Портфоліо Аршинової Світлани Миколаївни на тему "Лінійні рівняння з однією змінною"
Зміст
- 1 Назва проекту - «Лінійні рівняння з однією змінною»
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів (13-14 років), клас 8 клас
- 5 Навчальні цілі
- 6 Навики 21 сторіччя
- 7 Опис оцінювання
- 8 Діяльність учнів
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Назва проекту - «Лінійні рівняння з однією змінною»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
'Алгебра 8кл(для дітей з вадами слуху),історія України 5кл., історія Стародавніх віків6кл.'
Навчальна тема (як записано в програмі)
'Алгебра 8 клас (для шкіл для дітей з вадами слуху) в навчальній програмі зазначено як «Лінійні рівняння з однією змінною»'
Вік учнів (13-14 років), клас 8 клас
Стислий опис проекту
' Основними завданнями проекту «Лінійні рівняння з однією змінною»(8клас для дітей з вадами слуху) є формування умінь розв’язування рівнянь з однією змінною, поглибити, розширити й узагальнити відомості про види рівнянь та способи їх розв’язування; домогтися свідомого розуміння змісту поняття «лінійне рівняння з однією змінною» та схеми розв’язування лінійних рівнянь достатніх для вільного їх використання у вивченні математики і суміжних предметів, а також для практичних застосувань математичного знання. В поєднанні інтерактивне навчання із застосуванням презентацій дають неабияку можливість активізувати всі види навчальної діяльності: вивчення нового матеріалу, підготовка і перевірка домашнього завдання, самостійна робота, перевірочні і контрольні роботи, позакласна робота, творча робота. Адже процес організації навчання з використанням ІКТ дозволяє: зробити процес цікавим, з одного боку, за рахунок новизни і незвичності такої форми роботи для учнів, а з іншого, зробити його захоплюючим і яскравим, різноманітним за формою за рахунок використання мультимедійних можливостей сучасних комп'ютерів; ефективно вирішувати проблему наочності навчання, розширити можливості візуалізації навчального матеріалу, роблячи його більш зрозумілим і доступним для учнів; індивідуалізувати процес навчання за рахунок наявності різнорівневих завдань, за рахунок занурення і засвоєння навчального матеріалу в індивідуальному темпі, самостійно, використовуючи зручні способи сприйняття інформації; здійснювати самостійну навчально-дослідну діяльність (моделювання, метод проектів, розробка презентацій, публікацій тощо), розвиваючи тим самим у школярів творчу активність.
Під час розв’язування текстових задач учні набувають навичок змістових міркувань, вчаться використовувати математичні моделі.
Важливе завдання полягає в залученні учнів до використання лінійних рівнянь , як засобів математичного моделювання реальних процесів і явищ, розв’язування на цій основі прикладних та інших задач. У процесі вивчення даної теми посилюється роль обґрунтувань математичних тверджень, індуктивних і дедуктивних міркувань, формування різноманітних алгоритмів, що має сприяти розвитку логічного мислення і алгоритмічної культури школярів.'
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
'Учні повинні розпізнавати лінійні рівняння серед інших, наводити приклади лінійних рівнянь. Учні повинні розв’язувати лінійні рівняння з однією змінною. Учні повинні вміти застосовувати лінійні рівняння для розв’язування задач. Тема «Лінійні рівняння з однією змінною» складається з використанням інтерактивних технологій. Мета роботи активізувати відомості учнів про рівняння, вміння розв’язувати рівняння в залежності між компонентами арифметичних дій, домогтися чіткого усвідомлення мотивації вивчення теми.
Навики 21 сторіччя
Учні будуть розвивати навички критичного мислення і вміння вирішувати проблеми; комутативні навички та навички співробітництва; вміння працювати з інформацією, медіа та комп’ютерні навички; буде розвита інформаційна грамотність ІКТ, коли учні будуть оформляти кінцевий продукт; учні опанують життєвими та кар’єрними навичками, гнучкістю та пристосовуваністю коли вони працюють разом в групах, навичками ініціативи та само спрямованості; отримають навички лідерства та відповідальності при роботі в групах.
Опис оцінювання
'До початку проекту:
1. Було проведено бліц-опитуваня [[1]] учнів за допомогою тесту про вміння працювати з комп’ютерними програмами та Інтернетом (в залежності від того розподілено ролі в групі).
2. Визначення навчальних потреб учнів за допомогою Мозкової атаки.
3. Використання «Дерево рішень» для оцінювання вмінь і навиків (у формі опитувальника).
