Портфоліо Бабія М.Г. з теми "Вплив шкідливого програмного забезпечення на працездатність комп’ютера."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вплив шкідливого програмного забезпечення на працездатність комп’ютера.

Основний та другорядні навчальні предмети

Інформатика

Навчальна тема

Службове програмне забезпечення. Комп’ютерні віруси та антивірусні програми.

Вік учнів, клас

9 клас, 13-14 років

Стислий опис

Напочатку вивчення розділу «Службове програмне забезпечення» з інформатики пропонується розглянути тему «Комп’ютерні віруси та антивірусні програми» та здійснити навчальний проект «Вплив шкідливого програмного забезпечення на працездатність комп’ютера». Цей проект з інформатики для учнів 9 класу.Проект включає проведення масових опитувань респондентів (учні і вчителі рідної школи)та пошук інформації із різних джерел.Працюючи в групах, учні систематизують та узагальнюють інформацію щодо шкідливого впливу комп’ютерних вірусів на працездатність комп’ютера. Учні розглядають питання, як можна захистити персональний комп’ютер від комп’ютерних вірусів, а також спробують обрати найкращу програму для захисту комп’ютерів від комп’ютерних вірусів. Учні демонструють свої знання у формі блогу, вікі-статті, інформаційного бюлетеня або мультимедійної презентації.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми "Вплив шкідливого програмного забезпечення на працездатність комп’ютера"

Навчальні цілі

По закінченню роботи над проектом учні зможуть:

— Пояснювати: поняття та загальний принцип дії комп'ютерних вірусів, відмінності між вірусами та троянськими програмами, а також призначення антивірусних програм-сканерів, моніторів, ревізорів, блокувальників;

— Використовувати антивірусне програмне забезпечення для одноразового та періодичного сканування й лікування файлів і дисків;

— Представляти результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, буклету, блогу, мультимедійної презентації;

— Оцінювати знайдену в Інтернеті інформацію про програмне забезпечення, яке захищає комп'ютер від дії шкідливого програмного забезпечення;

— Збирати статистичні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати пояснення, аргументувати та робити висновки;

— Відбирати та систематизувати інформацію з різних джерел з питання шкідливого програмного забезпечення;

— Застосовувати навички письмового спілкування та збирати дані від численних осіб з допомогою інтернет-ресурсів для спілкування – електронної пошти;

— Критично та конструктивно відповідати на ідеї однолітків у ресурсах для спільної роботи – блогах;

— Здійснювати самоспрямування у своїй навчальній діяльності;

— Розуміти та усвідомлювати роль ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового у різних умовах (під час підготовки та проведення презентації результатів навчального проекту).

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації, контрольний список для вікі або контрольний список для інформаційного бюлетеня, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня (чи вікі).

Діяльність учнів

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів та батьків про метод проектів та навички 21 століття.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

1 День

Навчальна тема розпочинається із ознайомлення учнів з учительською презентацією, в якій представляється ключове запитання: Чи можуть «хворіти» комп’ютери? та оголошуються тематичні питання проекту: Яким чином шкідливе програмне забезпечення впливає на працездатність комп’ютера? Яким чином ведуть боротьбу з комп’ютерними вірусами та троянськими програмами?

З допомогою учительської презентації проводиться мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень, переконань з питання Яким чином шкідливе програмне забезпечення впливає на працездатність комп’ютера? На наступному кроці учні об’єднуються у групи. Далі з допомогою мозкового штурму учні працюють над питанням «Що я знаю про комп’ютерні віруси». Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – презентація, яка розміщується в Інтернеті і є доступною будь-кому та будь-де. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів).

1 тиждень роботи над проектом

Учні виконують наступні завдання: Ознайомлюються з поняттям «комп’ютерний вірус» в різних джерелах (підходить підручник, Інтернет, інші друковані джерела). Після цього вони:

Знаходять в Інтернеті та друкованих джерелах інформацію про: особливості завантажувальних і файлових вірусів, макровірусів, мережних вірусів, вірусів-хробаків і троянських програм,а також про відмінності між вірусами та троянськими програмами . Під час пошуку інформації в Інтернеті учні оцінюють знайдені веб-сайти, користуючись контрольними списками оцінювання сайтів, розробленими вчителем. Також вони використовують інструкцію по пошуку інформації в Інтернеті. Під час виконання дослідницьких завдань учні самостійно здійснюють самоспрямування у діяльності за допомогою розроблених вчителем підказок та нагадувань.

2 тиждень роботи над проектом

Учні здійснюють соціологічне опитування респондентів (учні старших класів, педагогічний колектив навчального закладу) за розробленими опитувальниками відповідно до теми проекту, щоб визначити рівень обізнаності людей стосовно шкідливого програмного забезпечення і шляхів захисту комп’ютерів від наслідків їх впливу.

3 тиждень роботи над проектом

Учні узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого хід, а також результати своєї роботи представлять в вибраній ними формі. Протягом усієї роботи над проектом вчитель нагадує учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей).

Завершується робота над проектом демонстрацією результатів дослідженьна загальношкільній конференції.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бабій Микола Георгійович

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики, інформатики та астрономії

Навчальний заклад

Методист РМЦ управління освіти Глибоцької РДА Чернівецької області

Місто\село, район, область

смт. Глибока

Контактні дані

nikbabii на ukr.net

Відомості про тренінг

Intel 10

Дати проведення тренінгу

11 - 15 червня 2012 року

Місце провведення тренінгу

м. Чернівці, ІППОЧО

Тренери

Кошурба Григорій Григорійович, Скрипська Ганна Володимирівна, Кадук Алла Миколаївна Шевчук Лариса Петрівна, Скрипка Ганна Володимирівна

Повернутися на початок сторінки [1]