Портфоліо Андріїв Емілії Пилипівни на тему "Київська Русь наприкінці Х у першій половині ХІ ст."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Київська Русь наприкінці Х - у першій половині ХІ ст.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України

Навчальна тема (як записано в програмі)

Київська Русь наприкінці Х у першій половині ХІ ст.

Вік учнів, клас

13 років

Стислий опис

Учні слухають пояснення вчителя, визначають питання, на які вони хотіли б отримати відповідь та питання для порівняння діяльності князів в Т таблиці, читають текст підручника і поступово заповнюють ЗХЯД та Т таблиці.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Навчити учнів:

-аналізувати внутрішню та зовнішню політику князів Володимира Великого та Ярослава Мудрого, історичні факти та події та оцінювати їх значення;

-самостійно працювати з текстом;

-характеризувати особливості політичного і соціального устрою Київської Русі;

-працювати з історичними джерелами;

-висловлювати та доводити власну думку

-узагальнювати та систематизувати вивчений матеріал.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи вчитель знайомить дітей з безпекою роботи в інтернеті та збирає дозволи батьків. На початку роботи проводиться фронтальне опитування учнів за попередньо складеною формою. Потім консультує учнів з нової теми шляхом спілкування у процесі якого учні ставлять запитання до теми та записують їх у таблицю ЗХЯД і складають груповий план вивчення нової теми, за яким будуть заповнювати Т таблицю. Впродовж роботи над проектом вчитель консультує учнів та корегує їх записи в Т таблиці. Наприкінці роботи учні демонструють результати роботи в Т таблиці та таблиці ЗХЯД. Проводиться фронтальне опитування з вивченої теми за опитальником. Учні завершують роботу в таблиці ЗХЯД та проводиться оцінювання їх діяльності.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На початку проекту вчитель здійснюєпрезентацію до матеріалу, фасилітацію роботи дітей та розповідає учням про метод проекту. На 1-му уроці вивчається діяльність Володимира Великого. Учні шляхом мозкової атаки визначають значення правління князів Олега, Ігора, Ольги та Святослава. Потім шляхом евристичної бесіди діти визначають причину міжусобних війн за київський престол та починають працювати над ЗХЯД таблицею. Використовуючи інтернет створюють історичну довідку про Володимира Великого. Вчитель ділить учнів на 4 групи, кожній з яких дає завдання.Результат їх роботи заноситься в таблицю “Внутрішня і зовнішня політика Володимира Великого”. На 2-му уроці вивчається діяльність Ярослава Мудрого. Вчитель опитує учнів шляхом використання опитальника. Пропонує їм визначити питання , на які вони прагнуть отримати відповідь. Ці питання учні заносять в таблицю ЗХЯД. Шляхом використання інтернету вони готують історичну довідку про Володимира Великого. Вчитель ділить учнів на групи та дає завдання. Діти працюють з підручником. Результат їх роботи заноситься в таблицю “Внутрішня та зовнішня політика Ярослава Мудрого”. На 3-му уроці учні вивчають тему “Політичний та соціальний розвиток Київської Русі. Розвиток господарства”. На початку уроку проводиться опитування. Потім консультація вчителя. Учні працюють з підручником та складають схему “Політичний устрій Київської Русі”. Учні працюють з документом (Руська правда) та визначають соціальну структуру Київської Русі. Потім вчитель об'єднує дітей у 8 груп, кожна з яких отримує інформаційну картку чи ілюстрацію та завдання до неї. Виконавши їх, за допомогою прес методу учні висловлюють свої думки щодо запитання: який вид господарства становив основу економіки на Русі?. Узагальнення і систематизація знань проводиться методом дерева рішень. На 4-му уроці учні вивчають культуру Київської Русі в кін. Х на першій половині ХІ ст. На початку уроку вчитель активізує знання учнів за допомогою завдання та запитань, відповіді на які учні мають дати протягом уроку. Потім вчитель об'єднує дітей у чотири групи , кожна з яких досліджує певне питання теми. Наприкінці уроку вчитель підбиває підсумки і пропонує учням узагальнити матеріал. Нв 5-му уроці діти узагальнюють знання з теми ”Київська Русь наприкінці Х – у першій половині ХІ ст.”, презентують свої вікі статті. Учні відповідають на запитання історичного диктанту (2 варіанти), відповідають на запитання евристичної бесіди та заповнюють Т таблицю. На 6-му уроці відбувається тематичне оцінювання.

вікі стаття учня з теми "Київська Русь наприкінці Х у першій половині ХІ ст."

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Андріїв Емілія Пилипівна

Фах, навчальний предмет

вчитель історії, історія

Навчальний заклад

Калуська ЗОШ І - ІІІ ст. № 3

Місто\село, район, область

м. Калуш

Контактні дані

0347223944

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

14 - 23 серпня 2012 р.

Місце провведення тренінгу

ЗОШ і - ІІІ ст. № 3

Тренери

Кирилович Андрій Георгієвич