Визначають та пропонують найкращий бізнес-проект і створюють коротке есе на 10 речень із своїми пропозиціями, при цьому використовують Контрольний список для створення есе (О11). Розміщують його на веб-ресурсі проекту. Беруть участь в коментуванні робіт своїх однолітків: аргументовано погоджуються чи відхиляють пропозицію інших. Вчитель оцінює написання есе на основі Форми оцінювання есе (О12).


• Учні за допомогою списку в онлайнових інтсрументах ранжування, який розробить учень (див Диференціація) на основі пропозицій есе учнів, визначають який бізнес потрібен мікрорайону (громаді). Після обговорення прийдуть до спільного рішення.


Вчитель пропонує до розгляду третє тематичне питання «Що робить підприємство конкурентним на ринку?»

• Учні виділяють у тексті-розповіді бізнесмена, який дав вчитель для спільного ознайомлення та редагування у Гугл Документах які питання доводиться вирішувати підприємцю під час організації бізнесу. Там же в документі учні записують себе до однієї із груп, в якій вони будуть працювати: група «ЩО», група «ЯК», група «ДЛЯ».


• Кожна група отримує Контрольний список для організації роботи у групі (О13) та створює блог для підтримки групової роботи над дослідженням, отримуючи Контрольний список для блогу (О14). Для організації доступу до редагування блогу учасники групи використовують Інструкцію (О15). Під час створення богу використовують Форму для само оцінювання власного блогу (О16), порівнюють створений блог та оцінюють його відповідно до запропонованих критеріїв. Учні аргументовано обирають у групі свої ролі, повідомляючи у публікації свої аргументи. Працюють за самостійно спланованим завданнями для учасників групи, обговорюють та коригують публікації відповідно до результату обговорень.


• Блоги груп учнів приєднуються до загального вікі-сайту проекту, щоб усі учні мали доступ до коментування. Вчитель спостерігає за груповою роботою учнів у блозі. Організовує індивідуальні консультації для учнів, щоб надати авторам блогу зворотній зв’язок щодо його покращення. Учні мають можливість ознайомитися з думками та пропозиціями інших та час і допомогу для виправлення чи редагування вже створеної публікації та блогу. Графік консультацій оголошується на сторінці вчителя вікі-сайту проекту.


• Учні вивчають на уроці інформатики як можна використати табличний процесор для знаходження розв’язку оптимізаційних задач. Відповідно до вивченого, уточнюють план свого дослідження: група «ЩО» - складові для 3-х технологій виробництва, які можна організувати у класі технологій; група «ДЛЯ» - середня сума коштів учнів школи, які вони готові використати на шкільний сніданок; група «ЯК» - залучити відомості, які нададуть групи-попередники та спланувати оптимізаційне розв’язування задачі на мінімізацію витрат. Учні презентують остаточні результати свого дослідження у блозі.


• Аргументовано пишуть колективну вікі-статтю із бізнес-проектом, виконують контрольну роботу із еекономіки (Інструкція для роботи у вікі О17).


• Реалізують створений бізнес-проект на уроці з технологій (практична робота), виробляють спланований продукт та реалізовують його на шкільному ярмарку.


• Учні заповнюють третю сторінку таблиці ЗХД. Учні отримують інструкцію «Як поводити рефлексію»(О18) та заповнюють сторінку Рефлексія у навчальному вікі-блозі. Учні вчаться за запропонованими критеріями оцінювати свої досягнення у самостійно спланованому процесі навчання.


• Використовуючи шаблон «Презентація на батьківські збори» (О19) готують презентацію свого дослідження на батьківських зборах «Бізнес-форум: як курчата навчають курей»


Оцінювання у проекті

Диференціація

Учні з особливими потребами Учні, які мають недостатні навички або обмежений доступ до Інтернету, завдання на пошук довідників підприємств не виконують. На основі спілкування із батьками та вчителем вони самостійно встановлюють кращий бізнес та не пишуть есе, а надиктовують його на аудіо файл.

Для виконання завдань у груповій роботі учням організовується додаткова консультація. До консультування залучаються обдаровані діти з групи. 

Для створення власної стратегії підготовки до підприємництва залучається психолог школи.

Обдаровані учні Учні логіко-математичного спрямування інтелекту об’єднуються у групу «Аналітиків» для виконання першої частини дослідження. Учні міжособистісного спрямування інтелекту надають допомогу членам групи в плануванні свого індивідуального групового завдання. Учні просторового спрямування інтелекту розробляють загальний вікі-сайт навчального проекту. Учень із яскраво вираженими візуальними спрямуваннями інтелекту при допомозі


Всі документи Портфоліо мають бути розміщені в Інтернеті (або окремі вікі-статті, або на сервісах для розміщення документів). В описі Діяльності учнів мають бути вставлені посилання на всі ці документи в тих місцях, де йдеться мова про створення чи використання цих документів. Вікі-сайт проекту "Мій шлях до успіху" (кер. Барна О.В.)

Блог проведення групового дослідження групи учнів "ДЛЯ"

План вивчення теми

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Барна Ольга Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

  • Білобожницька ЗОШ І-ІІІ ступенів Чортківського району Тернопільської області
  • Коледж Чортківського інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ

Місто\село, район, область

Контактні дані

(за вибором автора проекту: телефон, електронна адреса. Увага! E-mail має бути записаний у вигляді ababab на всвсвс , якщо ваша адреса ababab@всвсвс – для уникнення СПАМУ – несанкціонованої розсилки – записані так адреси люди розуміють, а машини, які шукають таких адрес для розсилання на них рекламної та іншої інформаці , ні )

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери