Портфоліо Іванової Дарії Володимирівни для учнів 7 класу з трудового навчання за темою:"Технологія української народної вишивки"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Коріння роду - коріння народу"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання - основний

Інформатика, українська література, історія України - другорядні

Навчальні цілі

Під час роботи над проектом

  • Учні ознайомляться з розмаїтістю видів вишивки та зразками робіт народних умільців: вишиті рушники та серветки, елементи українських національних костюмів, використовуючи пошукові сервіси Інтернет та родинні реліквії.
  • Пізнають історію, аналізуючи інформацію із запропонованих вчителем сайтів.
  • Учні мають навчитися швидко та ефективно шукати інформацію щодо розвитку української народної вишивки, критично та компетентно оцінювати інформацію, творчо використовувати знання для виготовлення свого виробу.
  • Очікуваним результатом має бути виникнення бажання в учнів розширення знань з цієї теми, створення власних маленьких шедеврів та збереження народних традицій і національної культури.

Вік учнів, клас

13-14 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект для учнів 7 класу, за темою «Технологія української народної вишивки».

В результаті роботи над проектом учні ознайомляться з історією і традиціями української народної вишивки.

Дізнаються про символи, орнаменти та їх значення, що надасть змогу створити власні композиції для вишивання та втілити їх в життя.

Ознайомляться з професією майстра народної вишивки та вимогами до неї, спробують виявити свої здібності до цієї професії.

Проект сприяє розвитку пізнавальних інтересів учнів, виховує поважне ставлення до народних традицій, розвиває художній смак і творчий потенціал дітей, зміцнює бажання відроджувати традиції та культуру свого народу та заохочує до вишивання власного виробу.

Повний План вивчення теми

План проекту

Опис оцінювання

1. Перед виконанням проектів провести з учнями гру, яка допоможе мені дізнатися, чи вміють учні співпрацювати в малих групах, розподіляти ролі, слухати, допомагати?

2. Щоб оцінити, чи вміють мої учні вправно користуватися електронними засобами спілкування та знають про етикет такого спілкування, перед виконанням проектів попросити їх написати мені електронного листа та запросити їх поспілкуватися в чаті.

3. Впродовж роботи над проектом планую вести «Журнал проекту» і паралельно «Цікаві випадки», записи в якому допоможуть контролювати і аналізувати хід роботи над проектом, учням проводити оцінювання в між етапному періоді.

4. Наприкінці роботи над проектом пропоную учням бланк бальної оцінки презентації проекту, виконаний за допомогою програми MS Excel.

Критерії оцінювання

Форма оцінювання портфоліо

Форма оцінювання звіту дослідницької роботи

Оцінювання створення презентації

Самооцінювання прикладу учнівської роботи

Діяльність учнів та вчителя

Попередньо до виконання проекту

Віднайти в Інтернеті матеріали щодо мистецтва вишивки в історичному розвитку української народної вишивки, користуємося пам’яткою роботи в Інтернеті. Скласти збірник символів української вишивки, рослинних, зооморфних та геометричних орнаментів. Підготувати закладки для використання учнями під час читання для спрямування їх критичного мислення і розуміння значення вишивки в різних регіонах України. Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам, вчителям та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.

День перший

Поставити учням Ключове запитання – «Чи вартий ти майбутнього, якщо не знаєш минулого?». Почати обговорення із запитання учням, чи усі вони знайомі з виробами, оздобленими вишивкою, які мотиви і на які з них є більш популярними. Більшість має знати. Для тих, хто не знає, в наступній вправі об’єднати їх в пари з іншими учнями, хто більше обізнаний з цієї теми. Попросити обговорити різні історії виникнення вишивки в різних регіонах України. Потім нехай одні пари зустрінуться з іншими парами, щоб розповісти свою історію іншій парі знову.. Виявиться, що вони погоджуються з змістом у певних частинах, проте їх думки про деякі інші частини історій розходяться. Це прекрасна можливість поговорити про те, як виникають легенди та оповідання, та як вони трактуються по-різному в різних куточках країни. Введіть поняття «точки зору» під час розповідей різних легенд.

Поставити Тематичне запитання «Чи може вишивка відобразити традиції нашого народу?». Розповісти учням, що є багато історій та розповідей стосовно вишиванок, складено багато віршів та пісень, які описують та деталізують традиції «вишиваночки». Показати учням, як використовувати закладки , на яких є статті щодо проекту, а на звороті вільне місце, де учні можуть робити нотатки. Закладки можуть використовуватися для спрямування учнів під час дослідження в якості моделі як використовувати запитання для зосередженості на певних стилях і композиціях, як працювати зі схемами, робити висновки, і з’ясовувати ідеї під час роботи над виробом. Після обговорення, показати учням, як користуватися діаграмою для процесу виготовлення виробу, щоб учні наочно представили ключові компоненти під час розробки композиції. Заготуйте перелік нових і незвичних для учнів слів, особливо тих, які є важливими для розуміння інших культур, стилів, швів. Обговоріть, як традиції, структура родини, культурне оточення, і час, впливають на виготовлення того чи іншого виробу.

