Портфоліо Андрєєвої Валентини

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Калина - одвічний символ України

Буклет для учнів

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Буклет для батьків

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Буклет для адміністрації

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українське читання, українська мова, природознавство, трудове навчання, образотворче мистецтво, інформатика

Вік учнів, клас

9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект на тему «Калина – одвічний символ України» пропоную для учнів 4 класу. Мета даного проекту: збагатити учнів відомостями про калину і донести до них її символічний зміст, дізнатися як використовують калину; формувати в учнів життєві компетентності і навички пошукової діяльності; уміння досліджувати матеріали, спостерігати за рослинами, фіксувати результати. Розвивати пізнавальні інтереси до вивчення традицій українського народу; удосконалювати вміння працювати з додатковою літературою. Виховувати у дітей почуття любові до рідної землі, її культури, побуту, символів і звичаїв.

Учні створюють презентацію по навчальному проекту для того, щоб навчитися виступати перед аудиторією , коротко формулювати свою думку, структурувати свою доповідь, використовувати різні мультимедійні засоби. Вони вчаться спілкуватися з іншими школярами, набувають вмінь збирати та обробляти інформацію за допомогою баз даних, використовуючи форми опитування, засобів електронних комунікацій, набувають і використовують знання відповідного етикету спілкування, вчаться посилатися на використані джерела інформації. Підсумком роботи над проектом буде презентація, фотоколаж та створена ними Wiki-сторінка.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Вхідне оцінювання передбачає актуалізацію опорних знань учнів, і оцінку на цьому етапі отримує вся група від eчителя. Проміжне оцінювання має за мету насамперед проконтролювати, чи вірно уявляють учні мету та хід виконання проекту. На цьому етапі учні оцінюють роботу один одного. Вихідне оцінювання повинно перш за все виявити рівень подачі та оформлення результатів дослідження, тобто оцінюється насамперед презентація. Для оцінювання використовується оціночний лист з чітко прописаними критеріями та балами.

На початку проекту учні заповнюють таблицю З-Х-Д (Знаємо, Хочемо дізнатися, Дізналися) у формі спільного доступу на Google.

Вхідне тестування Впродовж роботи над проектом проводиться мозковий штурм за принципом каруселі. Групи, що беруть участь в мозковому штурмі, заповнюють документ спільного доступу.

Моніторингове оцінювання Наприкінці роботи над проектом учні заповнюють оціночний лист роботи над презентацією результатів дослідження у проекті (документ Word)

Вихідне оцінювання Перед початком проекту вчитель готує такі дидактичні матеріали: Вхідне оцінювання (таблиця "Знаємо - Хочемо знати - Дізнаємося") Форма для мозкового штурму та моніторингового оцінювання Шаблон он-лайн презентації для оформлення результатів дослідження У ході проекту учні досліджують властивості калини, її символічний зміст, знайомляться з традиціями та звичаями, пов’язаними з калиною. На початку проекту з’ясовуємо навчальні потреби учнів шляхом заповнення форми спільного доступу «ЗХД – знаємо – Хочемо знати - Дізналися». Учні знайомляться з вступною презентацією вчителя. Для пошуку відповіді на ключове питання проводиться мозковий штурм серед трьох груп учнів методом каруселі (тобто кожна група визначає у сусідів найкращі ідеї). Таким чином проводиться формуюче оцінювання. За результатами мозкового штурму кожна група перевіряє дві свої найкращі гіпотези, підтверджуючи або спростовуючи їх, використовуючи при цьому ресурси Інтернету. Результати дослідження група викладає у он-лайн презентації, шаблон якої викладений заздалегідь вчителем. Два-три обдарованих учні в цей час готують фотоколаж, в якому викладають властивості і застосування калини в житті людей. Під час захисту проекту кожна група представляє та захищає свою частину роботи в спільній презентації. Підсумок роботи над проектом викладається на Вікі-сторінці учнів:Вікі сторінка учнів у проекті «Калина - одвічний символ України»

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Проект на тему «Калина – одвічний символ України» пропоную для учнів 4 класу з декількох предметів шкільного курсу: українського читання, української мови, природознавства, образотворчого мистецтва, трудового навчання, інформатики. Мета: дослідити символічний зміст калини, її властивості та застосування. Діяльність учнів буде організовано за методом проекту. Вчитель готує такі дидактичні матерали:

Вхідні матеріали

Моніторингове оцінювання

Вихідні матеріали

На початку роботи пропоную учням переглянути презентацію вчителя. Учні ознайомлюються з вчительською презентацією, отримують завдання. Діти отримують завдання: з’ясувати які властивості має калина, де її застосовують і які є традиції та звичаї, пов’язані з калиною. Учні розподіляються на три групи: дослідники, шукачі знань, літератори. Кожна група отримує індивідуальне завдання. Група «Дослідники» досліджує види, розміри та зовнішній вигляд рослини. Група «Шукачі знань» шукають цікаву інформацію про калину, добирають малюнки та фотографії. Група «Літератори» збирають зразки усної народної творчості та літератури, складають сласні твори. Учні, добирають інформацію з підручників та з інших друкованих джерел, досліджують поставлену проблему, перевіряють висунуте припущення, ознайомлюються з текстовим виробництвом, планують, навчаються працювати в програмі і створювати різну друковану продукцію Учні створюють презентацію учня з даної теми для того, щоб навчитися виступати перед аудиторією, коротко формулювати свою думку, структурувати свою доповідь, використовувати різні мультимедійні засоби і можливості в презентації, щоб навчитися стисло і зручно інтерпретувати результати досліджень. Двоє сильних учнів створюють фотоколаж для того, щоб навчитися аргументовано доводити власну думку, навчитися правильно використовувати цитування та посилання на друковані та Інтернет-видання, вчаться ілюструвати ідеї, думки зображеннями, малюнками. Підсумком роботи учнів над проектом буде Вікі сторінка учнів у проекті «Калина - одвічний символ України»

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Валентина Андрєєва


Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів,


Навчальний заклад

Ордо-Василівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с Ордо-Василівка, Софіївський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

andreevavalja82@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13-25 травня 2013рік

Місце проведення тренінгу

с Ордо-Василівка, Софіївського району, Дніпропетросської області, Ордо-Василівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Тренери

Світлана Вікторівна Клименко