Портфоліо Іванченко Наталії Миколаївни з теми "Твори О.Кобилянської - модель раннього українського модернізму"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Твори О.Кобилянської – модель раннього українського модернізму

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, мова, інформатика

Вік учнів, клас

10 клас, 15-16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект розроблений для учнів 10 класу з навчального предмету українська література для теми «Ольга Кобилянська. Повість «Земля», на вивчення якої програмою передбачено 4 години. Робота над проектом передбачає добір учнями інформації та ілюстративного матеріалу до вказаної теми, словникову роботу(фемінізм, емансипація), роботу з теорії літератури(модернізм, його ознаки), дослідження проблематики повісті «Земля», психологізму та символізму твору як основних характеристик творчості письменниці,учнівські висновки до опрацьованого матеріалу. Працюватимуть 3 групи: літературознавці, літературні критики, дослідники-аналітики. Учнями буде створено презентацію, блог та вікі-статтю, які відображатимуть результати дослідження.

План вивчення теми (вставити файл)

[1]Завантажити план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком роботи пропоную розглянути правила самооцінювання(Завантажити самооцінювання1)( самооцінювання 2) , щоб змотивувати свою діяльність під час роботи,потім – заповнити таблицю ЗХД(Завантажити таблицю) ,щоб визначити рівень відомої інформації, очінувані результати. До цієї таблиці учні звертатимуться упродовж роботи над проектом. Після представлення презентації буде здійснено вчительське диференційоване оцінювання за критеріями дизайнерського ефекту та змістової наповнюваності(Оцінювання презентації). Перегляд створеного блогу буде оцінено відповідно до реалізації мети створення, цікавості і достовірності матеріалів, граматичного оформлення(Оцінювання блогу). Вікі-стаття оцінюватиметься за критеріями: висвітлення проблеми, правильність запропонованої гіпотези, чіткість, конкретність висновків(Оцінювання вікі-статті). Наприкінці вивчення теми учні виконають підсумкове оцінювання вивченої теми у вигляді комбінованих тестових запитань(Онлайн-опитувальник)(Тест-контроль за творчістю О. Кобилянської).

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом учитель пропонує увазі учнів буклет"Проекти - школа життя" із методичною інформацією щодо методу проектів, їх результативності на уроках української словесності. Поставлену мету , ключове та тематичні запитання учитель представляє у вигляді власної презентації(Презентація теми проекту) [2]. Окрім цього вчитель перед початком роботи пропонує учням почати заповнювати таблицю ЗХД, визначає позаурочні години для можливості учнями отримання додаткових консультацій чи корекцію напрямку роботи та представлення результату. Також пропонує ознайомитися з плануванням роботи над проектом(Завантажити план роботи над проектом) та планом його впровадження(План впровадження) Рекомендує об’єднатися учням у групи, враховуючи їхнє бажання по 3-6 учнів, таким чином групи є гетерогенні, колективно розглядають рекомендації для групової діяльності(Для роботи в групі). Учитель ставить завдання учням ознайомитись із Законом про авторське право(Тест про авторське право) та пригадати правила роботи за комп'ютером(Інструкція роботи з комп'ютером). Учнів поділено на три групи. Перша група - літературознавці - створює мультимедійну презентацію про оповідання, новели, повісті О.Кобилянської, головними героями яких є типи нових жінок-феміністок(Учнівська презентація). Друга група – літературні критики - створює блог про порушені проблеми повісті «Земля», як вони ілюструють особливості літературного напряму(Блог літературних критиків), а третя група - дослідники-аналітики створює на вікі-сторінці вікі-статтю, в якій розкриває особливості психологізму і символізму повісті «Земля». Презентація виконаного проекту буде відображена як: презентація, вікі-стаття, блог. Для того, щоб робота над проектом була ефективною, вчителю потрібно визначити орієнтовний час роботи над проектом відповідно до завдання і розподілити його стосовно побажань, психологічних, вікових та інших особливостей дитини. Вчитель попередньо з'ясовує у батьків зайнятість дитини в позаурочний час (гуртки, факультативи і ін.) на час проекту для визначення її ролі та можливостей. А також можливість батьками надати дитині консультацію чи допомогу. Вчитель пропонує учням обрати форму для представлення своєї діяльності у проекті: презентація, блог (учням пропонується пам’ятка-список для роботи з блогом(Пам'ятка для роботи з блогом)) чи вікі-сторінка, куди вносять свої міркування, радяться з членами своєї групи чи, при потребі, із вчителем щодо подальшої роботи. Після завершення роботи над проектом учні працюють над оцінкою своєї діяльності (Самооцінка спільної роботи 1, Самооцінка спільної роботи 2) та виконують тест-контроль за творчістю О.Кобилянської.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Іванченко Наталія Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Українська мова та література

Навчальний заклад

Седнівська ЗШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с.Седнівка Устинівський р-н Кіровоградська обл.

Контактні дані

(0522)239-2-11-40

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13-31 січня 2014

Місце проведення тренінгу

КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» м.Кіровоград

Тренери

Буртовий Сергій Вікторович, Голодюк Лариса Степанівна