Портфоліо Іванової Наталії "Любов врятує світ"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«ЛЮБОВ ВРЯТУЄ СВІТ»

Вік учнів, клас

ІІ курс ПТНЗ

Стислий опис проекту

Проект розроблений для учнів ПТНЗ (ІІ курс) з предмету «Українська література». Під час виконання проекту учні досліджуватимуть лірику Ліни Василівни Костенко в аспекті виявлення любові поетеси до історії, до творчості, до природи, до людини. Свої враження від поезії ліцеїсти висвітлюватимуть у власно створених блогах, а по закінченні вивчення зможуть вияснити для себе, що ж таке любов для кожного з них, як здатна людина демонструвати її, які об’єкти любові можуть бути перед кожним з нас і висловлять свої думки у публіцистичній статті.

План вивчення теми

ПЛАН ПРОЕКТУ

Оцінювання

На початку проекту проводиться актуалізація вивченого за допомогою таблиці "ЗХД" і діаграми, яку учні мають доповнити. За допомогою цих інструментів можна визначити подальші навчальні потреби і можливості учнів. В подальшому, коли учні створять свій блог, за допомогою контрольного списку і форми оцінювання блогу, та заповненням шаблону самоспрямування учні зможуть самостійно оцінювати свої досягнення, отримувати оцінки з боку одногрупників, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свої наробки. Такою ж формою оцінювання послуговується вчитель при оцінюванні учнівської роботи.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

При проведенні дослідження учні ознайомлюються з циклами творчості Ліни Костенко, обирають одну з провідних лексем у її творчості, досліджують її і в результаті пишуть творчу роботу (публіцистичну статтю). На початку проекту для ознайомлення з новим «методом проекту» було створено буклет.

Svaluavaivanova1.jpg Svalavaivanova2.jpg

Спрямування учнів здійснювалося за допомогою вступної презентації, створеної вчителем. Далі підлітки проходять вступне оцінювання за таблицями ЗХД і за допомогою діаграми. Для ознайомлення учнів із використанням авторських прав вчитель надає їм зразок листа-прохання. Діти ознайомлюються і обговорюють тему, мету та завдання проекту, висловлюють свою думку і знання в Опитувальнику, складають план дій, об’єднуються в групи: «Літературні критики», «Любителі поезії» і «Журналісти». Дослідники створюють блог, в якому описуютьодну з лексем, які найчастіше фігурують у чотирьох тематичних розділах «ПАМ’ЯТЬ», «ТВОРЧІСТЬ», «КОХАННЯ» і «ПРИРОДА». Для успішного створення блогу викладач попередньо надає учням Контрольний список блогу і Форму оцінювання блогу. В ході роботи для фасилітації учням надається Форма самоспрямуванняі Документ фасилітації.

Svalivan3.jpg

Ліцеїсти захищають свій проект, презентуючи кінцевий результат своєї роботи – викладену в блогі публіцистичну статтю.

Відомості про автора

Іванова Наталія Олександрівна

Викладач, українська мова і література

Свалявський професійний будівельний ліцей

Закарпатська область, місто Свалява

nata.leniolgmail.com

Відомості про тренінг

09-11 та 15-17 січня 2014 року

Свалявський професійний будівельний ліцей

Мушніков Олександр Валерійович