Портфоліо Ільютіної Наталії Анатоліївни з теми "Подорож до Британії(віртуальна)"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Подорож до Британії(віртуальна)
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Англійська мова,інформатика
Вік учнів, клас
10-11 років, 4 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект направлений на поглиблення та розширення знань учнів 4 класу в темі «Свята и традиции». Матеріали для проекту готуються в позаурочний час та вдома. Використовуючи набуті знання,створюють свій продукт – документ Word (екскурсійний проспект в електронному та паперовому вигляді), під час демонстрації усно обговорюють результати проекта. Доказують важливість вміння користуватись інформаційними технологіями в реальному житті і в майбутньому.Для виконання проекту учні об’єднуються в малі групи, розподіляють ролі (прислухаючись до порад вчителя):спікер-єксперт, картограф, статистичний працівник, вчений-проектант,працівник культури
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
1.Визначення навчальних потреб: на початку першого урока проводиться оцінка первинного досвіту учнів з теми,пробудження їх інтересу та мотивація за допомогою презентації вчителя, аукціон знань.Форму З_Х_Д(Знаю, Хочу дізнатись, Дізнався) учні заповнюють під час вступної бесіди і презентації вчителя. Вчитель демонструє буклет, знайомить учнів з методом проекту. Учні об’єднуються в групи для виконання досліджень та пошуку відповідей на проблемні питання 2.Розвиток самостійності і взаємодії:учні заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, вчитель надає приклад роботи над планом проекту. впродовж проекту використовують контрольні списки і рефлексію 3.Моніторинг прогресу: вчитель проводить індивідуальні консультації в ході проекту, використовує нагадування і підказки. В ході проекту учні заповнюють контрольні списки планування проекту,контрольні списки оцінювання, які надаються учням на початку проектної діяльності. 4.Перевірка розуміння:з кожною групою проводяться індивідуальні бесіди: учні відповідають на запитання вчителя, зв’язані з завданням групи і роллю учня в групі, вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні Интернет-ресурси. Вчитель веде контрольний лист роботи учня в групі 5.Докази розуміння і вміння: Демонстрація екскурсійного проспекту і оцінювання згідно з критеріями оцінювання презентації В кінці уроку учитель проводить рефлексію (Рефлексія після проекту)
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Державні освітні стандарти Розвивати ключові компетентності: інформаційно-комунікаційну та загальнокультурну. Формувати вміння будувати і використовувати інформаційні моделі, виконувати формалізоване описання об’єкта. Знати правила створення електронних документів. Уміти включати до тексту документа графічні та інші інформаційні об’єкти, виконувати колективну роботу над документом. Уміти користуватись сервісами локальних і глобальної комп’ютерної мережі. Навчальні програми Вміти використовувати стильове оформлення документа, імпортувати зображення в текстовий документ, створювати в текстовому документі таблиці довільного рівня складності, імпортувати зображення та настроювати їхні властивості, настроювати параметри сторінок та створювати колонтитули, роздруковувати документ на принтері. На першому уроці Вчитель: знайомить учнів з темою проекта «Віртуальна подорож в…»,методом проектів,ключовим питанням,тематичними питаннями, демонструючи презентацію(презентація вчителя), і тими учбовими завданнями згідно навчальної програми, які будуть виконувати учні; для актуалізації теоретичних знань проводить аукціон знань з теорії теми «Подорож до Британії» Учні:приймають участь в аукціоні, будують і починають заповнювати таблицю З-Х-Д Вчитель: пропонує учням для виконання проекту об’єднатись в малі групи Учні: об’єднуються в малі групи(пари) за взаємною згодою або по запропонованій вчителем методиці (візитівка)
Розподіляють ролі прислуховуючись до рекомендацій вчителя: спікер-єксперт, картограф, статистичний працівник,мистецтвознавець,історик, фотограф.
Рекомендації вчителя:спікер-експерт: допомагає членам малих груп виконувати свою частину завдання,керує обговоренням питань в групах, разом аналізують і узагальнюють результати проекту, наприкінці виконання проекту представляє роботу своєї групи
картограф: докладно вивчає маршрут віртуальної подорожі, використовуючи інтернет- ресурси, готує карту;
історики та мистецтвознавці розробляють екскурсійні маршрути по місту: які музеї, театр, пам’ятки історії та інші цікаві місця потрібно відвідати; готують відповідну інформацію статистичний працівник: виконує розрахунки витрат за екскурсії, проживання, харчування, проїзд і оформлює результати у вигляді таблиць; фотограф: готує фотозвіт про подорож. Вчитель: пояснює, що паралельно з вивченням теми учні готують необхідний матеріал до проекта ( це відбувається в позаурочний час і вдома) Тема вивчається впродовж 8 годин. В цей час відбуваються періодичні консультації з вчителем по питанням, які виникають в процесі роботи над проектом. Вчитель спостерігає, направляє роботу в групах,проводить моніторинг прогресу На заключному уроці: Учні:створюють загальний текстовий документ – екскурсійний проспект, який об’єднує результати роботи в малих групах, обговорюють ключове та тематичні питання.Спікер: демонструє екскурсійний проект всім учням,під час презентації проекта всі разом з учителем аналізують виконану роботу, обговорюють відповіді на поставлені тематичні та ключове питання. Відбувається оцінювання проекту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Наталія, Ільютіна
Фах, навчальний предмет
Вчитель, англійська мова
Навчальний заклад
МНВК №49 "Надія"
Місто\село, район, область
Макіївка, Гірницький, Донецька
Контактні дані
Відомості про тренінг
Подорож до Британії(віртуальна)
Дати проведення тренінгу
квітень, 2014
Місце проведення тренінгу
МНВК №49 "Надія"
Тренери
Козубенко Олена Іванівна