Портфоліо " Звідки вилітають такі сильні, як леви?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Звідки вилітають ті горді і міцні,як леви?(М.Гоголь. «Тарас Булба». Гоголь і Укараїна»)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, історія,художня культура

Вік учнів, клас

7клас,12- 13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

7 клас. « Микола ГОГОЛЬ. «Тарас Бульба». Гоголь і Україна».Основні види діяльності:індивідуальна, групова,дослідницька. Група істориків досліджує історичні документи про створення козацтва в Україні,народознавці – народні звичаї і традиції , літературознавці - жанри епосу, мистецтвознавці –зображення козаків в творах мистецтва. Продукт діяльності учнів в проекті – створення міні презентацій.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів проводиться впродовж усієї навчальної теми. До початку проекту: для оцінювання попередніх знань учнів про творчість і життєвий шлях М.В Гоголя та історію Запорозької Січі з метою виявлення знань дітей з матеріалом використовується опитувальник з теми «Зображення козацької доби у повісті М.В.Гоголя "Тарас Бульба" Окрім цього , учні заповнюють таблицю «ЗХД» два стовпчика  : Знаємо та Хочемо дізнатися Батькам пропонується буклет про переваги проектних технологій В ході реалізації проекту : виявлення рівня обізнаності в використанні проектних технологій. Діагностування рівня компетентності учнів по темі, над якою працюють.

По завершенні проекту: учні презентують створені інтелектуальні роботи . Для оцінювання залучаються самі учні , об’єднані у групи, які заповнюють Форму оцінювання вікі - сайтів та Форму оцінювання мультимедійної презентації Учні доробляють третю колонку таблиці «ЗХД

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Обговорила з дітьми проблеми безпеки в інтернеті веб-безпека, спрямувала їх до спілкування й співпраці в інтернеті і провела опитування. Будувала роботу, використовуючи методу фасилітації темою проекту. Школярі отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту, об'єднуються в групи, складають плани проектної діяльності та розподіляють ролі: 1 група - досліджують патріотичні мотиви в повісті за окремим планом;2 група - досліджують образ Тараса Бульби Читаючи художній твір, виконують завдання з підручника, що допомагають у проектній діяльності, здійснюють пошук необхідної інформації, у тому числі в мережі Інтернет.Ознайомлюю дітей з критеріями оцінювання та самооцінювння. Діти спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності.] І група учнів створює кінцевий продукт -презентацію своєї діяльності захищає свою роботу , рефлексує,ІІ група-створює вікі-статтю. Відбувається самооцінювання та взаємооцінювання навчальних досягнень. На початку роботи діти заповнюють 3-х-Д схеми, що дозволяють визначити навчальні проблеми, працюють з організаційною діаграмою щодо існуючих стереотипів та упереджень. Учні об’єднуються у групи за тематикою( за бажанням).Об’єднаним у групи пропонується використати метод Думаємо- Об’єднуємося –Ділимося, це дасть змогу висунути перші ідеї щодо реалізації проекту. Для реалізації проекту створюється 2 групи: «Літературознавці».Кожна група отримала завдання для роботи. Протягом всього терміну виконання проекту використовуються 3-х-Д схеми, що дає можливість актуалізувати вже набуті знання, визначити навчальні проблеми, а наприкінці проекту оцінити особисті досягнення учня. За допомогою методу «План проекту» учень оцінює власний прогрес(регрес),завдяки методу спостереження груп,учні роблять оцінку власної спільної роботи. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотнього зв’язку,отримують пропозиції з планування проектів. Періодичне переглядання та читання із записів та коментарів на блозі дозволять оцінити розуміння учнів і при необхідності скерувати їх навчання в потрібному напрямку. Надати можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших,виділити час та допомогти для виправлення чи редагування вже створеного продукту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Соколенко Світлана Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель світової літератури та російської мови

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 м.Світловодська

Місто\село, район, область

м. Світловодськ, Кіровоградська область

Контактні дані

0973872177

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19-26 лютого 2013 року

Місце проведення тренінгу

КОІППО ім.В. Сухомлинського м.Кіровоград

Тренери

Буртовий Сергій Вікторович