Портфоліо "Шляхи вирішення екологічних проблем малих річок на прикладі річки Бахмут"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Шляхи вирішення екологічних проблем малих річок на прикладі річки Бахмут.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, хімія, біологія, екологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Використання і охорона природних умов і природних ресурсів України

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис

Проект виконують учні 8 кл. в рамках теми "Використання і охорона природних умов і природних ресурсів України". Учні проводять дослідження основних характеристик якості річкової води, створюють презентації, виступають на учнівській конференції, пропонують заходи з поліпшення стану річки Бахмут.

Повний План вивчення теми

Переглянути:

План впровадження теми

План впрвадження теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні з’ясують якість річкової води:колір, запах, прозорість,водневий показник pH. Набудуть навичок аналізу інформації та отриманих даних про якість річкової води. Навчаться переконливо демонструвати відомості про екологічний стан місцевої річки за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних. Навчаться переконливо і аргументовано доводити необхідність заходів по збереженню річки. Навчаться співпрацювати в групі. Набудуть навичок пошуку додаткової інформації з допомогою Інтернету, літератури.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проекту Учні отримали випереджальне завдання на блозі вчителя відповісти на питання тесту, таким чином вони перевірили свої попередні знання з теми майбутнього проекту. Учні створюють особисті і загальну схему З-Х-Д про річку.Переглянути: Схема використовується для оцінки початкових знань, мозкового штурму, обдумування дослідницьких питань і рефлексії. Використання З-Х-Д перевіряє готовність і зацікавленість учнів і в ході всього проекту підштовхує учнів до метапізнання. Впродовж роботи над проектом Лабораторний журнал. Учні «дослідники» визначають органоліптичні показники води: колір, запах, прозорість і водневий показник pH і записують їх в журнал. Учні проводять спостереження і обдумування навідних питань, які задає вчитель. Учні «екологи» і «біологи» ведуть письмові щоденники. Вправа «Думаємо,обдумаємо, ділимось»Проглянути:. Учитель оцінює записи учнів за допомогою Бланку оцінок учнівських записів.Проглянути: Наприкінці роботи над проектом Представлення робіт, захист презентацій, оцінювання буклетів, стінгазет, статей (Використовуємо Форму оцінювання презентаціїПроглянути:, Форму оцінювання буклету,Проглянути: Форму оцінювання плакатуПроглянути:). Учні заповнюють таблицю З-Х-Д. Учнівські конференції використовується, щоб презентувати продукт.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учні отримали випереджальне завдання на блозі вчителя відповісти на питання тесту, таким чином вони перевірили свої попередні знання з теми майбутнього проекту.Переглянути: На уроці вчитель знайомить учнів з проектною методикою та пропонує дослідити проблеми(за допомогою презентаціїПроглянути:), які пов’язані з погіршенням стану води річки Бахмут, що протікає містом. Це повинно спонукати учнів до дослідження цієї важливої для всіх мешканців міста проблеми, сприяти формуванню свідомого ставлення до використання природних ресурсів, усвідомлення ідей сталого розвитку. Учні заповнюють бланк З-Х-Д, який дозволить вчителю скласти уявлення про попередні знання учнів з теми. Учням дозволить навчатися активно і більш зацікавлено; пригадувати те, що вони вже знають; вчитися формулювати запитання; формувати нові знання.


Клас об’єднується в групи довільно, кожна група отримує завдання для роботи, обговорюються терміни виконання і методики досліджень. Група складається з 7 школярів. На початку роботи над проектом вчитель надає рекомендації щодо джерел інформації. Також проводиться консультація щодо критичного оцінювання змісту сайту та дотримання авторських прав. Також вчитель пропонує дітям пам’ятки з вимогами і критеріями оцінювання презентації.

Основна робота проводиться групами. Група складає план роботи над проектом. В межах кожної групи учні можуть розподілити обов’язки, обрати керівника, який буде координувати роботу групи, обмін інформацією між членами групи та іншими групами, використовуючи Інтернет. Кожен учасник заповнює форму самооцінки, координатор групи також оцінює вклад кожного учасника в загальну справу. (Лист самооцінки групиПроглянути:)

1.Вчені-дослідники - з’ясовують якість води ріки:колір, запах, прозорість, водневий показник pH за допомогою спеціальних методик. Знайти ці методики пропонується за допомогою Інтернету. Після цього вони в позаурочний час йдуть до річки, беруть проби води в чотирьох місцях і оцінюють її якість. Заносять отримані дані у лабораторний журнал. Вдома проводять обробку результатів і створюють презентацію з використанням діаграм та графіків. По закінченню проекту вчитель оцінює якість заповнення лабораторного журналу ( Використовується Бланк оцінок учнівських записів) і підготовленої презентації (Форма оцінки презентації).

2.Екологи - з’ясовують, які види діяльності людей найбільш шкодять річці в процесі огляду стану берегів, опитування жителів, оброблюють анкети, використовують інформацію для презентації. Заповнюють щоденник досліджень. Вдома готують презентацію з використанням фотографій, зроблених під час походу до річки, де підтверджуються факти негативного впливу людини(сміттєзвалища, несанкціоновані скиди побутових вод, розорюваність берегової зони, будівництво у прибережній водоохоронній смузі). Інформацію про сучасний стан малих річок Донбасу, про основні джерела забруднення учні можуть знайти в Інтернеті. По закінченню проекту учитель оцінює щоденник досліджень і презентацію. Також може бути підготовлена стінгазета з фотографіями (Форма оцінки плакату).

3.Біологи - встановлюють, як впливає якість води на флору та фауну заплави, і здоров’я людей шляхом спостереження за станом рослинності і тваринного світу. У щоденниках досліджень відмічають види рослин, що ростуть по берегах ріки, їх стан, кількість. Називають представників тваринного світу, комах, риб.(Цю інформацію можуть взяти з додаткової літератури, із свідчень інших школярів). Вдома готують презентацію з використанням фотографій чи відеоматеріалів. Додаткову інформацію про вплив забрудненої води на здоров’я живих організмів учні можуть знайти в Інтернеті. По закінченню проекту учитель оцінює щоденник досліджень і презентацію. Також може бути підготовлена стінгазета.


4.Журналісти - пропонують заходи по збереженню річки, які викладають у вигляді презентації, готують буклети , статті до шкільної та міської газет та виступи на конференції. Інформацію про річку, її сучасні проблеми, про заходи, які вживає міська громада по оздоровленню ріки можна знайти на сайті міської ради. Учитель оцінює презентації, буклети

Приклад роботи учня12статті. В процесі роботи учнів над проектом учитель контролює утруднення за допомогою бланку «Питання для консультації»


Оцінювання роботи груп вчитель проводить з допомогою Бланку контролю.

Під час захисту проектів учні заповнюють бланк З-Х-Д, який дасть можливість встановити рівень досягнення встановленої мети.

По закінченню проекту може бути проведена учнівська конференція, де будуть представлені матеріали проекту. На конференцію можуть бути запрошені представники громадських організацій, виконавчої влади, батьки, мешканці міста. Їм будуть вручені підготовані учнями буклети. Статті учнів направляються до шкільної та міської газет.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Друпп Олена Вікторівна

Фах, навчальний предмет

учитель географії

Навчальний заклад

Артемівський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІст №11 ім. Артема – багатопрофільний ліцей» Артемівської міської ради Донецької області

Місто\село, район, область

Артемівськ, Донецька обл.

Контактні дані

olenadrupp@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.06.2012 - 09.06.2012

Місце проведення тренінгу

м.Донецьк

Тренери

Давидов Антон Васильович