Реалізація проекту:
1. На початку проекту провести оцінювання знань за допомогою перевірочної роботи [[2]].
2. Робота з таблицею «ЗХД» [[3]].
3. Проводиться за контрольним списком групова робота над проектом.
4. Заповнення форми для оцінювання веб-сайтів.
5. Проводиться рефлексія за контрольними списками «Рефлексія» [[4]].
6. В кінці провести самостійну роботу (вміння розв’язувати лінійні рівняння).
Після закінчення проекту:
1. Провести оцінювання презентації (публікації 1, 2) за формою, вчитель повинен оцінити проекти учнів та їх переконливий виступ.
2. Провести самооцінювання роботи кожного учня в групі.
3. За допомогою форми «Оцінювання роботи групи» під час захисту робіт учні оцінять діяльність кожної з груп.'
Діяльність учнів
1 урок
Навчальна тема розпочинається з демонстрації вступної презентації [[5]] про метод проектів та ознайомлення учнів з Ключевим питанням «Для чого потрібні перестановки, відносини та рішення?» [[6]],[[7]]. Запропонувати напрямок «Чому взагалі є важливими знання про лінійні рівняння та уміння їх застосовувати?»
Провести анкетування учнів за допомогою опитувальника, роздати таблицю «ЗХД», щоб учні почали заповнювати її протігом проекту – щоб поділитися поточними резельтатами, розвязати питання, що виникли, запросити до співпраці необхідних фахівців.
2 урок
Спочатку потрібно розповісти, які ролі будуть в групі. Учні діляться на пять груп. Розподіл на групи здійснюється після опитування після обробки опитувальника:
- ті учні, які володіють навичками створення презентацій – сценаристи;
- ті учні, які володіють навичками створення публікацій – редактори;
- учні, які навчаються на достатньому та високому рівні – проектувальники;
- учні, які слабо встигають – історики;
- дослідниками будуть всі ті, хто залишився.
На початку роботи над проектом першим завданням буде пошук і систематизація інформації про досліджувані обєкти: історію виникнення рівнянь, розвитку, типи, приклади рівнянь з однією змінною,задачі, що зводятьсядо розвязання задач.
1) Дослідники(розглядають різні типи лінійних рівнянь з однією змінною, та збирають основний матеріал, що знадобиться для розв’язування рівнянь)
2) Проектувальники (розв’язують рівняння та складають алгоритми)
3) Історики (збирають відомості про історію виникнення та використання рівнянь)
4) Редактори тексту (оформлюють бюллетень)
5) Сценаристи презентації(створюють та представляють презентацію)
3 урок
Кожна група надає теоритичні матеріали (правила, алгоритми, закони) та розглядають типи рівнянь для опрацювання. Робота з таблицею «Знаю-Хочу дізнатися-Дізнався». Учитель координує роботу груп, спонукає учнів до самоспрямування у навчанні, співробітництві, відслідковує прогрес в навчанні учнів, виконує роль консультанта. Проводиться рефлексія за контрольним списком.
4урок
Кожна група надає матеріали типи рівнянь з розв’язаннями, складають схеми, алгоритми. Консультація вчителя інформатики щодо створення он-лайн опитувань, спілкування в інтернеті. Оцінювання веб-сайту. Робота з таблицею «ЗХД»
5 урок
Вчитель координує роботу груп, стає консультантом допомагає в розробці презентації та бюлетня. Проводить рольову гру для преврки знань, вмінь та нивиків учнів під час розвязування задач за допомогою лінійних рівнянь.
6 урок
Обговорення поставленої проблеми.
Самостійна роботa учнів(розвязування лінійних рівнянь). Планування та підготовка виступу під час обговорення поставленої проблеми Робота з таблицею «ЗХД».
7урок
Захист проектів (презентації або публікації)
Оцінювання:
Презентації (публікації) за допомогою форми оцінювання
Переконливий усний виступ
Діяльність кожної групи
Самооцінювання роботи кожного учня в групі
Вчитель оцінює роботу груп, робить висновки щодо проведення учнями дослідницької та практиктичної роботи та їх участі в проекті (форми для оцінювання). Виставляє оцінки.
По завершенню проекту діляться враженнями, презентованими результатами, цікавими ідеями. Учні будуть використовувати Інтернет(для збору, пошуку інформації, для обміну думками між членами однієї групи. Тому потрібно провести інструктажі по користуванню ПК, памятати про авторські права. Учитель може дати список сайтів, які учні можуть використати під час створення проекту.
План впровадження
[[8]]