Портфоліо Іванової Тамари. Дружба - цінний дар

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

Дружба - цінний дар

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Етика, література, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

З чого починається дружба

Вік учнів, клас

10років, 5 клас

Стислий опис проекту

Проект проводиться в 5 класі в рамках теми «З чого починається дружба». Учні будуть з’ясовувати, що таке дружба, якості друга, правила товаришування. Для цього вони будуть виконувати опитування різних груп людей, працювати з словниками, шукати відповіді в творах мистецтва та творах своїх товаришів. В результаті отримають Вікі-статтю «Який він справжній друг», де буде розміщений список основних якостей друга та правила товаришування. Додатково будуть створені емблеми дружби та фото-виставка «Ми друзі»

Повний План вивчення теми

План

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Після виконання проекту учні будуть:

 • пояснювати важливість дружби.
 • Обґрунтовувати необхідні умови дружніх стосунків.
 • Наводииь приклади дружби та вміння дружити
 • оцінювати чесноти друзів
 • Знати і розуміти основні моральні норми товаришування
 • виділяти головне в тексті, творі
 • обґрунтовувати свою думку, критикувати погляди інших, робити висновки.
 • відповідально ставитися до авторського права
 • критично оцінювати веб-ресурси та ефективно шукати корисні відомості та дані;
 • формувати і представляти в групі свої ідеї
 • прислухатися до думки інших, приймати компромісне рішення
 • використовувати різні види спілкування (служби миттєвих повідомлень, електронна пошта)
 • аналізувати висловлення та синтезувати нове висловлення
 • оцінювати свою і чужу діяльність в групі

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Перш ніж учні почнуть вивчати тему, необхідно активізувати знання, які у них вже є. Заповнюючи графічну карту «асоціатівній кущ» про дружбу, з'ясовують, що вони вже знають, що попереду ще дізнатися. Для себе кожен заповнює таблицю З-Х-Д. Учні використовують перевірочний лист проекту для розуміння того, де вони знаходяться в проекті і куди вони рухаються, а так само для оцінювання прогресу в роботі з різними компонентами проекту. Вони кілька разів звертаються до контрольного листа, щоб відслідковувати своє просування і перевіряти дати виконання завдань. У журналі спостереженьвчитель відзначає цікаві факти, який помітив в процесі роботи над проектом. Це допоможе вчителю оцінити участь кожного учня в роботі групи. Перед виконанням роботи учні знайомляться з контрольним список самооцінюювання блогу , Вікі, … Заповнюючи форми оцінювання блогу презентації, публікації, вікі-статті, учні аналізують роботу інших і свою, і зберігають увагу на цілях навчання. Після навчання, учні закінчують свої З-Х-Д таблиці В кінці проекту проводиться рефлексія в групі та індивідуальна рефлексія, оцінка роботи групита роботи в групі

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед проектом: Вчитель (помічник) реєструє на Вікі учасника(для всіх) створює Вікі-сторінку Ми працюємо в проекті "Дружба - цінний дар 07-14.12.2011 (для фасилітації і потім для відображення результатів всього класу), створює єдиний аккаунт для класу та висилає адресу сторінки,та на сайті школи дає об’яву про початок проекту. Учні на українській літературі пишуть есе – «Розповім випадок про свого друга» Знайомить учнів з методом проектів Ivanova buklt 1 0712.jpgIvanova buklt 2 0712.jpg

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням:Що найцінніше для мене? Учні думають самостійно про запитання, а потім обговорюються їх відповіді. Далі оголошуються тематичні питання і методом мозкового штурму знаходяться напрямки діяльності. Для цього учні переглядають презентацію вчителя. В цей час з’ясовують, що вони знають про дружбу. Заповнюють таблицю З-Х-Д.

Учні об’єднуються в групи.(5 груп) Складають план роботи(допомогає документ Планування роботи групи

Науковці: 1 урок 1. Знаходять означення дружби в словнику. Заносять його в спільний документ 2. З декількох означень вибирають найбільш зрозуміле і складають словничок термінів, які зв’язані з цим поняттям 3. Для спілкування використовують Гугл-документ 4. * з декількох означень дружби виділяють головне і спільне і роблять своє визначення дружби (разом створюють спільний документ).

Статистики: 1 урок Складають опитувальник (допоможе завдання, в якому треба буде вибрати запитання для опитувальника із запропонованих) . за інструкцією створюють електронний опитувальник. Посилають його з допомогою електронної пошти всім учням. Адресу опитувальника можна розмістити на Вікі-сторінцці проекту, щоб бажаючі також пройшли опитування. Доступ до файлу результатів дається всм членам групи, для занесення даних, отриманих при виконанні

д/з Опитують учнів класу, батьків, що не мають інтернету, що таке дружба, яким повинен бути друг, Опрацьовують результати, будують діаграми, роблять висновки для двох напрямків (дорослі і діти) визначають яким повинен бути друг.

Мистецтвознавці: 1 урок Отримують інструкції для пошуку та контрольні списки для оцінки сайтів, знайомляться з авторським правом та правилами безпеки і Інтернет Підбирають прислів’я, пісні про дружбу. Результати поміщають в спільний документ інструкція, як працювати і адреса документа буде знаходитися на Вікі-сторінці проекту Виділяють головне, визначають яким повинен бути друг.

Критики: 1 урок Учні отримують контрольні списки для оцінювання учнівських робіт (блогу, презентації, вікі-сторінки, …) з творів, які були написані раніше створюють якийсь продукт (буклет, брошуру, блог…) аналізують ситуації, описані в цих творах, роблять висновки: Який повинен бути друг? Результат розміщають там же.

Моралісти: Які правила товаришування? 1 урок шукають в Інтернеті правила товаришування на різних сайтах. Вибирають ті пункти, які, на їх думку, підходять для них. Результат обговорюють в групі і компонують свій варіант правил.

2 урок: Учні отримують контрольні списки для оцінювання учнівських робіт (блогу, презентації, вікі-сторінки, …) Створюють звіт Всі групи демонструють свої роботи. Виконують взаємооцінювання.

Групи які, займалися другим питанням на Вікі сторінці проекту разом записують і дописують всі риси, щоб не повторювались.

Дві інші, поміщають свої результати (посилання) на Вікі сторінку.

Учні обговорюють результати роботи, відповідають на Основні питання.

д/з Створюють фотовиставку «Ми – друзі» та складають емблему дружби в будь-якій формі (пісня, вірш, малюнок,...)


учнівський блог групи Статистики

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Іванова Тамара Іванівна

Фах, навчальний предмет

інформатика

Навчальний заклад

Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів "Світоч"

Місто\село, район, область

м.Дніпрорудне, Василівський район, Запорізька область

Контактні дані

E-mail: complex_2_ на rambler.ru

Skype: ivanova_ti

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02-07.12.2011

Місце провведення тренінгу

м.Київ

Тренери

Морзе Наталія Вікторівна, Дементієвська Ніна Петрівна