Портфоліо Барліт Віктор Валерійович
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Навчальні цілі
- 7 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 8 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
«Людина у життєвих випробуваннях.Джек Лондон"Жага до життя"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
основний предмет світова література
- історія
- інформатика
Вік учнів, клас
11-12 років 6 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Під час роботи над проектом в учнів будуть формуватися навички мислення 21 століття, шляхом використання сучасних засобів ІКТ. Учні повинні будуть навчитися працювати в групі, об’єктивно оцінювати свою роботу, збирати та аналізувати інформацію, узагальнювати її. Вивчать життєвий шлях Джека Лондона та опрацюють деякі його роботи, зокрема, «Жагу до життя» та «Північні оповідання»
План вивчення теми (вставити файл)
Навчальні цілі
По закінченні проекту учні будуть Знати: - основні відомості з життя Джека Лондона; - особливості творчої манери письменника ; - знати сюжет твору ; - визначати елементи сюжету; - правила роботи в мережі Інтернет. Вміти: - розрізняти правила моралі в творі; - записувати окремі факти ; - наводити приклади дій героїв з твору; - робити висновки про роль взаємодопомоги в житті людини; - самостійно шукати, систематизувати, аналізувати і відбирати необхідну для вирішення навчальних задач інформацію; - орієнтуватися в інформаційних потоках, уміти виділяти головне і необхідне; - володіти навичками роботи з різними видами та джерелами інформації; - порівнювати, узагальнювати, перетворювати інформацію, користуватися нею; - працювати з програмами Microsoft Office; - застосовувати для вирішення навчальних задач інформаційні та телекомунікаційні технології; - представляти результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, блогу, презентації, публікації; - володіти культурою мовлення та презентувати результати власної діяльності з використанням комп’ютера; - прогнозувати результати реалізації вирішення проблемної ситуації; - бути комунікабельним у різних групах; - проявляти лідерство та відповідальність.
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителям поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл.
На початку роботи над проектом, необхідно провести опитування, з метою виявлення попередніх знань учнів та визначення їх навчальних потреб. Обговорити з учнями можливі Основні питання та переглянути презентацію вчителя, щоб учні ознайомилися із завданнями, які треба виконати. , починають записувати таблицю З-Х-Д (перший стовпчик). Під час роботи над проектом учні продовжують працювати із таблицею, працюють із формами оцінювання та контрольними списками. По закінченню учні проходять обов’язкове тестування, обговорюють результат.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
За тиждень до початку роботи над проектом вчитель розповідає учням, за необхідності – їх батькам, про проектну діяльність (про метод проектів, мережеві проекти) обговорює з дітьми проблеми безпеки в інтернеті , спрямував їх до спілкування й співпраці в інтернеті. Учні знайомляться з темою проекту використовуючи презентацію вчителя визначаються конкретні цілі та завдання, Проводиться мозкова атака, яка з’ясовує навчальні потреби учнів. Для з’ясування своєї ролі в проекті та розподілу завдань учням пропонується анкетування твоя участь у проектіШколярі отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту, об'єднуються в групи, складають плани проектної діяльності та розподіляють ролі: 1 група - інсценізує інтерв*ю з письменником 2 група - досліджують вчинок Білла ,учні виконують завдання з підручника, що допомагає у проектній діяльності, здійснюють пошук необхідної інформації, у тому числі в мережі Інтернет. Діти спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності. Кожна група учнів створює кінцевий продукт захищає свою роботу , рефлексує. Відбувається самооцінювання та взаємооцінювання Вчитель заздалегідь оголошує учням план впровадження діяльності в межах певної теми, розробляє мультимедійну вступну презентацію, публікує буклет, отримує необхідні дозволи, проводить з учнями бесіди та надає інструкції, щодо безпеки та етичної спільної праці, розробляє чіткі критерії оцінювання різних видів діяльності. Окремою ланкою роботи керівника проекту є систематичний перегляд робіт учнів та коментар до них з конкретними зауваженнями та пропозиціями. Кінцевим продуктом роботи роботи учнів є створена одним із них мультимедійна презентація
самооцінка учнівського проекту]
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Віктор Барліт
Фах, навчальний предмет
Вчитель світової літеатури
Навчальний заклад
Новоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівМісто\село, район, область
с. Новолатівка,Широківський район, Дніпропетровська область
Контактні дані
barlit1978 на gmail.com
Відомості про тренінг
Працюємо у другій половині дня
Дати проведення тренінгу
07.10-19.10
Місце проведення тренінгу
Новоселівська СЗШ, кабінет інформатики
Тренери
Мариненко Вадим Михайлович