Портфоліо Єременка Романа з теми: "Цей безмежний світ інформації"
Зміст
Назва проекту
Цей безмежний світ інформації
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Навчальний предмет з інформатики інтегрований з українською мовою, художньою культурою
Вік учнів, клас
9 клас, 14-15 років
Стислий опис проекту
9 клас. Проект виконується з навчальної теми «Основи Інтернету. Всесвітня павутина й пошук в Інтернеті» при роботі над проектом учні розділяться на групи, отримають завдання, проведуть попередній збір інформації, проведуть опрацювання інформації та представлення кінцевого результату. Результатом виконання даного проекту буде учнівські стаття, публікація, блог
Повний План вивчення теми
План вивчення теми "Цей безмежний світ інформації"
Навчальні цілі
Учень в результаті роботи над проектом повинен: пояснювати: • призначення мережі Інтернет; • призначення найпоширеніших служб Інтернету: веб-сервісу, електронної пошти, телеконференцій, файлового сервісу, віддаленого керування комп’ютером, інтерактивного спілкування, IP-телефонії; • поняття всесвітньої павутини; використовувати: • браузер для навігації Інтернетом; • веб-каталоги і пошукові системи для знаходження інформації в Інтернеті; вміти: • відкривати у вікні браузера веб-сторінку із заданою адресою; • створювати та редагувати список сайтів, обраних для швидкого перегляду; • зберігати веб-сторінки на локальному комп’ютері; • знаходити в Інтернеті інформацію на задану тему; • обирати стратегію пошуку інформації в Інтернеті. Ефективно використовувати час, здійснювати роботу в групах, використовувати ІКТ для навчання, спілкування, представлення результатів своєї роботи.
Опис оцінювання
На початку роботи над проектом учні заповнюють та постійно працюють над таблицею З-Х-Д (поступово заповнюють її). До того, як учні почнуть працювати над проектом зі створення бюлетеню, учні розробляють план роботи групи, та отримують Форму оцінювання для бюлетенята Формe оцінювання Вікі-статті для того, щоб спрямувати своє навчання та дослідження. Щотижнево проводяться консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проекту. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій та завершених проектів.
Діяльність учнів та вчителя
Перший тиждень.Учні розподіляються на групи, вчитель проводить опитування за допомогою Опитувальник для учнів. Учні знайомляться зі стартовою презентацією вчителя. Визначають проблему проекту, формулюють ключові змістові питання проекту. Об’єднуються у групи. Складають план виконання проекту. Починають заповнювати таблицю «ЗХД» Вчитель проводить ознайомлювальне заняття з демонстрацією початкової презентації, здійснює підтримку при розгляді проекту, створенні плану виконання проекту, консультує учнів та групи, створює список корисних матеріалів для виконання проекту.
Другий тиждень. Учні вивчають матеріал, який потрібний для виконання проекту. Здійснюють пошук інформації. Проходять консультації. Працюють у групах, виконуючи визначені планом кроки для виконання проекту. Вчитель здійснює консультації при роботі груп, ознайомлює групи з формою оцінювання результату роботи учнів.
Третій тиждень. Учні працюючи у групах оформлюють результати своєї роботи у вигляді блогу, публікації та вікі-статті. Групи готуються до захисту проектів. Відбувається захист проектів. Рефлексія. Закінчується заповнення таблиці «ЗХД» та відбувається її аналіз. Вчитель здійснює консультації при оформленні кінцевих результатів, проводить захист та оцінювання кінцевих робіт Вікі-стаття:"Стратегія пошуку інформації в Інтернеті" Учнівський бюлетень Учнівський блог, допомагає здійснювати аналіз.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Єременко Роман Павлович
Фах, навчальний предмет
Вчитель інформатики, інформатика
Навчальний заклад
Могрицький навчально-виховний комплекс
Місто\село, район, область
с. Могриця, Сумський район, Сумська область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
24 вересня-30 вересня 2012
Місце проведення тренінгу
Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Тренери
Герасименко Наталія Вікторівна
Ніколаєнко Світлана Петрівна