Портфоліо Антошко Л.М. з теми "Нетрадиційні методи на уроках української мови та літератури"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Нетрадиційні методи на уроках української мови та літератури

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська мова, література, історія, краєзнавство

Навчальна тема

Володимир Сосюра.»Весняний сад ,квітки барвисті».Вираження пекучого болю поета,викликаного стражданнями рідного краю.Україна в образі молодої дівчини.Впевненість поета в неминучому розгромі ворожих полчищ і відродженні України.

Вік учнів, клас

7-в, 13-14років


Стислий опис

Урок –молитва ,урок-казка, урок –бізнес, урок-мандрівка, брейн-ринг, урок-турнір, рольова гра, урок-конкурс.

Я вважаю , що нестандартні і змістовні уроки є основою успіху в навчанні і вихованні національної самосвідомості учнів.Стараюсь викликати у дітей постійне бажання бути співучасником складового процесу засвоєння нового . На уроках української літератури учні пізнають красу задушевної пісні ,святість і силу молитви. Я часто даю дітям такі завдання ,коли вони мають змогу «оживити» текст твору ,створити словесну картину зображуваного . «Вживлення» в образ допомагає дитині заговорити словами героя ,наповнює голову його думками . Очі дитячі загоряються.Яка з’являється міміка ,які рухи. Живе дитина. Імпровізує. Душі засвітилися добром. Діти мають вірити в те,що не зрадники й ниці людці будуть вершити долі людей ,а лише Добро,Милосердя,Злагода запанують на теренах нашої України.


7-в клас,

Постійно пам’ятаю про те ,що художня література – це особливий вид мистецтва і тому проводжу кожен урок так , щоб він не був схожим на попередній ,щоб став для учнів своєрідною виставою , якої вони чекають з цікавістю і нетерпінням. Немає кращого художнього витвору , як Біблія. І тому у своєму досвіді роботи широко використовую різні методи при вивченні учнями прадавньої української літератури,а саме Біблії ,зокрема – Нового Заповіту . При проведенні такого уроку навчаю учнів хто такий Ісус Христос ,з якою метою Бог послав Його на землю.Учні у формі діалогу дізнаються про Спасителя ,демонструю відеофільм про Ісуса ,Його Нагірну проповідь . Учні аналізують текст ,роблять висновки ,наводятьприклади до кожного вірша .В кінцевій частині уроку роблять висновки про принципи ,які закладені Ісусом у Нагірній проповіді.Так від уроку до уроку непомітно веду своїх вихованців у безмежний ,чарівний світ прекрасного ,прилучаючи їх до добра І невтомної праці. Робота в групах, робота в парах ,індивідуальна робота ,рольова гра.

Повний план вивчення теми

[1]

Навчальні цілі

Дати учням уявлення про тематичне розмаїття приказок, прищеплювати повагу до спостережливості Вості й гострого розуму своїх предків, розвивати образнее мислення ,формувати активну життє Ву позицію ,виховувати повагу до батьків, почуття наіональної гордості. Розвивати поетичні здібності учнів.

Опис оцінювання

Упродовж виконання проекту проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських робіт та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують публікації та вікі-статті, в залежності від того, який продукт вони будуть створювати. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки. Регулярно ведеться читання блогу дослідження. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів

Спільне визначення мети уроку, робота в групах,кооперативне навчання, ситуативне моделюванннн, Ння, опрацювання дискусійних питань ,інтерв’ю,аналіз письмової роботи товариша,збирання інформації з якої-небудь теми, індивідуальна робота,діалог,спільний проект ,обговорення теми..,. Перевіряють в групах правильність завдань і виставляють бали, обдумують завдання і прово- Дять конкурсні випробування для лідерів груп, розігрують ігрові ситуації ,проводять прес-кон- Ференцію,обговорюють невеликий текст ,беруть інтерв’ю ,виконують критичний аналіз пись- Мової роботи товариша ,сформульовують підсумок уроку ,розробляють запитання до інших Учнів ,спрогнозовують шляхи розв’язання проблеми, дають відповіді на запитання вчителя, Порівнюють записи ,зроблені в класі й роблять висновки.

Відомості про автора

Антошко Любов Михайлівна, Городенківська ЗОШ №1, м .Городенка Івано –Франківська обл.

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

0.5-15.06.2012

Місце проведення тренінгу

Городенківська ЗОШ І-ІІІст.№1

Тренери

Смеречанська Оксана Іванівна