День другий

Попросіть учнів у такому ж порядку порівняти рослинні, зооморфні та геометричні орнаменти, які зустрічаються у вишивках. Для задоволення різноманітних навчальних потреб і інтересів учнів, забезпечте учнів ілюстраціями і картками з різними рівнями складності. Для посилення розуміння розглянутого, попросіть учнів використовувати діаграми Венна для порівняння і протиставлення використання кольорів у вишивці. Об’єднайте учнів у малі групи. Поставте завдання, щоб малі групи розробили мультимедийну презентацію для порівняння і зіставлення рослинних зооморфних та геометричних орнаментів, які зустрічаються у вишивках в різних регіонах. Роздайте та перевірте Форму оцінювання презентацій, щоб допомогти учням здійснювати моніторинг їхнього прогресу у ході роботи над презентаціями. Форма оцінювання презентацій може бути також використана для оцінювання презентації та виставлення формальної оцінки.

Попросіть учнів у такому ж порядку порівняти рослинні, зооморфні та геометричні орнаменти, які зустрічаються у вишивках. Для задоволення різноманітних навчальних потреб і інтересів учнів, забезпечте учнів ілюстраціями і картками з різними рівнями складності. Для посилення розуміння розглянутого, попросіть учнів використовувати діаграми Венна для порівняння і протиставлення використання кольорів у вишивці. Об’єднайте учнів у малі групи. Поставте завдання, щоб малі групи розробили мультимедийну презентацію для порівняння і зіставлення рослинних зооморфних та геометричних орнаментів, які зустрічаються у вишивках в різних регіонах. Роздайте та перевірте Форму оцінювання презентацій, щоб допомогти учням здійснювати моніторинг їхнього прогресу у ході роботи над презентаціями. Форма оцінювання презентацій може бути також використана для оцінювання презентації та виставлення формальної оцінки.

День третій та четвертий

Поставте учням Тематичне запитання «Чи є місце українській народній вишивці в сучасній моді?» Розгляньте Змістові запитання: Які шви для вишивання вам відомі? Які ви знаєте орнаменти української народної вишивки? Які інструменти і матеріали необхідні для вишивання? Ознайомте учнів зі статтею «Народна вишивка і сьогодення». Обговоріть різні можливі точки зору з даного питання. Об’єднайте учнів в малі групи і призначте кожній виготовлення одного із запропонованих виробів. Обговоріть поняття традиційні поєднання кольорів у вишивці, вміння і талант і те, як вони можуть впливати на результат. Повідомте учнів, що результати роботи у групі вони мають описати у блозі. Ознайомте учнів з прикладом можливої учнівської роботи - учнівського блогу Забезпечте учнів формами оцінювання для блогів (або формами оцінювання для текстів), щоб допомогти їм у написанні свого блогу.

Нехай учні планують ідеї своєї роботи, використовуючи графічні схеми, контрольні списки, графіки часу, сценарії, розкадрування, або техніку мозкового штурму. Спостерігайте за роботою груп, ставте їм запитання і робіть короткі нотатки про хід обговорення, планування , проблеми та досягнутий учнями прогрес. Використовуйте ці нотатки для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми для того, щоб допомогти учням у спільній роботі та формування у них навичок самокерування та самоспрямуваня у навчанні.

Після того як учні почнуть генерувати свої перші ідеї щодо виготовлення виробу, нагадайте їм про такі поняття, як значення кольорів та символів в вишивці і запитайте учнів, щоб переконатися, що вони включили цей елемент у перелік своїх ідей. Об’єднайте учнів у малі групи, щоб вони могли надавати зворотний зв'язок до блогів один одного. Форма зворотного зв'язку з однокласниками допомагає авторам роботи організувати свої думки і також допомагає забезпеченню конструктивного зворотного зв'язку(надання коментарів та відгуків від однолітків). Необхідно запланувати достатню кількість часу для груп, щоб вони могли проектувати, писати і публікувати свої роботи.

Після завершення досліджень і виконання робіт попросіть учнів створити вікі-статтю свого класу, щоб поділитися своєю роботою з іншими людьми. Контрольний список для вікі допомагає скеровувати роботу учнів класу під час роботи над вікі-статтею. Разом створіть Форму для опитування для того, щоб попросити відвідувачів сайту дати відповіді на запитання, що допоможуть з’ясувати, чи є місце українській народній вишивці в сучасній моді. Розмістіть Форму для опитування на вікі-сайті і постійно здійснюйте збір даних. Після того, як буде зібрано достатню кількість даних з опитування, проведіть аналіз даних за допомогою електронних таблиць (або скористайтеся автоматичною побудовою діаграм результатів опитування на Google). Попросіть учнів створити графіки і діаграми для відображення даних. Нарешті, попросіть учнів створити сторінку, що узагальнює зібрані дані, та розмістіть її на сайті. Допоможіть учням зробити висновок чи є місце українській народній вишивці в сьогоденні.

Підсумок

Завершіть навчальний проект, звернувшись знову до Ключового запитання «Чи вартий ти майбутнього, якщо не знаєш минулого?». Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання, запропонуйте заповнити форму оцінювання звіту або форму оцінювання портфоліо дослідницької роботи. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма.

Metod priektiv 1.jpeg
Metod priektiv 2.jpg

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дарія Іванова

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики

Місце роботи

Відділ освіти виконкому Тернівської районної у місті Кривому Розі ради

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Тернівський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

dariya-ivanova mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22.10.2012 - 27.10.2012 р.

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

  • Харлаш Людмила Михайлівна,
  • Сізікова Ірина Вікторівна,
  • Грекова Вікторія Сергіївна.