Портфоліо "Чому мандрує Гуллівер?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Дж. Свіфт «Мандри Гуллівера»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література

Всесвітня історія, географія

Вік учнів, клас

8 клас,13- 14 років

Стислий опис проекту

Проект розроблений з теми «Пригоди та фантастика», 8 клас. Учні аналізують твір в плані сатиричного зображення англійської дійсності 18 ст.; характеризують образ Гуллівера як тип людини нового часу (мислячої, енергійної), засоби його створення; знаходять у романі приклади гумору, іронії, сатири,визначаючи їх функції у творі; висловлюють особисте ставлення до проблем, що порушуються у повісті.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Проводжу online анкетування з учнями з метою виявлення обізнаності учнів із запропонованої теми. На початку проектної роботи проводжу батьківські збори з метою роз′яснення змісту і ролі проектів у набутті дитиною необхідних життєвих компетенцій , доводжу до відома критерії учня 21 століття. Під час бесіди з дітьми пояснюю суть проектного дослідження та формую мотивацію їхньої діяльності. На епаті планування визначаю джерела інформації, способи збирання та аналізу інформації, презентації продукту ,процедуру та критерії оцінки результатів, в сформованих групах відбувається розподіл обов′язків між членами групи та упорядкування планів роботи груп та індивідуальних планів. На етапі дослідження відбувається збір інформації та вирішення проміжних задач. Основні інструменти: списки запитань для самоконтролю, опитувальники або тести. На результативному етапі зміст роботи націлений на аналіз інформації та формулювання висновків .Учні звітують, обговорюють результати,вчитель підбиває підсумки, робить останні зауваження, оцінює. На етапі звіт учні виступають учасниками презентації, вчитель оцінює роботу учнів, використовуючи критерії оцінювання за 12-бальною системою. прирівнявши проект до звичайної творчої роботи.

Діяльність учнів та вчителя

1 тиждень 1ур.Оголошення теми проекту та демонстрація учительської презентації. Опитування учнів. Наприкінці уроку діти одержують анкети для батьків. В позаурочний час вчитель аналізує анкети батьків у вигляді буклетів. [ЗХД схема] для учнів,розподіл учнів по групах. .За день до першого уроку вчитель проводить анкетування з учнями. 2ур. Розподіл обов’ язків. Оголошення кількості та складу груп,вчитель пропонує завдання. Запропонувати учням упорядкувати плани роботи груп та плани. 2 тиждень 3 урок .Вчитель перевіряє та коригує плани дітей. Проводить урок. Вчитель готує списки запитань для самоконтролю. Самооцінювання та взаємооцінювання учнів за картками .Після уроку-консультування. Позаурочна робота:збирання інформації,читання текстів.Між третім та четвертим уроками консультація(очна та заочна).Вчитель пропонує список літератури та джерела інформації. Учні збирають інформацію,аналізують,узагальнюють. 4 урок. Обговорення форм звітності та ознайомлення з критеріями оцінювання. Форми звітності:п 3 тижденьрезентація,публікація(учнівська) Між 4 та 5 уроками учні упорядковують матеріали ,створюють презентаційні матеріали,наприклад:учні 1-3 групи створюють презентацію,учні 2 групи- вікі-статтю Заповнюють картки самооцінювання. 5 урок .Презентація своєї діяльності. В процесі презентації вчитель оцінює роботу учнів за попередньо визначеними критеріями .Учням пропонується тестова робота ,домашнє завдання-заповнення карток.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дишкант Світлана Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель світової літератури та російської мови.

Навчальний заклад

Олександрійська загальноосвітня школа-інтернат 1-3 ст..

Місто\село, район, область

Місто Олександрія Сел.. Пантаївка

Контактні дані

0971638247

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.02-26.02.2013

Місце проведення тренінгу

Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського

Тренери

Голодюк Лариса Степанівна