Портфоліо Іващенко Оксаны В'ячеславівни з теми "Т.Г. Шевченко"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Т.Г.Шевченко
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література. Історія України.
Вік учнів, клас
9кл.14-15років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект з предмету «Українська література», відноситься до розділу «Творчість Т.Г.Шевченка», 9 клас. Тема, що розглядається «Життя та творчість письменника». В ході виконання проекту учні вивчать життя та творчість Т.Г.Шевченка (здійснюють пошук інформації у довідниках, підручниках, мережі Інтернет), розглядають його твори та аналізують їх. Кінцевим продуктом діяльності будуть презентації різних груп, за темою проекту.
План вивчення теми (вставити файл)
План вивчення теми (клацніть, будь ласка)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку виконування проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення іх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму. Форму З-Х-Д та організаційну діаграму з приводу ролі та значення світового рівня творчості великого Кобзаря, значення саме інтимної лірики поета у сучасному житті учні заповнюють під час вступної презентації вчителя. За допомогою даної презентації учні поділяються на групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання іх проектної діяльності. В ході роботи над проектом учні заповнюють листи прогресу роботи над проектом, відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси. Для кожної групи створюється блог для рефлексії. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Контрольні списки оцінювання надаються учнів на початку проектної діяльності, форми оцінювання використовуються всередині проекту. Проводяться консультації, під час яких використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Допомога учням у плануванні проекту Форма самооцінювання учнівського блогу Форма оцінювання співробітництва Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція, де учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Оцінка отриманих портфоліо проктів та продукту проектної діяльності. По закінченню проекту проводиться конференція-презентація проектів учнів, взаємооцінювання та рефлексія. Контрольний список для самооцінювання презентацій
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
На першому етапі виконання проекту буде представлена презентація підготована вчителем для визначення навчальних потреб учнів: 1. Постановка основних питань(ключових та тематичних) 2. заповнення ЗХД 3. об’єднання учнів у групи за бажанням та завдання над якими вони будуть працювати. Вчитель пропонує шаблони виконання презентації. Також на цьому етапі кожен учень знайомиться з правилами користування комп’ютером, з поняттям авторського права. Вчитель дає список використаних джерел , контрольний список для оцінки презентацій, памятку «Що таке команда і як ефективно в ній працювати». На наступному етапі учні готують збірку ілюстрацій на окрему тематичну тему, шукають інформацію за кожною ілюстрацією, замість письмового опитування – усне, кожен учень, який має проблеми у навчання закріплюється за одною з груп, де його діяльність корегує голова групи. Голова групі розподіляє обов’язки за кожним членом групи, допомагає в підготовці презентації роботи групи, вносить свої коментарі під час оцінювання та підготовки результатів роботи. Під час виконання проекту учні спілкуються за допомогою електронної пошти, як з учасниками своєї групи так і можуть звернутися за консультацією до вчителя, на блозі можуть переглянути етапи роботи інших груп. В ході своєї діяльності учні всіх груп активно використовують Інтернет тестування, анкетування та опитування за допомогою чатів та миттєвих повідомлень; збір інформації по темі з Інтернет джерел, використання середовища Microsoft Office. Заключний етап. Учні представляють свій проект учнівська презентація. учнівська презентація. Проходить заключний етап оцінювання роботи, на якому використовуємо звіт, аналіз виконаної роботи, суть яких полягає в аналізі та власне оцінці проведеної роботи.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Іващенко Оксана В'чеславівна
Фах, навчальний предмет
вчитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Макіївський навчально – виховний комплекс № 49 «Надія»
Місто\село, район, область
М. Макіївка
Контактні дані
Макіївський навчально – виховний комплекс № 49 «Надія»
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
01.04.2013 - 06.04.2013
Місце проведення тренінгу
Макіївський навчально – виховний комплекс № 49 «Надія»
Тренери
Козубенко О.І.