Портфоліо Анжели Басок

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"ПРОГНОЗУВАЛЬНИК ПОГОДИ"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

ФІЗИКА

Вік учнів, клас

14 років. 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект призначений для вивчення таких тем з фізики (8 клас), як атмосферний тиск, барометри. Учні шукають різні способи прогнозування погоди. Досліджують поведінку рослин та тварин при зміні атмосферного тиску. Самостійно будують барометр з підручних матеріалів та досліджують вплив погоди на атмосферний тиск.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію про медод проектів та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Крім того, учитель знайомить учнів із таблицею для самоспрямування . У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення само оцінювання. В процесі роботи над проектом учні працюють із таблицею для самоспрямування та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. Учні працюють із таблицею для самоспрямування та записують свої результати до Журналів спостережень за рахунок чого проводиться само оцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу використовуються відповідні форми оцінювання. З метою визначення само спрямування учнів використовується відповідний контрольний список. Учні використовують само оцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати Після завершення проекту вчитель проводить оцінювання учнів у проекті.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Підготовка Перед початком роботи вчитель має отримати дозвіл на використання матеріалів та про авторське право, Для отримання доступу учням до комп’ютерної мережі, треба отримати дозвіл батьків і повернути його до управління освіти з підписом одного з батьків або опікуном. Для цього вчитель має надіслати батькам такі листи. Учитель повинен пересвідчитись чи розуміють учні як атмосферний тиск впливає на погоду, чим можна виміряти атмосферний тиск, як вимірювання атмосферного тиску допомагає прогнозувати погоду. Для цього учитель демонструє власну презентацію. Учням пропонується ключове та тематичні запитання, конкретну проблему. Через використання форм із «З-Х-Д» та організаційними діаграмами визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Керівник проекту проводить опитування по питаннях Опитувальника. Учитель знайомить учнів із таблицею для само спрямування. Учні шукають у мережі Інтернет (при цьому можуть використовувати блоги та вікі-сторінки) та інших джерелах способи прогнозування погоди. Учні об’єднуються в 3 групи. Кожній групі пропонується виконати дослідження: Учні групи 1, за допомогою підручних матеріалів конструюють водяний барометр і на протязі місяця визначають атмосферний тиск, прогнозують по ньому погоду та спів ставляють свої прогнози з реальною погодою. Учні групи 2, визначають рослини-барометри, на протязі місяця слідкують за їх поведінкою та прогнозують погоду, а потім спів ставляють з реальною погодою. Учні групи 3 визначають тварини-барометри, на протязі місяця слідкують за їх поведінкою та прогнозують погоду, а потім спів ставляють з реальною погодою. Результати вносяться до журналів дослідження. Учні проводять само оцінювання використовуючи контрольні списки дослідження та блогу. Учні розміщають у блозі результати свого дослідження із рекомендацією своїм друзям повторити дослідження та розмістити у коментарях свої результати, порівнюючи їх із отриманими. Аналізують нові дані, отримані іншими учнями, які повторили експеримент. Аналізують розбіжності у даних. Результати також вносяться до журналів дослідження. Учні проводять само оцінювання використовуючи контрольні списки дослідження та блогу. На основі зведених даних учні, використовуючи інструкцію, створюють публікацію, яка містить узагальнені результати дослідження. Результати вносяться до журналів дослідження. Учитель проводять оцінювання результатів роботи над проектом використовуючи форми оцінювання дослідження та блогу, публікації. На протязі роботи над проектом учні отримують підтримку засобами учительської презентації, яка використовується як засіб для фасилітації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

АНЖЕЛА БАСОК

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики та математики

Навчальний заклад

СЗШ №1 м.Хмільник

Місто\село, район, область

Вінницька обл. м.Хмільник

Контактні дані

Тел

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.08.2013-16.08.2013

Місце проведення тренінгу

Вінницький обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників

Тренери

Пойда С.А., Матохнюк Л.О.